Skocz do zawartości

Angielki, ahh te nasze perełki ;)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

To może zadziałać ale jako zbiornik na czas postoju - na trasę będzie musiał być pusty... A  co do domknięcia drzwi - złóż pasy podwójnie i daj zamki na górze zbiornika :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szanuje Wasze zdanie ale odpowiedzcie mi, czy każda budka kiedyś pęknie bo ktoś np. dołożył bagaznik i wozi 2,3,4 rowery na tylnej ścianie.. ?

Jeśli tak uważacie dajcie przykład z praktyki a nie teorii . Ja uważam ze skoro stalowa rama ma wytrzymać 1200kg DMC to jest na tyle sztywna ze  dodatkowe 70kg niczego nie zmienia.

Po za tym Panowie, my ludzie ważymy więcej a ile razy chodzimy na koniec przyczepy bez rozłożonych podpór. 

Jeszcze mało argumentów ok juz pisze kolejny. 

Kolega na tym forum ma również taką jak ja przyczepę Lunar ale ma zabudowę kuchenną FABRYCZNIE właśnie w tym miejscu na samym końcu przyczepy. Tak się składa ze dokładnie wiem ile waży taka zabudowa, piekarnik, zlew, kran i blat bo ważyłem wszytko demontując u siebie. U mnie kuchnia jest na osi dokładnie nad lewym kołem.  A z tylu mam tylko na środku szafkę z plastikową uwywalką. 

Nadal uważacie ze coś pęknie? Ok mam kolejny argument że nie. 

W tylnym rogu mam FABRYCZNIE drugą szafę i pod nią 3 szuflady. Przyczepka była dla 4 osób, ale juz nie jest i nie będzie. Więc usunąłem jedno górne łóżko również za osią, (-16kg) , a ta szafa i szuflady będą na ewentualne lekkie pierdółki. Ja i żona spokojnie zmieścimy sie z ciuchami w jednej szafie która jeat (na osi nad prawym kołem ) plus mamy wiele szafek przed osią. 

Na koniec napisze jeszcze raz, nie muszę jechać z pełnym zbiornikiem. Zawsze będę mial bańke 30L w bagazniku Suva. 70L w przyczepie jest po to żeby ewentualnie na weekendowym postoju na dziko (z rozłożonymi podporami) mieć pełny 70L 

 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filipert napisał:

Nie ogrzeje.

Zobacz budowę Trumy TT2 to tylko 5l a i tam musi być bardzo wysoka temperatura powoetrza aby woda ciepła się zrobiła. U Ciebie co najwyżej ochroni to przed zamarznięciem zimą. 

To tylko mój test, mam bojler. Jak sie nagrzeje to ok fajny bonus. Jak nie to grzejemy gazem ;)

 

3 godziny temu, adaml61 napisał:

Z mojego doświadczenia , zbiornik 70 l zamontowany za samą osią , był bardzo duży problem z wyważeniem przyczepy . Dopiero jak przeniosłem akumulator do bakisty , dało się wyważyć . Jak dasz na końcu z pełnym nie da się jechać z wodą . Policz ile to będzie ważyć . Dziwignia około 2 m obciązona na końcu . Akumulator tego nie zniweluje , a ciężar na końcu będzie mocno obciążał konstrukcję . A w angielce w sumie to tylko blacha i sklejka , bo drewno to tylko w koło otworów .Więc się nie zdziwię jak za pół roku zacznie cieknąć na odcinku za osią .

Kupiłem większy aku 105Ah i jest przed osią. Za osią juz cieknie z drzwi ? Ale ogarniam to 

 

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Tylko żebyś się rano nie poparzył ;) 

Za pół roku pojawi się pęknięcie nad drzwiami. 

Nowy szklak? Naprawdę myślisz, że nikt nigdy na to nie wpadł? Zastanów się dlaczego nikt nie postanowił wsadzić w tym miejscu ciężkiego zbiornika. Zniszczysz budę, taki będzie efekt. 

Nie wiem nawet co Ci odpisać... 

 

2 godziny temu, Cichy56 napisał:

No to będziesz miał piękne wahadło a po wakacjach będziesz pisał w temacie wężykowania. 

To przeczytaj mój post wyżej. 

2 godziny temu, Stu napisał:

To może zadziałać ale jako zbiornik na czas postoju - na trasę będzie musiał być pusty... A  co do domknięcia drzwi - złóż pasy podwójnie i daj zamki na górze zbiornika :)

 

Chociaż jeden jeat ZA :)

Modyfikuje auta od 30lat. Myślę ze przyczepką to spacerek po parku w porównaniu do tego jakie zmiany z sukcesami robiłem w autach. Tym bardziej ze jak sie zlamie to będzie na działkę. I powód by kupic kolejna do złamania ? 

Zaponialem dodać 

Nie naśladujcie mnie prosze, przez co najmniej 3 lata. Po co mają sie złamać Wasze przyczepki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

Nie naśladujcie mnie prosze, przez co najmniej 3 lata. Po co mają sie złamać Wasze przyczepki. 

:D

Nie no, widzę,  że przemyślałeś sprawę dokładnie. Ja to raczej poszedłem na łatwiznę - wsadziłem butlę plastikową ok. 7 litów (po wodzie destylowanej z labu - ciut większa jak te 5L z wodą ze sklepu ) do szafki pod zlew + pompka i to właściwie wystarcza. Założenie było takie, że to jedynie do użytku na krótkich postojach, aby nie trzeba było podłączać na zewnątrz. U mnie to się sprawdza. A w miejscu dłuższego pobytu  nadal przyłączam zewnętrzną pompkę + zbiornik.

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, PanSamochodzik napisał:

:D

Nie no, widzę,  że przemyślałeś sprawę dokładnie. Ja to raczej poszedłem na łatwiznę - wsadziłem butlę plastikową ok. 7 litów (po wodzie destylowanej z labu - ciut większa jak te 5L z wodą ze sklepu ) do szafki pod zlew + pompka i to właściwie wystarcza. Założenie było takie, że to jedynie do użytku na krótkich postojach, aby nie trzeba było podłączać na zewnątrz. U mnie to się sprawdza. A w miejscu dłuższego pobytu  nadal przyłączam zewnętrzną pompkę + zbiornik.

Pozdrowienia!

Ja nie zamierzam mieć dłuższych postojów. Z przyczepą chce zwiedzić jak najwięcej miejsc. Jeśli chcę siedzieć na dupie w jednym miejscu lecę do Grecji na wyspę Santorini ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.