Skocz do zawartości

Lunar Rendez Vous


ApK

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Szukam pierwszej przyczepy. Z racji tego ze mam działkę na której jest tylko woda i prąd szukam czegoś z osobna kabina prysznicowa. Koniecznie 2 sypialnie i najlepiej duza dwuosiowa. Od miesiąca przeglądam ogłoszenia i w oko mi wpadła taka przyczepa:

https://www.otomoto.pl/oferta/lunar-rendez-vous-4-5-osobowa-2-duze-sypialnie-osobna-duza-lazienka-ID6C6YXq.html?

Odpowiada mi układem, budżetem i rocznikiem. Czy ktoś bardziej doświadczony może się wypowiedzieć na jej temat a może ja ktoś już oglądał ???

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach (może wina laptopa) niewiele widzę, czego można by się doczepić. Ale w opisie, to już trochę bzdur jest. Zaczynając od tego, że przyczepa ma niby DMC 1600? Taki smok dwuosiowy i tylko 1600? No dobra, niechby tam. Ale to, że nie trzeba żadnych dodatkowych uprawnień i można ją ciągnąć na kategorię B, to albo świadome wprowadzanie w błąd albo kompletna ignorancja sprzedającego. Rocznik 2005, sprowadzona z GB i za taką cenę? Też nie wydaje się, żeby to było prawdopodobne. No i kwestie kosztów przerejestrowania i ubezpieczenia - jak sprzedaje, niech to zrobi. W szczególności jak się okaże, że są przekręty w DMC. Nie wiem skąd jesteś, ale jak w miarę blisko sprzedawcy, to weź kogoś z okolic Poznania, podjedźcie i przyjrzyjcie się gdzie jest zasadniczy "wałek" na tej przyczepie. Bo gdzieś jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam daleko dlatego napisałem ten post. Rozmawiałem ze sprzedającym niby jest wszystko ok. Z tym B to jest jakiś jeden samochód co by nie przekraczało 3,5t dlatego tak napisał :) jeszcze kilka dni temu ta przyczepa kosztowała 500 więcej. Moze ktoś mieszka w pobliżu i za flaszkę by podjechał i obejrzał albo w zamian mogę coś obejrzeć w okolicach Warszawy.

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ApK napisał:

No właśnie mam daleko dlatego napisałem ten post. Rozmawiałem ze sprzedającym niby jest wszystko ok. Z tym B to jest jakiś jeden samochód co by nie przekraczało 3,5t dlatego tak napisał :) jeszcze kilka dni temu ta przyczepa kosztowała 500 więcej. Moze ktoś mieszka w pobliżu i za flaszkę by podjechał i obejrzał albo w zamian mogę coś obejrzeć w okolicach Warszawy.

Żebyś mógł holować przyczepę o DMC 1600 to auto powinno mieć DMC minimum 2128 kg. Tak więc nie ma możliwości abyś zgodnie z przepisammi mógł holować taką przyczepę mając tylko kategorię B. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - koniecznie przejrzyj dokładnie forum. Jest cały rozdział dotyczący uprawnień, mas. Zwróć uwagę na współczynnik 1,33 dotyczący właśnie przyczep z hamulcem najazdowym. Dla tej masy (teoretycznej) przyczepy kolega wyżej podał Ci przelicznik. Kategoria prawa jazdy jedynie przyznaje Ci uprawnienia do jazdy takim zestawem, a nie zmienia zasad jego kompletacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.