Skocz do zawartości

Zloty Karawaning.pl Imprezy pod patronatem administracji Karawaning.pl


visitor1967

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Tomii napisał:

Forum ma być o podróżach i technice. Możliwe że kiedyś, chciałem integrować to środowisko. Dziś tak jak wcześniej ktoś zauważył, są dużo lepsze narzędzia do integrowania się ludzi

Racja . Idą inne czasy i inne zachowania  . Pomagałem przy organizacji pierwszego zlotu , potem jeszcze kilku ale teraz jestem zdania ze jak ktoś chce się wykazać to niech zrobi zlot ogólnopolski pod własnym szyldem i zaprosi ludzi z tego forum , z sąsiednich .  Po co przy dzisiejszych postawach roszczeniowych ludzi szukać współodpowiedzialnych w postaci administracji forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomii napisał:

Dziś tak jak wcześniej ktoś zauważył, są dużo lepsze narzędzia do integrowania się ludzi - np. fb. 

Może i tak a może i nie. Na forum Karawaningowe jest mniejsze prawdopodobieństwo że wejdą osoby przypadkowe ( nie mające nic wspólnego z karawaningiem ) a niżeli na fb.

Na fb mnie nie ma, a to znaczy , że "nie istnieje". Takie są czasy, ale to nie moje czasy i znam dużo takich osób.

Pomimo to, że wymieniamy się w tym wątku też przykrymi doświadczeniami, nie uważam, że to miało by spowodować likwidację spotkań "imprez" regionalnych.O tym teraz nie piszemy ale o wiele więcej jest miłych wspomnień z tych spotkań. Sam zostałem członkiem Waszego forum dzięki takim właśnie spotkaniom na polu. Takie imprezy owszem przyciągają "przypadkowych" ale również ,  w zdecydowanej większości ludzi którzy dużo dobrego wnoszą do Naszego Forum.

Sądzę , że powinniśmy wrócić do wątku kolegi Visitor1967 i zacząć tą dyskusję od początku :) . 

Jestem za tym aby nic póki co nie zmieniać. Chciałbym usłyszeć decyzję administracji o dacie zlotu i jestem chętny do pomocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, irkoski napisał:

Na fb mnie nie ma, a to znaczy , że "nie istnieje".

Mnie też i nigdy nie będzie ,a dzieki K.pl  poznałem wielu ludzi takich jak ty Irku , i fajnie że ci się nadal chce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nic w życiu nie trwa wiecznie, forum tak jak i jego uczestnicy zmienia się i rzeczywiście jakoś nie widać złotego środka czy choćby wspólnego zdania w sprawie ogólnopolskich zlotów. Patrząc na ostatnie zloty widać w tym temacie pewien zastój.

Kilka moich uwag:

- Forum przy swojej wielkości i ilości uczestników wymaga dużych obiektów, tych obiektów póki co jest w Polsce bardzo mało, a czynnych przed sezonem jeszcze mniej

- Każdy ma swój indywidualny pogląd na ogólny program zlotu. Dziś część osób chce dyskoteki, część chce zwiedzać, część osób chce integracji i poznania nowych osób czy spotkania ze znajomymi, część osób ma ochotę na totalny spontan a część chce mieć zorganizowane wszystko od "a do z". Jak to pogodzić?

- Dość ważna jest kwestia finansowa, jedni zapłacą 200-400 zł za weekend i nawet nie jękną, a inni będą za 50 czy 70 zł drzeć szaty. Legalna organizacja zlotu bez DG jest nie do zrobienia, natomiast gdy zajmie się tym "firma" zaraz pojawią się właśnie wycieczki typu "ile ona na tym zarabia".

- Nie ma się co dziwić brakowi chętnych do organizacji tego typu imprez. Oprócz głupich oskarżeń finansowych czy zwyczajnych pomówień, do annałów forum przeszły zachowania zlotowe typu: brak łazienki dla matki z dzieckiem, uprowadzenie kajaka, wyjedzenie gulaszu, lub zbyt droga zupa dla wszystkich. O kłopotach z prądem nie będę nawet wspominał.  

- Sporo osób podziela zdanie, że najlepsze spotkania to spotkania kameralne na kilka czy kilkanaście załóg. Wtedy każdy ma czas na rozmowę ze wszystkimi. Na dużych imprezach zawsze tworzyły się mniejsze podgrupy nieintegrujące się z innymi i to się nigdy nie zmieni. Mniejsze imprezy w gronie znajomych wraz z postępem technologii przeniosły się na umawiania telefoniczne, FB czy inne Whatsapy.

- Kwestia zrzucenia organizacji na kemping jest zwyczajnie nierealna.

 

Jak zawsze w takich wypadkach należałoby pogodzić sprzeczne interesy i znaleźć rozwiązanie zadowalające prawie wszystkich. Niestety nawet po liczbie uczestników tej dyskusji i całkiem odmiennych zdaniach wydaje mi się, że będzie to bardzo ciężkie do zrealizowania. 

Moim zdaniem trzeba jakąś decyzję podjąć.

Myślę, że jeżeli znalazła by się chętna ekipa do zajęcia się zlotem w 2020 roku i podała konkretny termin, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki zlot odbył się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Miodzio napisał:

Kwestia zrzucenia organizacji na kemping jest zwyczajnie nierealna.

camp ustala atrakcje, ceny. Wie co może i może zaoferować dobrze. Kilka ofert i będzie w czym przebierać. Takie eventy dzieją się normalnie w świecie. To typowe organizowanie imprez "masowych", ci od gastronomii, miejsca ze strony gospodarzy mówią co mogą, My wybieramy gdzie jechać, czy tam administracja czy rada czegoś tam. Mnie to obojętnie kto. 

I zgadzam się 

5 minut temu, Miodzio napisał:

nic w życiu nie trwa wiecznie,

Dlatego ja już nie organizuje spotkań, bo tym się muszą zająć ekipy zapraszające. Są gotowe. Dadzą radę? To w przyszłym roku lider na zlot. Świat się zmienia w ten sposób właśnie. Organizator zarabia, więc mu się opłaca starać ?

"Nadzorca" czy tam inwestor zastępczy :D to ludzie z forum, którzy się tematem podejmują zająć. Zlot ogólnopolski nigdy wszystkich nie zadowoli, tylko po co brać odpowiedzialność na siebie, skoro zwykle się tym nie zajmujemy na co dzień...Niech to ogarną przedsiębiorcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miodzio napisał:

- Sporo osób podziela zdanie, że najlepsze spotkania to spotkania kameralne na kilka czy kilkanaście załóg. Wtedy każdy ma czas na rozmowę ze wszystkimi. Na dużych imprezach zawsze tworzyły się mniejsze podgrupy nieintegrujące się z innymi i to się nigdy nie zmieni. Mniejsze imprezy w gronie znajomych wraz z postępem technologii przeniosły się na umawiania telefoniczne, FB czy inne Whatsapy.

Ogólnie się zgadzam, jednak według mnie duże imprezy typu 50-100 załóg też są fajne. Wiadomo, że wtedy się tworzą podgrupy, bo przecież wszystkich się nie pozna. Nie zmienia to faktu, że mi wystarczy poznać kilka ekip i będzie git.

Ja byłem na jednym zlocie k.pl i mimo, że znałem już część osób, to poznałem także kilka nowych ekip i z niektórymi do tej pory utrzymuje kontakt, czy to wirtualny, czy to rzeczywisty. Dodatkowo na takich zlotach łatwiej jest się dołączyć nowym ekipom, bo zloty kameralne są z reguły dla "sterylnego" grona i rzadko są przyjmowane nowe ekipy (co najwyżej z polecenia/zaproszenia).

Dodatkowym plusem dużych zlotów to możliwość dogrania się z ekipami w podobnym wieku. Oczywiście można się bawić z osobami w różnym wieku, jednak jeżeli ekipa posiada dzieci w podobnym wieku co inna ekipa to już samo z siebie wychodzi, że jest bliżej do poznania się (te same problemy, zainteresowania, ta sama organizacja czasu). Analogicznie, osoby przyjeżdżające bez dzieci, także mogą mieć potrzebę spokojniejszego wypoczynku zamiast słuchać rozwrzaskanych cudzych "bachorów" przy swoim stoliku. 

Tak więc przy większej liczbie ekip łatwiej znaleźć "bratnie dusze" oraz wspólne rozrywki o tej samej porze dnia. Przecież pomijając już dzieciaki i wiek, z niektórymi osobami łatwo i chętnie nawiązuje się znajomości, z innymi jest "pod górkę" i tego nikt nie zmieni. Poza tym, nasze grono z reguły jest bardzo towarzyskie i ja raczej zawsze bywałem zapraszany przez inne ekipy do przyłączenia się, ja także jeszcze nikogo nie wypędziłem spod mojej markizy (a parę osób już się pod nią przewinęło).

Podsumowując, głosuję za utrzymaniem i dużych i małych zlotów organizowanych na forum. Zloty k.pl to super okazja, by poznać nowych forumowiczów, u mnie niestety prawie zawsze nie pasowały terminy (szczególnie majówka - impreza rodzinna).

4 godziny temu, irkoski napisał:

Na fb mnie nie ma, a to znaczy , że "nie istnieje".

 

3 godziny temu, adaml61 napisał:

Mnie też 

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem zdania, że zlot powinien służyć głównie do zapoznania się ludzi którzy na codzień obcują wirtualnie. Jeśli dojdzie do tego jakaś organizacja, czy zabawy ok. Ale priorytetem dla mnie jest owo poznanie się. Pewnie, jest wiele małych regionalnych spotkań na których jest super, ale w zasadzie są to zamknięte grona. 

Dzięki zlotom ogólnopolskim poznałem tu wielu ciekawych przyjacielsko nastawionych osób, znajomych mam rozsianych w całej Polsce. 

Kameralne spotkania na ustawiane na fb nam tego nie dadzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak napisałem chciałbym się odnieść szerzej do tematu.

Czy taki zlot ogólno-pl jest  potrzebny, ile ich powinno być  -    sprawy są proste należy powiesić ankietki i odpowiedzi forumowiczów dadzą odpowiedź na to pytanie
wg mnie zloty regionalne i 1 ogólno-pl
Jeśli chodzi o miejsce zwykle organizując zloty typowałem 3-4 miejsca wrzucałem na forum opisy oraz trochę fot - ankieta forumowiczów załatwiała wybór ilością głosów - czy był to idealny wybór nie wiem - był zgodny z ideą forumowej demokracji
Dla zlotów ogólno-pl raczej typowałem zawsze PL centralna ale to już mniej więcej było mówione w tym wątku ze to właściwe

Czy będzie to ogólno-pl zlot forumowy czy ogólno-pl spontan forumowiczów to są 2 rożne rzeczy - niezależnie od samych kwestii techniczno-organizacyjnych
Jeśli zlot ma być firmowany przez forum to uważam @Tomii że słowo patronat jest jak najbardziej odpowiednie i ów patronat jest potrzebny. Nie chodzi mi o to aby administracja forum fizycznie organizowała taki zlot, dokonywała uzgodnień z obiektem, ustalała program na tip top  itp...   ale uważam że właśnie powinna podjąć ten patronat włączając się koncepcyjnie w stworzenie ramówki takiego zlotu, powiem więcej być może nawet narzucić organizatorom jakieś sensu stricte aspekty pro forumowe jako konieczny element zlotu.
Jeśli administracja forum - twierdzi tak jak powiedziałeś "Co by nie mówić, od czasu Sandomierza nie pomagam, i nie sprawuję opieki nad Zlotami." to nie ma możliwości mówić że będzie to zlot forumowy. Tu tak jak pisałem sugerowałbym abyście w gronie administracji ten temat na boczku i podali forumowiczom jednoznaczna oficjalna odpowiedź.
Byłoby to nie halo i wręcz nie uprawnione gdyby XYZ podjął się organizacji, zorganizował i uskutecznił zlot pod firma forum czy jego logo będąc jednocześnie w sprzeczności z właścicielem czy administracją forum - więc uważam ze tę sprawę należy ustalić jako pierwszą.

Organizator
Dla dużego zlotu nie jeden bo się zaora - 2-3 osoby najlepiej lokalne i to w pobliżu miejsca zlotu 

Program zlotu
A tu moi drodzy nie ma tak łatwo - nie zwalać tego na organizatora, owszem organizator wstępnie rozmawia z obiektami co mogą zaoferować i za ile oraz wrzuca to do wątku dyskusji
To zlot wszystkich wiec  forumowicze wątek burza mózgów propozycje i z tego organizator z obiektem weryfikują co możliwe i za ile oraz  przestawiając wstępny kosztorys imprezy
Dalszym krokiem jest dościślenie imprez atrakcji i kosztów i oszacowanie wpisowego,
W programie nie szpikować atrakcjami na tip top zostawić ludziom troche luzu na kółka zainteresowań browar czy pogaduchę o czymkolwiek - to nie koszary a przeładowanie też meczy
Jeśli zlot forumowy to tu widzę nadzór,  współpracę i pilnowanie porządku przez adminów i modów w wątkach zlotowych 

Kasa
Przyjete jest że obiekty zażądają zaliczki i jest to słuszne nikt nie zarezerwuje całego kempingu a później przyjedzie mu 5 załóg
Realnie 40-50% z całości w momencie decyzji o uczestnictwie - chcecie kwasów unikną proszę bardzo prosto na konto obiektu 
Zasada krótka - rozmyślisz się zaliczka przepada na rzecz obiektu
Miesiąc przed rozpoczęciem dopłata do pełnej kwoty - tylko taka forma gwarantuje zdyscyplinowanie i brak pochopnych decyzji

Antykwasowość
Jeśli chodzi o ta komercyjność - wiadomo pieniądze zawsze rodzą emocje choć w wielu przypadkach nieuzasadnione
Jeśli chodzi o mój pogląd n/t kwasów finansowych - liczenie komuś pieniędzy w jego kieszeni, stawianie komuś zarzutów defraudacji lub osiągnięcia korzyści bez posiadania dowodów - uważam to za niskie i chamskie a i prawnie jest to interpretowane jako czyn karalny z KK - więc należy się zastanawiać co się mówi lub pisze
Aby uniknąć takich kwasów (które niestety często sie zdarzają) rozwiązanie jest takie aby od początku organizacji ustalać publicznie budżet zlotu i rozliczać wydatki częściowe a na koniec publicznie rozliczyć całość natomiast  osobom które maja nieuzasadnione wydumki i kwasy podać adres do prokuratury

FB
Doceniam szybkość informacyjna FB - jednak zainteresowani równie dobrze osiągną tę szybkość zahaczając obserwuj wątek na forum
Zdecydowanie nie - nie wszyscy używają tego portalu, dyskusja na forum odbywa sie przecież tak samo postami jak na FB - zlot forumowy czy fejsbukowy ?

Koszty i gratisy organizatorów
Poniesione koszty - do zwrotu w opłacie za zlot rozliczne publicznie na forum
Gratisy podobnie jak już koledzy napisali organizatorom zwykle wiszą  - może najlepszym będzie wziąć browara podejść do budy organizatora i grabę scisnąwszy pogadać co dobrze a co źle zrobione - konstruktywna krytyka jest dobra bo pomaga doskonalić.
Forumowy organizator zwykle nie jest profi organizatorem a społecznikiem zapaleńcem im ma więcej informacji i doświadczenia to lepiej organizuje.

Wola starszych forumowiczów
w myśl forumowej równości coś takiego nie istnieje - jak będą chcieli zorganizują sobie oddzielny spot/zlot Żubrów :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2019 o 15:08, visitor1967 napisał:

Czytam i podbijam temat :dzieki:

Stasiek ja myślę że na forum nic nowego nie wymyślimy. Zdzwońmy się w poniedziałkowe popołudnie. Mam pewien pomysł ale musimy razem sprawę przegadać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.