Skocz do zawartości

Jaki pokrowiec na przyczepę kempingową?


GregPower

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, marcin668 napisał:

klosek23

Hej i jak masz już pokrowiec od  ,Polcovera  jesteś zadowolony ???

tak mam, przyczepa przykryta, wyglada solidnie, trzyma się dobrze

IMG_20201126_114602.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 10 miesięcy temu...

Mam przyczepę długości 6,1 m.

Zastanawiam się nad pokrowcem Polcover  https://allegro.pl/oferta/pokrowiec-na-przyczepe-kempingowa-kemping-do-650cm-10093641816?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=ODk4YWViOTYtYjFiYi00M2U5LTg1MWMtZDQzNzkyZjhjOTJiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=48ad6814-a892-45c4-a1f9-829a1e28f821

lub

Kegel-Błażusiak Mobile Garage 630 ER  https://allegro.pl/oferta/plandeka-pokrowiec-na-przyczepe-kempingowa-600-630-11129316164

 

Chciałem kupić Nava Group, ponieważ jest teraz w dobrej cenie ale w internetach krążą plotki, że to firma wydmuszka a pokrowce to ściema  https://allegro.pl/oferta/pokrowiec-na-przyczepe-kempingowa-590-620-europa-10239815401

 

Jeśli nic się nie zmieni to raczej wybiorę pomiędzy pierwszym a drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Batman napisał:

miałem od nich, tylko wtedy szyli szary i to było bardzo sztywne badziewo i trudno to było napiąć. Z obu stron była to dość twarda szorstka faktura i wytarło mi farbę.

Może ten niebieski jest lepszy? Nie wiem, zawiodłem się na firmie.

 

Już pisałem, że dziś kupiłbym pokrowiec tylko na dach np:

image.png.8b73cf63c9bcc08ea9e99ecb6806d1ec.png

 Jakie widzicie argumenty za "pełnym" pokrowcem?

Jednym z atutów jest szybkość montażu/demontażu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.11.2021 o 21:10, filipert napisał:

Z obu stron była to dość twarda szorstka faktura i wytarło mi farbę.

Polecam najpierw przykryć przyczepę agrowłókniną i zabezpieczyć ją przed przemieszczaniem (np. obwiązać sznurkami).

Na to potem można jakąkolwiek  plandekę. Ja dałem czarną folię (taką pod wylewkę) i też obwiązałem sznurkiem.  Koszt całości na moją niedużą budkę poniżej 150 zł. Całość  do wykorzystania na następne zimowania.

Agrowłóknina zabezpieczy przed porysowaniem, a dodatkowo będzie utrzymywać plandekę/folię w pewnej odległości co pomoże uniknąć "zaparzenia".

Pozdrowienia !

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, PanSamochodzik napisał:

Polecam najpierw przykryć przyczepę agrowłókniną i zabezpieczyć ją przed przemieszczaniem (np. obwiązać sznurkami).

Na to potem można jakąkolwiek  plandekę. Ja dałem czarną folię (taką pod wylewkę) i też obwiązałem sznurkiem.  Koszt całości na moją niedużą budkę poniżej 150 zł. Całość  do wykorzystania na następne zimowania.

Agrowłóknina zabezpieczy przed porysowaniem, a dodatkowo będzie utrzymywać plandekę/folię w pewnej odległości co pomoże uniknąć "zaparzenia".

Pozdrowienia !

Ja bym się tym nie chwalił tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

Ja bym się tym nie chwalił tutaj...

Przesadzasz. Agrowłóknina, jeżeli będzie na tyle miękka nawet na mrozie żeby nie spolerować lakieru i szyb, i - z tego samego powodu - będzie rozłożona tak, żeby nie "jeździła" po cepie z każdym podmuchem wiatru, zrobi robotę jeśli chodzi o zabezpieczenie, folię trzeba starczy nałożyć i upiąć tak, żeby był przewiew między przykryciem a budą, jeśli nawet coś poleci przez folię (pękniecie, rozdarcie) osuszy się. Jak na dachu jest szpej, kilka warstw agrowłókniny. Okna można zabezpieczyć z zewnątrz folią stretch, żeby na 100% nie zmatowała ich agrowóknina. Trochę to kłopotliwe, a szanse wykorzystania folii na przyszły sezon nie za wielkie, więc w perspektywie kilku lat pokrowiec jest mimo to dobrą inwestycją, jśli ktoś planuje przykrywać. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej agrowłókninie mówicie co ma zdolność 

10 godzin temu, PanSamochodzik napisał:

utrzymywać plandekę/folię w pewnej odległości

Od przyczepy. 

Jak dla mnie

10 godzin temu, PanSamochodzik napisał:

Na to potem można jakąkolwiek  plandekę. Ja dałem czarną folię (taką pod wylewkę) i też obwiązałem sznurkiem

To za duże ryzyko, że przyczepa sparuje, stęchnie itd. W słoneczne dni bywają spore wachania temperatury, szczególnie pod czarną folią, powietrze w przyczepie cały czas cyrkuluje, a przynajmniej powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie na duże deszcze używałem plandeki ale była to nieprzepuszczalna folia. Miałem wrażenie ze przyczepa pod tym aż się gotuje. 
Nie wiem teraz co robić na zimę. Całej plandeki bym raczej nie chciał bo teraz i w zimie bywa po 15 stopni i parując to wszystko z gruntu wchodzi pod plandekę. Musiała by być zrobiona z dobrej klasy materiałów żeby to konkretnie przepuszczało wilgoć. Może ktoś coś poleci na 380cm.

co do tych navra group to coś mi się nie widzą te materiały za bardzo. Zastanawiam się czy nie lepiej zostawić stojącą luzem ewentualnie jakaś folia na dach żeby zrzucać śnieg.

Edytowane przez Tomek515 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czyś napisał:

Przesadzasz. Agrowłóknina, jeżeli będzie na tyle miękka nawet na mrozie żeby nie spolerować lakieru i szyb, i - z tego samego powodu - będzie rozłożona tak, żeby nie "jeździła" po cepie z każdym podmuchem wiatru, zrobi robotę jeśli chodzi o zabezpieczenie, folię trzeba starczy nałożyć i upiąć tak, żeby był przewiew między przykryciem a budą, jeśli nawet coś poleci przez folię (pękniecie, rozdarcie) osuszy się. Jak na dachu jest szpej, kilka warstw agrowłókniny. Okna można zabezpieczyć z zewnątrz folią stretch, żeby na 100% nie zmatowała ich agrowóknina. Trochę to kłopotliwe, a szanse wykorzystania folii na przyszły sezon nie za wielkie, więc w perspektywie kilku lat pokrowiec jest mimo to dobrą inwestycją, jśli ktoś planuje przykrywać. 

Musiał by być prześwit taki z kilkanaście centymetrów. Jak folia leży na włókninie to ile tam jest prześwitu? Myślałem kiedyś o folii lub plandece pod warunkiem zbudowania jakiegoś stelaża z desek, który by był po powiedzmy 20cm szerszy z każdej strony. Wtedy możemy mówić o przewiewie. Ale ostatecznie stwierdziłem że nic nie zaoszczędzę a się narobię, więc jest po prostu pokrowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Musiał by być prześwit taki z kilkanaście centymetrów. Jak folia leży na włókninie to ile tam jest prześwitu?

Mam jeszcze na dachu stelaż na panel więc prześwit jest, a agro zabezpiecza dodatkowo folię przed przecięciem.

Podsunąłęm alternatywny pomysł, który sam obecnie stosuję - choć przyznam szczerze - tymczasowo, bo budowa wiaty w znacznym stopniu zaawansowania. O pokrowcach się nie wypowiadam, bo nigdy takowego nie miałem. Jeżeli jest z materiału paro-przepuszczalnego, to może i warto. Dużo zależy, jaki kto ma budżet.

PS. 1. Agrowłókniny są w różnych grubościach. 2. Szyby zabezpieczam folią - w tym roku zrobiłęm to spożywczą, bo miałem tanio :)3. Dokładny koszt całości - folia gr. 0.04 wym. 10x4 = 38 zł, agrowłóknina 20m2 = 60 zł. folia spoż. 2 rolki po 20 m=3 zł.

W dniu 6.12.2021 o 22:14, czyś napisał:

, a szanse wykorzystania folii na przyszły sezon nie za wielkie

Szanse na ponowne wykorzystanie niemal stu procentowe.

Pozdowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Chciałem kupić pokrowiec z Polcover ale trochę niepokoi mnie fakt całkowitego braku kontaktu z tą firmą. Wysłałem już dwa maile i nic. Zadałem pytanie na allegro i też nic ? . Miał ktoś jakikolwiek kontakt ostatnio. Już nie mówiąc o braku numeru telefonu. To chyba jedyna firma która nie ma ochoty na żaden kontakt z klientem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.