Skocz do zawartości

rozładowany akumulator , mover nie działa, radio nie gra


prince122

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tak tak dokładnie tak bo jeśli to było podpięte pod matę grzewczą to idzie z przyczepy  szkoda miejsca i kolejnych przewodów . o ot cały mój misterny plan nie pójdzie jak cytował klasyk w pzdu:)

Edytowane przez prince122 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, prince122 napisał:

@PIOTROWIN   co Ty taki jakiś troszkę zarozumiały jesteś

Nie jestem zarozumiały, próbuję zrozumieć Twój tok myślowy. Wrzucasz zdjęcia z których totalnie nic nie wynika, a później piszesz

 

1 godzinę temu, prince122 napisał:

Jeśli masz wiedzę podziel się nią

 

39 minut temu, prince122 napisał:

Niestety nie mam zbyt dużo czasu , często jestem w delegacji

 

Wytłumacz mi dlaczego zatem to ja mam poświęcić swój prywatny czas na rozwiązanie Twojego problemu? Dlatego że Ty nie masz czasu a może Ci się po prostu nie chce? Ja też pracuję, nie odcinam kuponów. Zaoferowałem pomoc, ale na pewnych warunkach, Ty to zignorowałeś.

Przy takim podejściu to albo komuś zapłać (co też proponowałem) i wtedy wymagaj siedząc w fotelu, albo sam się zaangażuj. Na piątej stronie napisałem, jak widziałbym Twoje zaangażowanie - nie odniosłeś się do tego.

 

I to by było na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, piotrowin napisał:

Wytłumacz mi dlaczego zatem to ja mam poświęcić swój prywatny czas na rozwiązanie Twojego problemu?

Ja zleciłem np. zamontowanie 13pin w warsztacie auto-elektro, znany mi przyjemny i fachowy bardzo człowiek. Fotel itp. (Śląskie, jak ktoś będzie potrzebował namiar...priv)

Faktycznie @prince122 , fotki słabe, musisz się poprawić. Cepa stoi pewno kajś dalej od Ciebie. Jedź i obfotografuj wsio! 

Skąd cytat... (@piotrowin) , bo to forum, każdy poświęca prywatny czas, to chyba oczywiste. Angażów raczej nie ma....Jak nie masz czasu, bo jest zarobiony (swoimi rzeczami) to nie piszesz. 

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, piotrowin napisał:

 

I to by było na tyle

dziękuję za pomoc i miłego wieczoru życzę :)

44 minuty temu, Kevin napisał:

Faktycznie @prince122 , fotki słabe, musisz się poprawić. Cepa stoi pewno kajś dalej od Ciebie. Jedź i obfotografuj wsio! 

no tak oczywiście zrobię to  w weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazne na zdjeciach są wszelkie tabliczki znamionowe, napisy na elementach dyskretnych czy płytkach drukowanych itp. Czasem dla tego co się nie zna nic to nie znaczy a komuś obeznanemu w temacie może sporo powiedzieć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.nuvotem.com/en/products/pdf/0500P1_1001.pdf

 

no tak , mogę się mylić więc proszę o sprostowanie . transformator toroidalny przetwarzający prąd w tym przypadku podzielony ja miałem podpiętą tą górną wartość  pod ogrzewanie podłogowe  za pomocą dwóch przewodów . przewód biały bezpośrednio pod brodzik 1 mata (być może dlatego się stopił ) oraz podłączone maty grzewcze równolegle ok 6szt . 

sam transformator wykorzystywany do zmiany napięcia na odbiorniki np z USA , Anglii 110V

 

IMG_20191010_172455_resized_20191010_053311946.jpg

IMG_20191010_172531_resized_20191010_053311332.jpg

IMG_20191010_172743_resized_20191010_053310936.jpg

IMG_20191010_172829_resized_20191010_053312989.jpg

IMG_20191010_172855_resized_20191010_053311653.jpg

IMG_20191010_172910_resized_20191010_053312628.jpg

IMG_20191010_173051_resized_20191010_053312276.jpg

IMG_20191010_181437_resized_20191010_062241592.jpg

IMG_20191010_181420_resized_20191010_062241160.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam transformator jest transformatorem separacyjnym, zapewne zastosowane zostało to do celu zapewnienia bezpieczeństwa ogrzewania (mata w brodziku)  nie ma tam z tego co widzę mostków czy diod prostowniczych (mało wyraźne zdjęcie z wewnątrz - są jakieś brązowe ustrojstwa po lewej stronie ale nie widać co to) włącznik ten mały służył zapewne do załączania którejś sekcji ogrzewania co sygnalizowane było tą niebieską kontrolką. Nic szczególnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, prince122 napisał:

https://www.nuvotem.com/en/products/pdf/0500P1_1001.pdf

 

no tak , mogę się mylić więc proszę o sprostowanie . transformator toroidalny przetwarzający prąd w tym przypadku podzielony ja miałem podpiętą tą górną wartość  pod ogrzewanie podłogowe  za pomocą dwóch przewodów . przewód biały bezpośrednio pod brodzik 1 mata (być może dlatego się stopił ) oraz podłączone maty grzewcze równolegle ok 6szt . 

sam transformator wykorzystywany do zmiany napięcia na odbiorniki np z USA , Anglii 110V

 

 

 

 

IMG_20191010_172829_resized_20191010_053312989.jpg

 

 

 

 

Z tego co piszesz widać, że - delikatnie mówiąc - masz blade pojęcie o elektryce.

1. "sam transformator wykorzystywany do zmiany napięcia na odbiorniki np z USA , Anglii 110V" - bzdura- na zdjęciu widać wyraźnie parametry  transformatora

PRI: 230 v 50 Hz to  napięcie zasilania uzwojenia piewotnego w USA jest 110 V więc tam nie może być stosowany

SEC to dwa uzwojenia wtórne dające napięcia po  55 V każde.

Przewód biały "stopił się dlatego że idzie pod brodzik" kolejna bzdura. Jeżeli się stopił to prawdopodobnie miał za mały przekrój w stosunku do mocy pobieranej przez matę.

Myślę, że najlepszym wyjściem dla Ciebie jest zlecenie komuś kto zna się na tym. Eksperymentowanie z prądem czasami bardzo drogo kosztuje, czego CI nie życzę, a i przychylam się do opinii piotrowina.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2019 o 08:12, PolariS napisał:

Sam transformator jest transformatorem separacyjnym, zapewne zastosowane zostało to do celu zapewnienia bezpieczeństwa ogrzewania (mata w brodziku)  nie ma tam z tego co widzę mostków czy diod prostowniczych (mało wyraźne zdjęcie z wewnątrz - są jakieś brązowe ustrojstwa po lewej stronie ale nie widać co to) włącznik ten mały służył zapewne do załączania którejś sekcji ogrzewania co sygnalizowane było tą niebieską kontrolką. Nic szczególnego.

 

dziękuję za opinię . Cieszę się że mogłem uczestniczyć w dyskusji mimo braku wiedzy. Temat uważam za zamknięty. Mój problem rozwiązany w całości plus temat transformatora separacyjnego. Nauczka na całe życie. mimo po części " ożycia" akumulatora przed sezonem zakupię nowy ze względów bezpieczeństwa. oczywiście transformator został już zdemontowany.

dzięki :)

 

W dniu 11.10.2019 o 10:51, ed napisał:

Z tego co piszesz widać, że - delikatnie mówiąc - masz blade pojęcie o elektryce.

1. "sam transformator wykorzystywany do zmiany napięcia na odbiorniki np z USA , Anglii 110V" - bzdura- na zdjęciu widać wyraźnie parametry  transformatora

PRI: 230 v 50 Hz to  napięcie zasilania uzwojenia piewotnego w USA jest 110 V więc tam nie może być stosowany

SEC to dwa uzwojenia wtórne dające napięcia po  55 V każde.

Przewód biały "stopił się dlatego że idzie pod brodzik" kolejna bzdura. Jeżeli się stopił to prawdopodobnie miał za mały przekrój w stosunku do mocy pobieranej przez matę.

Myślę, że najlepszym wyjściem dla Ciebie jest zlecenie komuś kto zna się na tym. Eksperymentowanie z prądem czasami bardzo drogo kosztuje, czego CI nie życzę, a i przychylam się do opinii piotrowina.

Witaj ed dzięki za uwagi

 tak nie jestem Alfą i Omegą  ... luz

odp. 1 miałem na myśli że z 230V na wyjściu jest 110V właśnie ta takich odbiorników ale może źle doczytałem

odp. 2 w wcześniejszej wiadomości napisałem , że  stopił się brodzik a pod nią mata , przewód jest w sumie był ok

odp. 3 też się z Tobą zgodzę jak i z piotrowinem , że zlecić trzeba osobie która się na tym zna , jednak dzięki wam problem rozwiązany i w głowie nowe doświadczenie

 

życzę miłego weekendu.

pozdrawiam

Krzysiek - Prince122

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
5 minut temu, macieku napisał:

Nie czytałem całości ... tylko początek ale mover na 11,5 V nigdy w życiu nie ruszy ... szczególnie że to całkiem niezły reich. 

A warto było przeczytać. Problem został poniekąd rozwiązany, a właściwie trafniej - usterka została zdiagnozowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.