Skocz do zawartości

Przyczepa kempingowa


MAQmtk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moja żona zgubiła gdzieś w torebce default_grinser006.gif  dokumenty i pojechała na przegląd bez dowodu. Wbiła pieczątkę po jakiś trzech miechach i nie było żadnego problemu. Tylko musiał być ten sam diagnosta, żeby się pieczątki zgadzały. Ja jeżdżę już prawie rok bez pieczątki bo mi się miejsce w DR skończyło. Diagnosta twierdził, że nie muszę wbijać bo dokument nie traci ważności.

Coś mi tu nie gra. default_hmm.gif

To twój diagnosta się myli. Zgodnie bowiem z art. 78 ust. 2 pkt. 2 ustawy Prd, właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany w terminie nieprzekraczającym 30 dni, zawiadomić starostę o zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym. Niewątpliwie z taką sytuacją mamy do czynienia, gdy wpis w dowodzie rejestracyjnym stanowiący o dacie kolejnego badania technicznego jest nieaktualny, tj. niezgodny ze stanem faktycznym (data w zaświadczeniu). Spełnienie przedmiotowego obowiązku, w sytuacji braku miejsca na kolejne wpisy dat, będzie równoznaczne z koniecznością wymiany dowodu rejestracyjnego. 

 

Reasumując powyższe należy stwierdzić, iż gdy właściciel w ciągu 1 miesiąca nie zgłosi właściwemu staroście zmiany stanu faktycznego odnoszącego się do „daty” kolejnego badania technicznego, istnieje podstawa do zatrzymania dowodu rejestracyjnego przez policjanta, lecz nie w związku z brakiem badań technicznych, a w związku z faktem, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu. zapytaj w KMP tam dowiesz się wiecej .

1.01.2010 niewiem czy nie będzie kary.

Upewnij się.

Edit: mój kumpel miał problem bo diagnosta kazał mu robić przegląd jeszcze raz. Powiedział, że po tym czasie nie podbije mu.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Po wejściu dyrektywy 2014/45/UE  Miało być koniec wymiany dowodów rej ze wzgledu na brak miejsca. Ale to nie weszło w życie. Co prawda teraz nie trzeba wozić dowodu rej. I nikt ci nic nie sprawdzi. Moze coś sie zmieniło po tym czasie. Ale każde zmiany w dokumencie muszą być naniesione w terminie 30dni .


Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo zabierania DR, ostatnio w drogówce oglądałem, że teraz jak nie ma obowiązku wożenia DR to nie zabierają fizycznego, nawet jak ktoś ma przy sobie. Tylko w systemie wklikują i tyle. A jak się zrobi dodatkowy przegląd i chce się ,,odzyskać,, czyli odklikać DR to już nie trzeba dymać do swojego wydziału komunikacji, tylko wystarczy podjechać na którykolwiek komisariat policji i to załatwią. Jak dla mnie mega uproszczenie, zwłaszcza jak ktoś ma auto zarejestrowane na drugim końcu polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacekzoo napisał:

DR to nie zabierają fizycznego, nawet jak ktoś ma przy sobie

Zgadza się. Pracownik w firmie miał dzwona i dowodu nie zabrali fizycznie tylko elektronicznie. Ale "odzyskanie" odbyło się jak pamiętam w WK Starostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Pracownik w firmie miał dzwona i dowodu nie zabrali fizycznie tylko elektronicznie. Ale "odzyskanie" odbyło się jak pamiętam w WK Starostwa.

Mojemu brtu zabrali elektronicznie i ztego co wiem to tylko badanie robił i tyle ale mogę się mylić. Muszę go zapytać może niewie , że musi.

Ale mam się zrobił wątek o przepisach.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zabraniu dowodu elektronicznie po kolizji ,zrobiłem przegląd i odzyskałem go znów elektronicznie na komisariacie.

Chciałem pójść na łatwiznę i zatrzymałem się przy patrolu drogówki. Mówię co i jak żeby mi dowód przywrócili a policmajster ze szczerym uśmiechem odparł że oni mogą go tylko zatrzymać a odzyskać już niestety nie.No i dymałem na komisariat :)

Edytowane przez tantalos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tantalos napisał:

oni mogą go tylko zatrzymać a odzyskać już niestety nie.No i dymałem na komisariat :)

Bo oni tak mają, pomagać nie, ale utrudniać, uprzykrzać, uniemożliwiać, upozorować, udup.ć, takie tam pierdoły ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kevin napisał:

Bo oni tak mają, pomagać nie, ale utrudniać, uprzykrzać, uniemożliwiać, upozorować, udup.ć, takie tam pierdoły ;) 

w czym masz problem? lepiej dymać do starostwa jak wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oni tak mają, pomagać nie, ale utrudniać, uprzykrzać, uniemożliwiać, upozorować, udup.ć, takie tam pierdoły  
a ja myślę że nie dlatego nie chcieli tylko po prostu nie mogą nie mają takiej możliwości żeby nie było żadnych Wałków

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Bo oni tak mają, pomagać nie, ale utrudniać, uprzykrzać, uniemożliwiać, upozorować, udup.ć, takie tam pierdoły  
a ja myślę że nie dlatego nie chcieli tylko po prostu nie mogą nie mają takiej możliwości żeby nie było żadnych Wałków

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się rzucać na policmajstrów i wymyślać kombinacje. W każdym systemie zarządzania dostępem są osoby, które mają prawo kontrolować i zabierać uprawnienia i odrębne osoby, które uprawnienia nadają. To tak samo, jak gliniarz nie może Ci zrobić egzaminu na PJ na drodze. Może go natomiast zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.