Skocz do zawartości

Abbey Dorset


Rekomendowane odpowiedzi

Nie - taśma albo uszczelniacz
Które listwy ? na jakiej blasze siedzą płaska czy łuska ?
3mm to spora grubość taśmy 
Narożnik ocenić b. krytycznie i jak trzeba to zrobić - przy tym zakresie remontu robiłbym wsio co trza nie ma sensu się rozczulać, zrobić raz i na wieki :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, smok_wawelski napisał:

Nie - taśma albo uszczelniacz
Które listwy ? na jakiej blasze siedzą płaska czy łuska ?
3mm to spora grubość taśmy 
Narożnik ocenić b. krytycznie i jak trzeba to zrobić - przy tym zakresie remontu robiłbym wsio co trza nie ma sensu się rozczulać, zrobić raz i na wieki :) 

Witam Cię blacha luska dlatego pytam. Boczne listwy na bocznych ścianach. Rogi będą zrobione mam je teraz jak na dłoni szkoda by było to tak zostawić. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na łuskę 3mm za gruba ale idzie z tego wyjść jak już kupiona

Na składankach pionowych blach poszycia ja nie daje się pod cała listwe te blachy idą na dachówkę dawałem kawałki 3-4 cm tam gdzie wkret jak fabryka

Natomiast ta dachówka (zakładka) blach pionowych u mnie miała z fabryki b. cienka taśmę pomiędzy blachami na składaniu lecz to nie był butyl taka raczej pianka - do góry woda nie pójdzie spoko zakładka u mnie spora byla ale nie mając takiej jak fabryczna dałem tu b. cienko Dekalin aby połączenie było rozbieralne

Zerkne na taśmę która robiłem i dam Ci znać jaką gruba bo resztki ma jeszcze w garażu.

Jeśli chodzi o listwy narożne najwłaściwsze byłoby wymienienie uszczelki na nową ale wiadomo koszty a poza tym trochę nietypowa i ciężko dostępna chyba by była ja zrobiłem na starej była jeszcze ok a pod nią dałem cienko Dekalin - głową ręczę za 10-15 lat szczelności obecnie uszczelnienie ma już że 3-4 lata i grama wody nie przepuscilo

 

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł sorry że tak długo - ta taśma co ja robiłem to 1,5-2,0mm  - nie powiem dokładnie bo to lekko klapnięte resztki leżące w garażu

Jak z 3,0 byś robił podgrzej ja troszkę i ciśnij wypłynie to obetniesz delikatnie przy listwie wypływke i tez nie problem - nożyk moze jakiś plastik aby nie ciąć lakieru i nie zacinac blachy przy listwach - zacięta do żywego alu będzie się utleniać a popularne nożyki do tapet łamane są ostre alu miękkie więc  nadetną blachę co powoduje osłabienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Szanownych kolegów. Trochę mnie nie było na forum ale to przez brak czasu. Moja przyczepa powoli dobija do końca prac stolarskich. Dziś zakupiłem nowe okno dachowe MPK 40x40 w Bieruniu i porcję kleju Sikaflex. Mam nowy problem na który nie umiem znaleźć rozwiązania. Problemem są uszczelki okien otwieranych, stare są zmęczone czasem i jedną jest uszkodzona. Problem tkwi w tym że grubość mojej sciany to 27mm. Proszę Was o pomoc.  Pozdrawiam Paweł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem z oknami przyczepowymi pod budowanego kampera - szukając okien znajdywałem różne wymiary uszczelek, dla mnie obojętny był ich rozmiar bo rama i tak byłaby robiona więc strugnąć nie był mi  problem, nie zarzeknę się na 100% ale wydaje mi sie że mignęła mi również szer 27mm na metry uraz klin wewnętrzny do niej  - szukałem na  olx,  przedajemy.pl,   allegro  - później jednak odpuściłem bo okna przyczepowe to nie dokońca  to co chcę do kampera
to co miałem zapisane to 27mm ale do okna stałego - wnioskuje więc że musi też być ta grubośc do uchylnych aczkolwiek okna np dometic sa inaczej skonstruowane.

Spróbuj Paweł przeszukać te portale albo moze wprost uderz do sprzedawcy tej do okien stałych https://allegro.pl/oferta/uszczelka-okna-stalego-27mm-klej-przyczepa-kamper-7650221865 . Alternatywnie spróbuj też uderzyć do kemping szrociarzy handlujących gratami do angielek - jest taki co prawie tylko angielki bebeszy na sprzedajemy.pl 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szrot Anglia - https://sprzedajemy.pl/oferty-uzytkownika-7454924  - jednak dobrze pamiętałem :)  Robert Świdnica w ogłoszeniach masz nr tel
Możesz też uderzyć do  Grzebowilka - gadaj z szefem dziewczyny tam fajne ale wiedza nie ta co szef,  gość kumaty i dobra a wszelakiego do remontowania i wyposażania bud i kamperów  w Grzebowilku sporo różnistego - raczej EU ale może Cie czym 
poratuje albo patent jaki podpowie :) 
Możesz powiedzieć ze nasłał Cie ten stary wariat z jasno-zielonego busa na holenderskich znakach co łazienke brał :)   pewnie mnie zapamiętał bo zagadaliśmy się do nocy bo On też buduje kampa na takim samym jak mój i Jego ogłoszenia to https://sprzedajemy.pl/oferty-uzytkownika-2419712?offset=60
Obaj sa również na alledrogo i olx

W sumie jak nie trafisz 27mm też nie tragizm jakaś rzeźba i zrobisz ze standardowych dostępnych, pamietaj też o klinie rozpierajacym taki biały płaski cienki plastik w uchylnych i zyłka w stałych - albo upewnij sie że z odzysku od Ciebie będzie pasił

A na pewno masz ścianę  mierzoną z blachą i okłądziną wewn o grub łacznej  27mm ?
W staruszkach eu to zwykle decha calówka 2,54 + blacha  + okł wewn - chociaż w angielkach sorry nie wiem

Kurcze Paweł idziesz jak burza, ja dopiero z wygłuszenia wychodzę za podłogę sie biorę w ten week - to kiedy jaka parapetówa ?
Może gdzie wiosna późna wiosną/wczesnym latem - gdzie na  Jurze w  pół drogi 2 parapetówy popełnimy ?  :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uszczelki, to mieli taką swego czasu w Bieruniu (nie pamiętam który sklep). Zadzwoń, zapytaj może Ci załatwią. Na alle jest 25mm i myślę że przy dobrym doszczelnieniu sikafleksem też da radę. 

Aha jest jeszcze Duni w Nowym Sączu, też mogą mieć. To że ktoś nie oferuje w sprzedaży, nie znaczy że Ci nie "ściągnie" na zamówienie. Podzwoń, popytaj... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.