Skocz do zawartości

Pęknięty brodzik prysznica


sebka34

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Znalazłem patent. 

Podkład do podłoży niechłonnych Sopro HPS 673 rozmawiałem z przedstawicielem robili testy na szkle w szkutnictwie nie ma możliwości odsojenia się. 

Na to 

Sopro FDF 525 hydroizolacja na którym dość często pracuje, jako że wykonywany przezemnie zawód mnie do tego zmusza. Jest to tak zwana folia w płynie. Można ją nanieść wałkiem dwa trzy razy. Co da powłokę bardzo elastyczną i na pewno spełni rolę izolacji.

I na to farba poliuretanowa

Postęp prac będę fotografował i zamieszczał na forum z opisem 

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest elastyczna lecz nie do tego stopnia by się wgniatała uciskała. 

Kilka warstw mam na myśli np. 3 trzy warstwy krawędzie fazowane co np. 1cm.co da ładne delikatne  zejście 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszlifowałem papierem o gradacji 80 odkurzyłem oraz odtłuściłem. Misiałem miejsce odpływu wody podlaminować okazało się również pęknięcie, tak więc kilka warstw maty szklanej oraz żywica epoksydowy i zalaminowane. 

Następnego dnia położyłem podkład. 

Tak to wygląda 

 

IMG_20191005_164833.jpg

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w nowym numerze CARAVANING za nasza zachodnią granicą ten temat jest na tapecie, można sobie zerknąć jakie pieniądze trzeba "tam" zapłacić za taką naprawę..

  https://www.caravaning.de/tipp/caravan-duschwannen-reparatur-die-wannenflicker/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie było czasu zająć się brodzikiem, kilka wyjazdów, pogoda nie odpowiednią do prac. Ale stało się położone dwie warstwy hydroizolacji, przeszlifowane i wczoraj położyłem pierwszą warstwę farby tak to wygląda. 

IMG_20191103_124451.jpg

IMG_20191103_125834.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 18:33, Tomii napisał:

Zrobił byś zbliżenie jaka jest struktura powierzchni brodzika. Czy zadowolony jesteś z efektu końcowego?

Oczywiście zrobię zdjęcie z bliska i zamieszczę na forum. 

Sądzę że ffekt jest zadowalający widoczna jest ingerencja lecz lepsze to niż nie kąpać się lub zlekceważyć i nie dbać o to czy czasami woda wychlapie się na pęknięty brodzik i wpłynie pod niego niszcząc powoli podłogę przyczepy. 

 

1 godzinę temu, vrs napisał:

A jak odpływa woda z tego brodzika? Jak się umyjecie to co robicie z wodą?

Oczywiście jeszcze nie zdążyłem wywiercić otworu pod odpływ muszę jeszcze raz przemalować, jak farba wyschnie wywierce orwór założę odpływ oraz podłączę do reszty układu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor zostawię ten co jest. 

Może i szał u nie ma ale nie ma co wybrzydzać to nie jest wymiana brodzika na nowy tylko naprawa. W rzeczywistości nie wygląda to źle a co najważniejsze spełnia swoje zadanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.