Skocz do zawartości

Problem z termą Truma BS 10, grzeje na 50 a na 70 nie


tamtam

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że tam są dwa palniki, jeden na 50 a drugi na 70. Problem jest z tym na 70 stopni.

Ten na 50 stopni ma mniejszy obwód i jest bardziej wewnątrz.

Drugi jest zewnętrzny co siłą rzeczy powoduje że jest większy i to z nim sa takie problemy.

Tak mi się wydaje jak patrze na to jak się zapalają - tak widzę przez otwór komina.

Jeśli jest inaczej to niech specjaliści mnie poprawią.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem palnik jest jeden tylko ma jakby dwa stany/ nastawy grzania

 

Na poniższej aukcji widać palnik

https://www.ebay.co.uk/itm/CARAVAN-MOTORHOME-Truma-Ultrastore-Water-Heater-Gas-Burner-70000-54200/253758308534?epid=10017005238&hash=item3b152c80b6:g:Jy4AAOSwEEBaO4YK

Może to jest problem z zaworem przelaczjacym pomiędzy trybami grzania albo ze sterowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wracając do mojego pytania.

Mogłem wrócić do problemu z działaniem Trumy jakiś miesiąc temu to się okazało że problem zniknął, ale pojawił się problem z kolei że nie działa ogrzewanie Trumatic 3002

Na szczęście udało się z serwisem Trumy w Krakowie znaleźć problem.

Wtedy też jak na złość Truma BS10 działała i działa do teraz....

 

Wszystkim dziękuję za pomysły i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.12.2019 o 15:20, tamtam napisał:

Wracając do mojego pytania.

Mogłem wrócić do problemu z działaniem Trumy jakiś miesiąc temu to się okazało że problem zniknął, ale pojawił się problem z kolei że nie działa ogrzewanie Trumatic 3002

Na szczęście udało się z serwisem Trumy w Krakowie znaleźć problem.

Wtedy też jak na złość Truma BS10 działała i działa do teraz....

 

Wszystkim dziękuję za pomysły i pomoc.

Jeśli to nie problem to może byś się podzielił co padło oraz jakie były koszty naprawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla zatkana dysza w trumatic 3002 przez pająka który uwil sobie gniazdko w dyszy. Rozebranie, czyszczenie i nowy simering niecałe 200 zł.
Przy okazji dowiedzialem sie że mam jakąś wypasiona wersję rzadko spotykaną mojego ogrzewania.

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla zatkana dysza w trumatic 3002 przez pająka który uwil sobie gniazdko w dyszy. Rozebranie, czyszczenie i nowy simering niecałe 200 zł.
Przy okazji dowiedzialem sie że mam jakąś wypasiona wersję rzadko spotykaną mojego ogrzewania.

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja mam z taki sam boiler bs10 tylko, sterowanie jest zredukowane do minimum, mam 2 ustawienia 50 i 70 stopni C oraz czerwoną lampkę i nic poza tym.

Działało wszystko dobrze do czasu, aż spuściłem wodę na zimę ( mnie miałem zamiaru nigdzie wyjeżdżać) ale w ostatni weekend pogoda była piękna, więc napełniłem woda ponownie zbiornik, odpowietrzyłem system wody i Truma boiler.... nie działa. Po załączeniu wody na grzanie 50 lub 70  stopni słychać pyknięcie, następnie chyba iskrownik i po 5 sekundach głośniejsze pyknięcie i nic się nie dzieje, mam na myśli, że wody nie nagrzewa. za każdym razem jest to samo.

Macie jakiś pomysł co może być? mam zainstalowany fabrycznie pod camperem zbiornik ok. 50kg na gaz, tankuje się ten do samochodów. Nadmieniam że ogrzewanie Trupa działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzysztof125 napisał:

Ja mam z taki sam boiler bs10 tylko, sterowanie jest zredukowane do minimum, mam 2 ustawienia 50 i 70 stopni C oraz czerwoną lampkę i nic poza tym.

Działało wszystko dobrze do czasu, aż spuściłem wodę na zimę ( mnie miałem zamiaru nigdzie wyjeżdżać) ale w ostatni weekend pogoda była piękna, więc napełniłem woda ponownie zbiornik, odpowietrzyłem system wody i Truma boiler.... nie działa. Po załączeniu wody na grzanie 50 lub 70  stopni słychać pyknięcie, następnie chyba iskrownik i po 5 sekundach głośniejsze pyknięcie i nic się nie dzieje, mam na myśli, że wody nie nagrzewa. za każdym razem jest to samo.

Macie jakiś pomysł co może być? mam zainstalowany fabrycznie pod camperem zbiornik ok. 50kg na gaz, tankuje się ten do samochodów. Nadmieniam że ogrzewanie Trupa działa bez problemu.

Odkręciłeś zawór gazowy od bojlera? Zdjąłeś obudowę komina? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysztof125 napisał:

Nadmieniam że ogrzewanie Trupa działa bez problemu.

No trupa to się raczej chłodzi :hmm: To na pewno to forum...:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.