Jump to content
jacekzoo

Szykuje się cyrk z nowymi autami...

Recommended Posts

august831
1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Zaraz za przyczepy się wezmą. Grzejesz gazem? Płać emoji16.png

Ale co Was dziwi ? Chociaż rzeczywiście... w kraju trzeciego świata opalanym węglem i śmieciami emisja CO2 musi budzić rubaszny uśmiech .
noizz.pl/ekologia/dania-po-raz-pierwszy-w-historii-zaspokoila-100-procent-swoich-potrzeb-energia/qcqdglz

jacekzoo
20 minut temu, august831 napisał:

Ale co Was dziwi

Co? Ano to że tu nie chodzi o emisję co2 a tylko o kasę... jeden kontenerowiec wali więcej syfu do atmosfery niż cały kraj z aut osobowych. 

Kiedyś czytałem że tylko firma maersk produkuje więcej syfu niż cała dania 

august831
20 minut temu, jacekzoo napisał:

Co? Ano to że tu nie chodzi o emisję co2 a tylko o kasę... jeden kontenerowiec wali więcej syfu do atmosfery niż cały kraj z aut osobowych. 

Kiedyś czytałem że tylko firma maersk produkuje więcej syfu niż cała dania 

No tak . A ja kiedyś czytałem że palenie to samo zdrowie .
ps Zwróćcie uwagę że samochody które będą drożały są produkowane na rynek zachodni i jego normy . Nikt tam nie traktuje poważnie Polski jako rynku ... W naszej socjalistycznej ojczyźnie będziemy jeździli tym co Zachód wyrzuci na śmietnik .
Jak każdy obywatel dostanie 300+ za syf w powietrzu , będziemy szczęśliwym krajem .

Edited by august831
dodatek (see edit history)

jacekzoo
35 minut temu, august831 napisał:

Zwróćcie uwagę że samochody które będą drożały są produkowane na rynek zachodni i jego normy

Czyli wg Ciebie u nas nie podrożeją bo nie jesteśmy dla nich rynkiem? :ok: :) 

36 minut temu, august831 napisał:

będziemy jeździli tym co Zachód wyrzuci na śmietnik

Nie każdy jeździ starym śmietnikiem

august831
24 minuty temu, jacekzoo napisał:

Czyli wg Ciebie u nas nie podrożeją bo nie jesteśmy dla nich rynkiem? :ok: :) 

Nie każdy jeździ starym śmietnikiem

ad 1 Podrożeją . Nikt dla Polski nie będzie produkował tanich . Może my sami wyprodukujemy dla siebie ?
ad2 Nie każdy ale większa większość , wystarczy zobaczyć ile truchła do nas przyjeżdża -  auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/import-aut-uzywanych-w-2019-roku-sprowadzilismy-juz-pol-miliona-samochodow/ezf8c66

Edited by august831 (see edit history)

jacekzoo

Jak chcesz być obiektywny to zobacz ile sprzedano nowych, i zobacz co jeździ po drogach. Jest dużo lepiej niż jeszcze parę lat temu

august831
3 minuty temu, jacekzoo napisał:

Jak chcesz być obiektywny to zobacz ile sprzedano nowych, i zobacz co jeździ po drogach. Jest dużo lepiej niż jeszcze parę lat temu

Nie neguję . napisałem tylko że nikt na naszą biedę się nie ogląda . Chcą mieć czyste miasta to i robią samochody które po nich będą  jeździły nie trując mieszkańców. Cena nie jest  dla nich priorytetem . My mamy na to wywalone .
Jedź do Niemiec i zobacz co stoi na placach do sprzedania . Stare disle które my z mlaskaniem ściągamy .

PolariS

Ja tam też generalnie chciałbym nowy i taki jeszcze żeby się zaraz nie zepsuł.  Wiem może sobie taki kupię i będę na niego patrzył, bo na jedzenie mi nie wystarczy, ale auto będzie ładne. Wuj z tym że za 3 lata będzie warte tyle co czapka gruszek ale w końcu raz się żyje. 

Podsumowując, będzie mnie stać na nowe to je sobie kupię, obecnie nie mam tyle siana więc i auto starsze, oka sobie z tego powodu nie wydłubię. A co do przepisów - unii brakuje na jej fanaberie to szukają gdzie się da. A wystarczyłoby aby auta były tańsze i ludzie zarabiali więcej wtedy na ulicach byłyby same nowe bez wymyślania wydumanych przepisów pod przykrywką ekologii. 

august831
7 minut temu, PolariS napisał:

bez wymyślania wydumanych przepisów pod przykrywką ekologii. 

Trump też tak myśli , a to w końcu prezydent USA .

BUMERANG
4 godziny temu, jacekzoo napisał:

Znowu zaczną się wałki z pomiarami zużycia i emisji spalin.  Ceny cenami, a rynek rynkiem. Jak nie będzie popytu ceny się same zweryfikują.  Jak będzie problem to dołoży się do ceny  luksusowych limuzyn. W tym segmencie klienta wali 50 tysi w prawo czy lewo ;)

Jestem ciekawy co się stanie w 2020 z tą całą masą nowych dużych samochodów z litrowymi motorkami do kosiarek. Wejdźcie sobie na dowolnego dilera, dowolnej marki oferującego takie wynalazki i sprawdźcie auta dostępne od ręki. Sam badziew z pierdopędami. :wacko:

Socale

Onetowska propaganda mająca na celu wzbudzić zaniepokojenie.

Jeden temat, jeden link i gorąca dyskusja.

Polacy na własne życzenie jeżdżą śmierdzielami co mają 1185000 przebiegu, po wymazaniu pierwszej cyferki po sprowadzeniu.

Wystarczyłoby tylko założyć kaganiec. Norma na emisję co najmniej E5 i badanie pod tym względem każdego sprowadzonego. Rzetelne!

Nie przejdzie, wypad na szrot.

Po Niemieckich autostradach robię bardzo duże przeloty, ilość lawet z bagażem w kierunku PL jest zatrważająca, 90% to śmieci z 4 kołami kupione po... 1 Euro!!!

Edited by Socale (see edit history)

Maras
2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Jacek ok ,można zobaczyć ile. Ale ile procent z tego poszło na flotę ,korporacje czy np. na firmę ... Tu chyba rozmawiamy o zwykłym obywatelu ,który zapłaci 100 % i ani złotówki nie odliczy.  

august831
Godzinę temu, Socale napisał:

Onetowska propaganda mająca na celu wzbudzić zaniepokojenie.

Jeden temat, jeden link i gorąca dyskusja.

Polacy na własne życzenie jeżdżą śmierdzielami co mają 1185000 przebiegu, po wymazaniu pierwszej cyferki po sprowadzeniu.

Wystarczyłoby tylko założyć kaganiec. Norma na emisję co najmniej E5 i badanie pod tym względem każdego sprowadzonego. Rzetelne!

Nie przejdzie, wypad na szrot.

Po Niemieckich autostradach robię bardzo duże przeloty, ilość lawet z bagażem w kierunku PL jest zatrważająca, 90% to śmieci z 4 kołami kupione po... 1 Euro!!!

Zgadzam się , z wyjątkiem pierwszego zdania . Co do meritum , to nikt nie tknie strucli bo musielibyśmy jeździć na rowerach .