Skocz do zawartości

Wilk Safari touring


Aleks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie koleżanki i kolegów :D

Przesiadłem się z Eifelland 300 na bardzo podobną przyczepkę widoczną na zdjęciu.
Pytanie może ktoś miał podobną albo się  zna ? , otóż :
Sprzedawca twierdzi , że lodówka nie działa. Na lodówce ciśnienie gazu jest 50mbar a redukcja 30mbar. 

Czyli prawdopodobnie zbyt niskie ciśnienie nie zasilało lodówki na gaz. 
Założę reduktor 50mbar taki jaki na tabliczce od lodówki. A teraz pytanie czy ogrzewanie Truma ma takie samo ciśnienie ?

i jak włączyć ogrzewanie, zauważyłem że trzeba dwie baterie paluszki AA i co dalej jak to włączyć :)

Ogólnie w porownaniu do mojego pierwszego ogonka jest w  lepszym stanie ma te ogrzewanie przedsionek no ogólnie to co mała cepka powinna mieć :) Teraz w piątek chcę lecieć na nockę ale przy 6 stopniach bez ogrzewania się nie ruszam :P

69938915_548205782582426_7245341195327504384_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, okej dziś wkładam baterie i spróbuję. bez baterii nic nie cykało jak w przypadku przyciskania zapłonu od lodówki - oby to tylko brak baterii :)
No to reduktor 50mbar zakupię i nowy przewód gazowy, sprawdze wodą z mydłem połączenia gazowe i w piąteczek jade na parapetówkę :)

mam póki co butlę 2kg ale pełną to na jedną noc wystarczy na ogrzewanie tak zakładam ;)
taki piecyk chyba więcej niż 100gram na godzinę nie spali przy optymalnym grzaniu ( w skali 1-7 to tak 2-3) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




No to reduktor 50mbar zakupię i nowy przewód gazowy, sprawdze wodą z mydłem połączenia gazowe i w piąteczek jade na parapetówkę
mam póki co butlę 2kg ale pełną to na jedną noc wystarczy na ogrzewanie tak zakładam
taki piecyk chyba więcej niż 100gram na godzinę nie spali przy optymalnym grzaniu ( w skali 1-7 to tak 2-3) 
 

@Kristofer kiedyś opisał zużycie gazu poszczególnych urządzeń.
"Najczęściej spotykana (objętościowo) lodówka 77 l,pobiera gazu w granicach 0,01125 kg/h, co wypadkowo daje ok. 0,27 kg/24h

 

Piecyk, np. Truma S3002: od 0,03 do 0,28 kg/h

Truma S5002: 0,06 – 0,48 kg/h (w zależności od ustawionej mocy)

 

Bojler gazowy np. Truma B10 / B14: ok. 0,10 - 0,12 kg/h pracy.

Bojler gazowy Truma Carver Cascade 2: ok. 0,08 - 0,10 kg/h"

Jak się nie mylę to pod obudową masz tabliczkę znamionowa z info jaki reduktor.


Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za szczegółowe odpowiedzi. 
Zdjęć nie mogę wkleić ale w skrócie :

 


Tabliczka znamionowa grzejnika :

Trumatic - SL 3002

50mbar

Moc 4,1 kW (3500kcal/h) oraz (po niemiecku) 3,9kW (3310kcal/h)

Anschlusswert (zuzycie) 0,295 kg/h (domniemywam maksymalne)

baterie 3V

 

Teraz lodówka :

Electrolux Siegas Siegen 

Mod. nr RM 200 B

brutto inhalt 60 L

Volt 220V 100W

Volt 12V 100W

Absorber NH3 : 0,39 kg

Pressure 50mbar

Anschlussw. 14,5g/h

 

Teraz reduktor butli gazowej :
GOK

typ cn61

pd = 30mbar

 

 

Grzejnik grzejnikiem, czytam tu forum w piątek będę próbował zastosować też rady ujęte w innych tematach na tym forum jak odpalić po zimie czy po dłuższej przerwie ( póki co iskrownik nie podaje iskry ale bede walczył :D.

Awaryjnie kumpel się zajmuje lodówkami i piecykami i jak rzekł "nie ma, ze nie działa, musi zadziałać "
tak że ruszymy grzanie też. 

Teraz inna kwestia. 
Też widzę były już tu na forum u kolegów poprzednio problemy z rejestracją przyczepy specjalnej kempingowej ktore maja przeglad bezterminowy.

Dzis starosta tłumaczył w skrócie, że albo zrobie przegląd bo to przyczepa specjalna 

albo na okręgowej stacji pojazdów zmienią rodzaj "przyczepa specjalna" na przyczepa lekka. 

(mam DMC 650kg)

 

w skrócie ktoś już awet zaszedł z identyczna sytuacją o sąd:

http://www.orzeczenia-nsa.pl/wyrok/vii-sa-wa-89-12,dopuszczenie_pojazdu_do_ruchu_drogowy,3998a38.html

Ehh te urzędy, sprawa jest z dzisiaj.. dam znać jak to się u mni skończyło, no ale nie zrobili mi dzisiaj dnia :zolta:

Edytowane przez Aleks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk już działa- tu wielkie podziękowania dla mojego kolegi , niestety weszło rodo i nie moge nawet inicjalow podac ale bedzie wiedział o kogo chodzi :)
 

okazało się, że iskrownik na baterie w ogóle nie działał. Najpierw podłączyłem zwykły iskrownik na pstryka. Piecyk zadziałał. Po chwili przyszedł kolega mówiąc, że już go naprawił. Podłączyliśmy i teraz mam elektryczny iskrownik i awaryjnie ten ręczny. 

Sprawdziliśmy również lodówkę tu głównie rozchodziło się czy i jak ona na gazie zacznie pracować. Pomimo znacznego przechyłu kiedy to sprawdzaliśmy ( poziomu w ogóle nie ustawiałem ) Ogólnie lodóweczka mrozi i działa jak należy :)
tu ciekawe bo wszystko działa na reduktorze 30mbar a lodówka i piecyk są pod 50mbar. Pytałem kolegi czy to powinno tak działać, powiedział że w ogóle nie powinno ale jak działa to się tylko cieszyć . :)

Kwestie rejestracji ze skutkiem opisałem w tym wątku, na drugiej stronie :

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Aleks napisał:

niestety weszło rodo i nie moge nawet inicjalow podac

coś Ty, jeżeli on nie ma nic na przeciwko, to nawet pesel możesz wpisać za nazwiskiem ?

Ps. Fajowo, że wsio działa, takie niusy cieszą!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że fajowo :D
jego nie ma tu na forum dlatego tak dziwnie może napisałem, ale jest to człowiek który ogarnia tu ludziom z forum tematy z lodówkami (pewnie w dziale lodówki na forum jest to do znalezienia) . gdzies w jakimś wątku ktoś go polecił i tak ponoć ludzie go sobie polecają. No mi BAARDZO pomógł :-) 
Dzięki piecykowi sprawnemu sezon zakończę mniej więcej w czasie jak zaczną solić drogi a drewno w lesie będzie zmarznięte i pod 20 cm śniegiem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.