Skocz do zawartości

rozładowany akumulator , mover nie działa, radio nie gra


prince122

Rekomendowane odpowiedzi

i krótkie podsumowanie posta wyżej z  odpowiedziami . Jestem osobą która stara się coś zrobić zanim oddam sprawy osobą które mam wiedzę w danym zakresie dlatego też jako handlowiec - narzędziowiec staram się proste rzeczy wykonywać samodzielnie. Pytam też czasem na forum tak jak w tym przypadku i brawo dzięki waszym uwagą wyeliminowałem dużo bezsensownych rozwiązań . czy też usunięcie mat grzewczych czy też sprawdzenie tego czy tamtego. Dla mnie na pozór oczywiste jest to że urządzenie wyglądające jak ładowarka , prostownik z " wycieraczką" wskaźnikiem to prostownik. Oczywiście te 54V mierzone miernikiem , urządzenie zasilane wtyczką pod 230V . Więc proszę was też o zrozumienie że moja wiedza nie jest tak duża jak wasza. Bardzo mi się podoba, że mogę czerpać waszą wiedze i pomysły. 

Co zrobiłem :

tak wbrew zaleceniom wsadziłem akumulator na swoje miejsce , podłączyłem matti na swoje miejsce , dokopałem się do radia samochodowego po to by wymienić spalony bezpiecznik i sprawdziłem mover i też to urządzenie wyglądające jak prostownik. Efekt , po podłączeniu aku i matti jest taki że matti zaświeciło - dwie diody na urządzeniu na wyjściu , pojawił się na wyświetlaczu - wskaźnik napięcia w V  13,5V ( wskaźnik wbudowany wśród przełączników włączenia oświetlenia zasilający baterią 9V) tak jak było przez 3 lata. oczywiście zmienne wartości po załączeniu źródła światła czy pompki wody wartość delikatnie spada w dół. Mover też działa każdy przycisk w pilocie jest aktywny. radio i to najmniej ważna sprawa działa jak działało bez zarzutów. To urządzenie wyglądające jak prostownik jest aktywne bo wycieraczka działa ale nie mam wpływu w zasadzie na nic .czy włączone czy nie nie znalazłem powiązania z odbiornikami w przyczepie. Na ten czas to tyle. 

pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oby akumulator Ci służył i nie wybuchnął w przyczepie syfiąc elektrolitem dookoła.  Jak masz możliwość to sprawdź czy w ogóle da radę kawałek na tym akumulatorze pojechać. 

Nie wiem natomiast o jakiej "wycieraczce " piszesz w urządzeniu?  Chodzi Ci o wskaźnik wychyłowy na tym urządzeniu? Co tam jest napisane nad tym wskaźnikiem?

54V mierzone miernikiem na zakresie napięcia przemiennego czy stałego?

Nie rozumiem natomiast stwierdzenia "wskaźnik wbudowany wśród przełączników włączenia oświetlenia zasilający baterią 9V" o co w tym chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PolariS napisał:

Nie rozumiem natomiast stwierdzenia "wskaźnik wbudowany wśród przełączników włączenia oświetlenia zasilający baterią 9V" o co w tym chodzi? 

podejrzewam, że poprzedni właściciel włączył w obwód zwykły miernik V. Zasilanie 9V.

Aku 7 letni, jeżeli nie był eksploatowany jak w samochodowe to ok, w innym przypadku do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, prince122 napisał:

Jestem osobą która stara się coś zrobić zanim oddam sprawy osobą które mam wiedzę w danym zakresie dlatego też [...] staram się proste rzeczy wykonywać samodzielnie.

To urządzenie wyglądające jak prostownik jest aktywne bo wycieraczka działa

Przykro mi, ale połączenie braku elementarnej wiedzy  elektrycznej z ambitnymi planami sławy mołojeckiej autorowi wątku nie przyniesie. Prąd oświetla, ogrzewa i zabija.

Zakończcie Panowie podsycać ten wątek, bo zmierza nieuchronnie w kierunku "Co, ja nie dam rady? Potrzymaj mi piwo!".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, piotrowin napisał:

Przykro mi, ale połączenie braku elementarnej wiedzy  elektrycznej z ambitnymi planami sławy mołojeckiej autorowi wątku nie przyniesie. Prąd oświetla, ogrzewa i zabija.

Zakończcie Panowie podsycać ten wątek, bo zmierza nieuchronnie w kierunku "Co, ja nie dam rady? Potrzymaj mi piwo!".

 

Zgadzam się, warto zakończyć temat bez odpowiedniej wiedzy ,nim coś się stanie... "To tylko 12 V "-nie ma żartów nawet z tym napięciem ,może nie zabije ,ale pożar potrafi wywołać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, prince122 napisał:

mój problem został rozwiązany w 85%

JA bym raczej powiedział że w 100% z nawiązką. Radio działa, mover działa, oświetlenie też, co do akumulatora też temat rozwiązany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak dokładnie ? w  tak zwanym międzyczasie zostało jeszcze to urządzenie  bez nazwy :) 

@PIOTROWIN   co Ty taki jakiś troszkę zarozumiały jesteś . Jeśli masz wiedzę podziel się nią jeśli chcesz , jeśli nie chcesz nie wysyłaj "zaczepnych" wiadomości. Jest super forum są też super ludzie jedni mają wiedzą drudzy nie ,ale po to jest forum. 

Edytowane przez prince122 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, prince122 napisał:

@PIOTROWIN   co Ty taki jakiś troszkę zarozumiały jesteś . Jeśli masz wiedzę podziel się nią jeśli chcesz , jeśli nie chcesz nie wysyłaj "zaczepnych" wiadomości. Jest super forum są też super ludzie jedni bez wiedzą drudzy bez ale po to jest forum. 

bomba! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, klonik058 napisał:

Takich słów się nie pisze. Rano będą służby. emoji38.pngemoji38.png

to tak ja w żarcie, 6 rano, pukanie głośne do drzwi, gość ubiera lacie i podchodzi do drzwi i pyta kto tam, a zza drzwi odgłos CBA, OTWIERAĆ, a gość odpowiada NIE WIERZĘ, a CBA, no my właśnie w tej sprawie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak ja w żarcie, 6 rano, pukanie głośne do drzwi, gość ubiera lacie i podchodzi do drzwi i pyta kto tam, a zza drzwi odgłos CBA, OTWIERAĆ, a gość odpowiada NIE WIERZĘ, a CBA, no my właśnie w tej sprawie  


Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Nie chcę zaśmiecać no na priv binna wersja

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miło :)

@Polaris w takim razie dziękuję za podjęcie "rękawicy"  w ustaleniu co to za sprzęt . Niestety nie mam zbyt dużo czasu , często jestem w delegacji i czas no moje małe co nie co to weekendy . zobowiązuje się że do soboty rozkręcę to coś , zobaczę czy uda mi się kable wyciągnąć z pod natrysku i też bym grzecznie poprosił o  opinię czy to się na coś przyda. Na ten czas przepraszam ale jestem ograniczony z czasem i miejscem swojego przebywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.