Jump to content
mirmar

Ferie zimowe 2020 w Hiszpanii

Recommended Posts

Suzu4x4

z lotami trzeba poszukać , my nie ograniczamy się tylko do Wrocławia choć najbardziej nam pasuje bo mieszkamy 10 min jazdy od lotniska , chcesz tanio latać trzaba szukać z różnych lotnisk i nie koniecznie wylot i powrót na to samo lotnisko. W promieniu 2 max 3 godzin jazdy samochodem mamy  Berlin, Poznań, Katowice, Kraków i Warszawę a to już niezła siatka połączeń. I tak np na Teneryfę lecieliśmy (bez przesiadki) z Berlina a wracaliśmy do Krakowa , do Grecji z Wrocławia powrót do Łodzi itd.

nie jest to uciążliwe nawet z dziećmi a taki lot od drzwi do drzwi donp Hiszpani czy Portugalii potrwa nie dłużej niż dojazd z przyczepą nad nasze morze czy na Węgry ( z mojej perspektywy).

nie jestem fanem i nie przepadam za lataniem ale ta przyjemność jak wsiadasz w szarym deszczowym czy zaśnieżonym depresyjnym mieście a wysiadasz w słoneczku i ciepełku w środku zimy - bezcenna :-]

mirmar

Na kombinacje z lotniskami się nie piszemy. Kiedyś zastanawialiśmy sie nad taką koncepcją w kontekście typowych wycieczek z biur podróży, bo czasem taka sama wycieczka ale lot z innego lotniska mogła być o kilkaset zł taniej, ale jak sobie przekalkulowaliśmy transport autobusem z dzieciakami, walizkami i sami jeszcze zmęczeni lotem, do innego miasta to "skórka nie warta wyprawki". Jechać swoim samochodem do innego miasta to tez oznacza koszty paliwa a poza tym kilka godzin jazdy w jedną a potem w drugą stronę. Dlatego reasumując wole dopłacić kilka zł. ale skorzystać z Okęcia. Po prostu mam do lotniska ok 30 minut drogi.

Opcja z lotem do Barcelony i wynajęciem kampera na miejscu brzmi ciekawie. Oferty LOTu jakie znaleźliśmy na razie wyglądają tak, że za naszą rodzinę 2+3 lot by kosztował ok 2000 zł i to też korzystając z terminów jakie sa w najlepszych promocjach. Po drugie wg info jakie widziałem ta cena dotyczy lotu tylko z bagażem podręcznym. Ceny z bagażem rejestrowanym są o ok 100zł droższe, więc sumaryczna cena zbliżyła się do 2900. Może kwestie bagażu rejestrowanego dałoby się jakoś taniej załatwić, ale musielibyśmy to sprawdzić. W każdym bądź razie sam bagaż podręczny to za mało.

Ceny wynajmu kampera w Barcelonie w lutym to koszt ok 350zł/doba x15 dni= 5250. Czyli kamper +lot do Barcelony koszt wyniesie ok 8000

Do tego dochodzą koszty paliwa, wyżywienia, atrakcji no i kempingów. Robi się konkretnie ale i ciekawie.

P.S. sa jakieś aplikacje, strony gdzie są opisane i oceniane kempingi? W jaki sposób wyszukujecie kempingów z których korzystacie?

chris_66

Warszawa Barcelona dla 4 osób za 1400 zł
W terminie lekko wydłużonych ferii stołecznych

mirmar
2 minuty temu, chris_66 napisał:

Warszawa Barcelona dla 4 osób za 1400 zł emoji56.png
W terminie lekko wydłużonych ferii stołecznych

LOTem? Cena uwzględnia bagaż rejestrowany? Bądź choć trochę mniej enigmatyczny ;) Podaj jakis link to spróbuje przeliczyć dla swojej rodziny

Godzinę temu, Mandrol napisał:

Dzięki

chris_66

Lotem nie lata się. Chyba że służbowo. Poszukaj sam.

Kampera ogarniesz za 45-60 euro /dzień

Czyli trzy tygodnie za powiedzmy 2000zl i 1000€ plus wydatki lokalne.

mirmar
1 minutę temu, chris_66 napisał:

Lotem nie lata się. Chyba że służbowo. Poszukaj sam.
Kampera ogarniesz za 45-60 euro /dzień

Ale żeś pomógł... W ten sposób to mogę Ci napisać, że do Barcelony da się lecieć za 500 zł i to cała rodzina a kampera da się wynająć za 10E. Resztę wyszukaj sam...

chris_66
Ale żeś pomógł... W ten sposób to mogę Ci napisać, że do Barcelony da się lecieć za 500 zł i to cała rodzina a kampera da się wynająć za 10E. Resztę wyszukaj sam...

Tak się nie da. Wiem to.
Włóż trochę wysiłku

mirmar
1 minutę temu, chris_66 napisał:

Włóż trochę wysiłku

Ty też 👍

chris_66
Ty też

Ja nie chce lecieć do Hiszpanii
A na pewno nie w lutym

mirmar

Chriss, po co ta jałowa dyskusja. Chcesz pomóc to pomóż. Nie chcesz pomóc a tylko sobie robić jaja albo być niepoważny to odpuść to trollowanie...

Cathay

@mirmar masz z WAW lub WMI albo RYR albo WZZ. Wchodź na strony i sprawdzaj. Chociaż LOT też warto sprawdzić z racji niższych cen dla dzieci. 

A cenę kampera to Chris podał pewnie z podstawowym ubezpieczeniem, a co najwyżej z podstawowym plus mikro AC. Jak ładnie bok zadrapiesz to i tak 10 koła zapłacisz. Jeśli chcesz fullllllll ubezpieczenie to ekstra 250-350 euro dojdzie.

Kevin
Posted (edited)
2 godziny temu, mirmar napisał:

trollowanie

normalnie te hasło ostatnio stało się tak modne, że za niedługo okaże się, że w Polsce mieszka 40mln troli. 

Jak ktoś istnieje w necie w dyskusji, to musi się przygotować na różne sytuacje, bo od tego jest internet. Każdy pisze co chce. Ja jestem kev, Ty @mirmar, @chris_66 to Krzysztof (czyli same anonimy) i przecież "zrzeszamy" się na forum, po to aby wymieniać się poglądami. Loża szyderców zawsze była i będzie, bo jest częścią ludzkiego życia. Czasami w niej zasiadamy, a czasami jesteśmy na scenie ;) 

EDIT2: ja na tym forum jestem zazwyczaj na scenie :D 

Edited by Kevin (see edit history)

chris_66
2 godziny temu, mirmar napisał:

Chcesz pomóc to pomóż. Nie chcesz pomóc a tylko sobie robić jaja albo być niepoważny to odpuść to trollowanie...

wpisz w google co chcesz i dostaniesz na pierwszych pięciu pozycjach strony z tanimi lotami

czy to taki problem ??

Godzinę temu, Cathay napisał:

A cenę kampera to Chris podał pewnie z podstawowym ubezpieczeniem

150 euro za trzy tygodnie trzeba dorzucić minimum

nomadka

Możesz mieć problem. Już w tej chwili większość  kempingów w Hiszpanii jest zamkniętych mimo, że temperatury letnie.  A to lista całorocznych kempingów z ogrzewanymi basenami. według ACSI.  https://www.eurocampings.pl/campsite/search/countryID/ESP/#fq=%7B!field%20f%3DopeningPeriods%20op%3DContains%7D%5B2019%20TO%202019%5D&fq=facilities%3A114&dateRangeCheckedState=1  Nie za wiele, ale zawsze coś.