Skocz do zawartości

rozładowany akumulator , mover nie działa, radio nie gra


prince122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety nie znalazłem na forum mojego problemu,  jeśli istnieje możliwość proszę o ukierunkowanie i pomoc w rozwiązaniu sytuacji.

Przyczepa Hobby 540 rocznik 2003 zakupiona 3 lata temu , doposażona w wiele różnych nie potrzebnych rzeczy jak np ogrzewania podłogowego czy sieć antenowa na 3 TV cyfrowa plus satelitarna. Ktoś się nudził w Dani i zaczął ingerować w stan fabryczny. Zdemontowałem ogrzewania gdyż pod brodzikiem grzało tak mocno że potopił się sam brodzik. Przyczepa posiada mover jest on mi nie zbędny. Po zakończeniu sezonu 2019 przyczepa stała ok 1 miesiąc czekając na przegląd techniczny. Przez moją nie uwagę nie wyłączyłem movera ( czerwony motylkowy wyłącznik) Stan akumulatora wskazywał 0,01V ( wbudowany wskaźnik naładowania akumulatora) Po naładowaniu małym prądem akumulatora w przyczepie nie działa mover , radio , oświetlenie sufitowe , transformator obok zbiornika  do wody nie świecą kontrolki, Sprawdzone bezpieczniki chyba wszystkie nie rozwiązało problemu. Czy ktoś może ma jakiś pomysł czego szukać , gdzie szukać, Niestety w przyczepie jest mnóstwo jakiś kabli dorabianych przez poprzedniego użytkownika. Jeśli jest potrzeba sprawdzę nazwy movera, aku czy tez  transformatora. Dziękuję .

Edytowane przez prince122 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

napięcie na akumulatorze  11,6  akumulator żelowy

IMG_20190915_153205_resized_20190915_033242284.jpg

Akumulator Exide 900Wh 12V ES900

mover RK move

transformator być może on podaje  prąd 12V do movera niestety nie mam wiedzy w tym temacie ale posiada dwie diody kontrolne które się nie świecą ( zielona i czerwona) mimo pompa wody działa.

IMG_20190915_152913_resized_20190915_033005827.jpg

IMG_20190915_152856_resized_20190915_033006119.jpg

IMG_20190915_153025_resized_20190915_033105510.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakieś urządzenie elektryczne Ci działa?

Sprawdź jakie masz napięcie na akumulatorze np. po włączeniu oświetlenia. Może akumulator nie jest jeszcze dostatecznie naładowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie moim tematem . Sytuacja wygląda tak: faktycznie 11V to mało 11,63V po włączeniu jakiegoś odbiornika np żarówki spada do 11,53V po włączeniu kolejnych napięcie spada w zasadzie moim zdaniem tak zawsze było. Naładowałem jeszcze trochę akumulator , obecnie trzyma 12,6V  spróbuję jutro też trochę podładować by go "nie ugotować"

pozostałe odbiorniki takie jak oświetlenie łazienki, umywalki, sypialni , dookoła , barku czy też oświetlenia na zew. działa, działa też pompa wodna , toalety nie sprawdzałem, nie działa jeszcze wskaźnik poziomu wody w zbiorniku. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki 12V, wyciągnąłem  jakieś przewód z bezpiecznikiem radiowym  ( czyli coraz bardziej upewniam się że instalacja modyfikowana na potęgę ) może to ten od radia a może nie. Zastanawia mnie to urządzenie - zdjęcie niebieskie zasilanie jest 230V wyjście 12V łopatologicznie przetwarza prąd z 230 na 12V na wyjściu 12V brak napięcia jednak te kable czarny i czerwony podłączone są do rozdzielnika w którym jest 12V , to takby jakby to działało odwrotnie z 12V na 230V. ale to urządzenie  na ten czas   nie działa a działało. Oczywiście zostaje też pytanie co się stać mogło z moverem który też nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie :) transformator ( to niebieskie ) na wyjściu brak napięcia . jednak kable te są podłączone do kostki już z istniejącym napięciem 12V to tak jakby przetwornica była zdublowana. Kurcze zbytnio nie potrafię tego wyjaśnić .  obok  zbiornika też jest jeszcze jakaś przetwornica no i w sypialni obok akumulatora mam kolejny "prostownik"- ładowarkę :(

\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transformator / przetwornica nie ma chyba nic wspólnego z moverem... Jaki masz model movera? Czy przypadkiem gdzieś nie masz jeszcze w przyczepie dodatkowego akumulatora? Nie chce mi się wierzyć, że tyle urządzeń nie działa tylko dlatego, że kiedyś się akumulator rozładował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Gio napisał:

Transformator / przetwornica nie ma chyba nic wspólnego z moverem... Jaki masz model movera? Czy przypadkiem gdzieś nie masz jeszcze w przyczepie dodatkowego akumulatora? Nie chce mi się wierzyć, że tyle urządzeń nie działa tylko dlatego, że kiedyś się akumulator rozładował...

No tak w zasadzie to logiczne , że mover działa na 12V a nie na 230V zmęczenie materiału w mojej głowie, a ja się uparłem z tą przetwornicą by dać z niej  jeszcze więcej 12 V . :sciana:

akumulator jest tylko jeden  ale są jeszcze jakieś dwie skrzyneczki obok wyłącznika motylkowego do movera sprawdzę może tam jest jakiś bezpiecznik sprawdzę też pilota czy przypadkiem bateria nie jest za słaba. Akumulator już wrócił do życia.

cyt Jaki masz model movera?

 odp. Proszę zerknij zdjęcie wyżej jest pilot i rolka z nazwą firmy movera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prince122 napisał:

pozostałe odbiorniki takie jak oświetlenie łazienki, umywalki, sypialni , dookoła , barku czy też oświetlenia na zew. działa, działa też pompa wodna , toalety nie sprawdzałem, nie działa jeszcze wskaźnik poziomu wody w zbiorniku.

To ustalmy co Ci nie działa... Mover, wskaźnik poziomu wody i coś jeszcze?? A może mover nie rusza, bo akumulator był zbyt wyładowany?

Na pilocie kontrolka się świeci, więc bateria powinna być OK (chociaż z drugiej strony, na wszelki wypadek spróbowałbym nowej baterii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok bardzo proszę. nie działa:

- mover z bliska i z daleka z boku z góry z dołu nie działa - działał zawsze od 3 lat

- oświetlenie obok okna dachowego są tam dwa punkty świetlne po bokach okna dachowego na środku przyczepy zapalane na włącznik nad zlewem

- kontrolka poziomu wody po przez włącznik który trzeba przycisnąć zapalają się diody zielone czerwone w zależności od poziomu wody w zbiorniku - włącznik nad zlewem

- radio samochodowe zamontowane tuż przy drzwiach wejściowych grało nie gra zasilania brak podłączone było przy zbiorniku na wodę pod siedzeniem

Mover tak nie ruszał się bo nie wyłączyłem movera czerwonym motylkiem a przyczepa nie była podłączona przez ok 20 dni pod zasilanie . Teraz mimo naładowanego aku milczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, prince122 napisał:

ok bardzo proszę. nie działa:

- mover z bliska i z daleka z boku z góry z dołu nie działa - działał zawsze od 3 lat

- oświetlenie obok okna dachowego są tam dwa punkty świetlne po bokach okna dachowego na środku przyczepy zapalane na włącznik nad zlewem

- kontrolka poziomu wody po przez włącznik który trzeba przycisnąć zapalają się diody zielone czerwone w zależności od poziomu wody w zbiorniku - włącznik nad zlewem

- radio samochodowe zamontowane tuż przy drzwiach wejściowych grało nie gra zasilania brak podłączone było przy zbiorniku na wodę pod siedzeniem

Mover tak nie ruszał się bo nie wyłączyłem movera czerwonym motylkiem a przyczepa nie była podłączona przez ok 20 dni pod zasilanie . Teraz mimo naładowanego aku milczy

Czy próbowałeś podpiąć na próbę inny pewny akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie próbowałem. aku było zawsze sprawne .  teraz po naładowaniu trzyma swoje tam ok 12,6V po podłączeniu prostownika napięcie w sieci było ponad 13V blisko 14V nie zmieniło to niczego dalej nie działały niedziałające rzeczy. Tak jakby był ukryty jakiś bezpiecznik pod mover i chyba drugi pod resztę urządzeń. mover działał pod bardzo dużym obciążeniem  ciężka przyczepa wraz z ciężkim dodatkowym wyposażeniem z jazdą po piasku . czasami mały blok ale to na chwilę . 20 sierpnia przejechał jakieś 25 m z manewrowaniem pomiędzy drzewami i 3 dni temu już nie odpalił. Jakby piorun strzelił  to bym widział dziurę a tak to po prostu powiedział stary nie radź sobie sam.:)

IMG_20190915_153045_resized_20190915_033105233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.