Skocz do zawartości

Szykuje się cyrk z nowymi autami...


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A tak apropopopos straszenia zmianami klimatycznymi i że musimy już robić coś tu i teraz:

https://video.wp.pl/ponad-100-ekspertow-z-36-krajow-prognozy-sa-przerazajace-6428609074702465v

Ciekawe, czy nasz rząd zgodzi się przyjąć uchodźców z Nowego Jorku...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończą się paliwa kopalne, to problem emisji CO2 też się skończy. Parę miliardów ludzi umrze, jeszcze więcej zwierząt, ale ta planet nie takie kataklizmy pamięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MaciekR4 napisał:


Ze styropianem nie jest tak różowo - nie wszędzie zabiorą, nawet jak go połamiesz na małe kawałki, zostawią i będziesz go miał nadal. U mnie leży połamany za wiatą, jest tego chyba z naście worków 250L i nie mam co z tym zrobić, bo nikt tego nie zabiera, a w PSO, które mam może z 500 od domu nawet nie chcą o nim słyszeć.

naście nie miałem, ale 1 zabrali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MaciekR4 napisał:


Ze styropianem nie jest tak różowo - nie wszędzie zabiorą, nawet jak go połamiesz na małe kawałki, zostawią i będziesz go miał nadal. U mnie leży połamany za wiatą, jest tego chyba z naście worków 250L i nie mam co z tym zrobić, bo nikt tego nie zabiera, a w PSO, które mam może z 500 od domu nawet nie chcą o nim słyszeć.

Wpisz w googla "recykling styropianu". Po taką ilość nie przyjadą, ale powinni przyjąć u siebie. Mam taką firmę z 500 m od siebie, i można było się pozbyć bez problemu, byle był czysty (tzn. nie pomieszany czy nie zapaćkany czymś innym). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2019 o 16:40, jacek00 napisał:

Grzejesz gazem? Płać

Hmm... a czym mam grzać w Krakowie skoro zabroniono czym innym
No dobra  - fakt mogę prądem - to ze drożej to pikuś ale przecież elektrownia też kopci.
No i tu tez mamy absurdzik totalny ad smogu w Smoczogrodzie - jeśli mieszkałbym o 700m dalej na południe mógłbym węglem czarna służba od deptania trawników mogłaby mi skoczyć - czyż nie taki sam smog bym powodował jak 700m bliżej ?

W dniu 24.09.2019 o 21:52, Socale napisał:

Onetowska propaganda mająca na celu wzbudzić zaniepokojenie.
Jeden temat, jeden link i gorąca dyskusja.
Polacy na własne życzenie jeżdżą śmierdzielami co mają 1185000 przebiegu, po wymazaniu pierwszej cyferki po sprowadzeniu.

Że propaganda to też fakt - temat pseudo eco motoryzacji i cen jest medialny - i o to tu chodzi
Natomiast czemu Polacy jeżdżą np. E2 czy E3 - weż ceny nowych aut, koszty eksploatacji ich eco wynalazków w E5 czy E6  z drugiej strony postaw realne płace w tym kraju - będziesz miał odpowiedź.
Kolejny absurdzik ze Smoczogrodu - owszem wzorem  cywilizowanych miast gród Kraka planuje zamknąć centrum dla kopciuchów - ecochwlebne to czy komercyjne ?
otóż komercyjne - kopciuch wjedzie jak zapłaci i to wcale nie tak zaporową stawke jak np. u Makaronów we Florencji

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, smok_wawelski napisał:

kopciuch wjedzie jak zapłaci

Bo tu przecież wcale nie chodzi  o ekologię tylko o nabijanie kabzy. Ale jakoś trzeba to propagandowo umotywować. A ekologia jest tu najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie chciałem zakładać nowego tematu, dlatego wspomnę w tym: powoli, po małym kawałeczku, każdego roku coraz bardziej kończy się nam "motoryzacja":

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/volvo-zaczyna-montowac-ograniczniki-predkosci-do-180-kmh/sjtp0c7

:pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kristofer napisał:

Nie chciałem zakładać nowego tematu, dlatego wspomnę w tym: powoli, po małym kawałeczku, każdego roku coraz bardziej kończy się nam "motoryzacja":

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/volvo-zaczyna-montowac-ograniczniki-predkosci-do-180-kmh/sjtp0c7

:pad:

myślę że nie ma się co tym przejmować, zaraz znajdą się sposoby ;)

to tak jak z tymi ogranicznikami do 250 km/h fabrycznie wszystkie auta mają ale kto chce to ściągnie

a drugiej strony w normalnej eksploatacji ile razy jeździ się ponad te 180 ?

niezmiernie rzadko

wiem że jeszcze trochę wody może upłynąć w Wiśle nim będziemy jeździć jak np. w Skandynawii  czy choćby nawet Słowacji ale już przebąkuje się o tym że mają zmienić przepisy i będą zabierać prawo jazdy za przekroczenie ponad 50 km/h poza zabudowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tyle że nie do końca to miałem na myśli. Z filtrami cząstek stałych też było tak, że gdy pojawiał się problem, to wielu po prostu DPF wycinało i już. Tyle, że teraz sprawdza się, czy samochód wyszedł z fabryki z filtrem,  czy nie. Wiadomo, jakie są konsekwencje jego braku, jeśli być powinien. Ze zdjętym ogranicznikiem może być podobnie. Chodzi o to, że od ładnych kilku lat zachodzą w motoryzacji zmiany, które stopniowo ograniczają przyjemność z jazdy. Myślę, że szybciej, niż nam się zdaje wejdą kolejne "udoskonalenia", a w końcu tzw. "autonomiczność". Wtedy już w ogóle kierowca nie będzie potrzebny. No i co to za przyjemność z prowadzenia auta, kiedy ono decyduje za Ciebie, co możesz zrobić, jak jechać, z jaką prędkością i czy  w ogóle jechać, bo może się zdarzyć, że samochód uzna, że są powody, aby nie ruszyć z miejsca. :D Dlatego napisałem, że "motoryzacja" znana nam do tej pory, a zwłaszcza przyjemność, którą czasem nam dawała, odchodzi w zapomnienie. Małymi kroczkami, ale jednak ...

PS

Moim zdaniem, Volvo na niemieckim rynku nie znajdzie już nabywców, a jeśli, to nie w takiej liczbie, jak było dotychczas. Na innych rynkach może być podobnie, choć pewnie nie tak spektakularnie. To tylko moje przemyslenia z faktu tej zapowiedzi.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

myślę że nie ma się co tym przejmować, zaraz znajdą się sposoby ;)

to tak jak z tymi ogranicznikami do 250 km/h fabrycznie wszystkie auta mają ale kto chce to ściągnie

a drugiej strony w normalnej eksploatacji ile razy jeździ się ponad te 180 ?

niezmiernie rzadko

wiem że jeszcze trochę wody może upłynąć w Wiśle nim będziemy jeździć jak np. w Skandynawii  czy choćby nawet Słowacji ale już przebąkuje się o tym że mają zmienić przepisy i będą zabierać prawo jazdy za przekroczenie ponad 50 km/h poza zabudowanym.

U nas też już takie projekty są. 

Szczerze 180knh to dużo. Sam mam ogranicznik na 190 i jest to głupie uczucie - raz testowałem ale mądre urządzenie. Mogę zdjąć do 220kmh podobno ale o tym nie myślę. Szkoda życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fordy mają od dawna mają wbudowane ograniczniki, nakładane per kluczyk - na razie właściciel auta sam decyduje na jakim kluczyku auto może jeździć z jaką prędkością. Osobiście uważam, że auta powinny wiedzieć gdzie są i jakie ograniczenie obowiązuje w tym miejscu i mieć inteligentny ogranicznik, który nie pozwoli jechać szybciej. Odpowiednie mapy już są od dawna, teraz trzeba będzie czekać 20 lat aż biurokraci klepną rozwiązania IOT.  Jak ktoś chce poszaleć, są od tego znakomite tory wyścigowe, nawet w Polsce. Droga to nie jest miejsce na zabawy.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

 Osobiście uważam, że auta powinny wiedzieć gdzie są i jakie ograniczenie obowiązuje w tym miejscu i mieć inteligentny ogranicznik, który nie pozwoli jechać szybciej.

tak, powinieneś być kontrolowany przez kogoś "na górze" w każdej dziedzinie życia :winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kristofer napisał:

Wtedy już w ogóle kierowca nie będzie potrzebny. No i co to za przyjemność z prowadzenia auta, kiedy ono decyduje za Ciebie, co możesz zrobić, jak jechać, z jaką prędkością i czy  w ogóle jechać, bo może się zdarzyć, że samochód uzna, że są powody, aby nie ruszyć z miejsca. :D Dlatego napisałem, że "motoryzacja" znana nam do tej pory, a zwłaszcza przyjemność, którą czasem nam dawała, odchodzi w zapomnienie. Małymi kroczkami, ale jednak ...

do tego to dąży, w mniejszym czy większym stopniu ale tak będzie.

Osobiście się do tego przyzwyczajam , i w sumie auto jako narzędzie pracy używane na co dzień im bardziej zautomatyzowane tym lepiej.

Oczywiście warto mieć w garażu drugie, prawdziwe, bez żadnych wspomagaczy  używane dla przyjemności w słoneczne suche weekendy :-]

2 godziny temu, maarec napisał:

Szczerze 180knh to dużo. Sam mam ogranicznik na 190 i jest to głupie uczucie - raz testowałem ale mądre urządzenie. Mogę zdjąć do 220kmh podobno ale o tym nie myślę. Szkoda życia.

kwestia przyzwyczajenia , w Niemczech utrzymując 160 na autostradzie   wyprzedzają cie busy. 

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

Osobiście uważam, że auta powinny wiedzieć gdzie są i jakie ograniczenie obowiązuje w tym miejscu i mieć inteligentny ogranicznik, który nie pozwoli jechać szybciej. Odpowiednie mapy już są od dawna, teraz trzeba będzie czekać 20 lat aż biurokraci klepną rozwiązania IOT

ale przecież to już jest od dawna tylko nie obowiązkowe.

w grupie VAG mając automat, fabryczną navi z kamerą i aktywnym tempomatem auto samo zwalnia  na ograniczeniach potem wraca do ustalonej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.