Jump to content
MAQmtk

Przyczepa kempingowa

Recommended Posts

Bob Duży

Nie, póki co te przepisy w życie nie weszły więc nie masz co się bać.

klonik058
Moja żona zgubiła gdzieś w torebce default_grinser006.gif  dokumenty i pojechała na przegląd bez dowodu. Wbiła pieczątkę po jakiś trzech miechach i nie było żadnego problemu. Tylko musiał być ten sam diagnosta, żeby się pieczątki zgadzały. Ja jeżdżę już prawie rok bez pieczątki bo mi się miejsce w DR skończyło. Diagnosta twierdził, że nie muszę wbijać bo dokument nie traci ważności.

Coś mi tu nie gra. default_hmm.gif

To twój diagnosta się myli. Zgodnie bowiem z art. 78 ust. 2 pkt. 2 ustawy Prd, właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany w terminie nieprzekraczającym 30 dni, zawiadomić starostę o zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym. Niewątpliwie z taką sytuacją mamy do czynienia, gdy wpis w dowodzie rejestracyjnym stanowiący o dacie kolejnego badania technicznego jest nieaktualny, tj. niezgodny ze stanem faktycznym (data w zaświadczeniu). Spełnienie przedmiotowego obowiązku, w sytuacji braku miejsca na kolejne wpisy dat, będzie równoznaczne z koniecznością wymiany dowodu rejestracyjnego. 

Reasumując powyższe należy stwierdzić, iż gdy właściciel w ciągu 1 miesiąca nie zgłosi właściwemu staroście zmiany stanu faktycznego odnoszącego się do „daty” kolejnego badania technicznego, istnieje podstawa do zatrzymania dowodu rejestracyjnego przez policjanta, lecz nie w związku z brakiem badań technicznych, a w związku z faktem, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu. zapytaj w KMP tam dowiesz się wiecej .

1.01.2010 niewiem czy nie będzie kary.

Upewnij się.

Edit: mój kumpel miał problem bo diagnosta kazał mu robić przegląd jeszcze raz. Powiedział, że po tym czasie nie podbije mu.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Po wejściu dyrektywy 2014/45/UE  Miało być koniec wymiany dowodów rej ze wzgledu na brak miejsca. Ale to nie weszło w życie. Co prawda teraz nie trzeba wozić dowodu rej. I nikt ci nic nie sprawdzi. Moze coś sie zmieniło po tym czasie. Ale każde zmiany w dokumencie muszą być naniesione w terminie 30dni .

jacekzoo

Apropo zabierania DR, ostatnio w drogówce oglądałem, że teraz jak nie ma obowiązku wożenia DR to nie zabierają fizycznego, nawet jak ktoś ma przy sobie. Tylko w systemie wklikują i tyle. A jak się zrobi dodatkowy przegląd i chce się ,,odzyskać,, czyli odklikać DR to już nie trzeba dymać do swojego wydziału komunikacji, tylko wystarczy podjechać na którykolwiek komisariat policji i to załatwią. Jak dla mnie mega uproszczenie, zwłaszcza jak ktoś ma auto zarejestrowane na drugim końcu polski

BUMERANG
7 minut temu, jacekzoo napisał:

DR to nie zabierają fizycznego, nawet jak ktoś ma przy sobie

Zgadza się. Pracownik w firmie miał dzwona i dowodu nie zabrali fizycznie tylko elektronicznie. Ale "odzyskanie" odbyło się jak pamiętam w WK Starostwa.

klonik058
Zgadza się. Pracownik w firmie miał dzwona i dowodu nie zabrali fizycznie tylko elektronicznie. Ale "odzyskanie" odbyło się jak pamiętam w WK Starostwa.

Mojemu brtu zabrali elektronicznie i ztego co wiem to tylko badanie robił i tyle ale mogę się mylić. Muszę go zapytać może niewie , że musi.

Ale mam się zrobił wątek o przepisach.

tantalos

Po zabraniu dowodu elektronicznie po kolizji ,zrobiłem przegląd i odzyskałem go znów elektronicznie na komisariacie.

Chciałem pójść na łatwiznę i zatrzymałem się przy patrolu drogówki. Mówię co i jak żeby mi dowód przywrócili a policmajster ze szczerym uśmiechem odparł że oni mogą go tylko zatrzymać a odzyskać już niestety nie.No i dymałem na komisariat :)

Edited by tantalos (see edit history)

Kevin
Godzinę temu, tantalos napisał:

oni mogą go tylko zatrzymać a odzyskać już niestety nie.No i dymałem na komisariat :)

Bo oni tak mają, pomagać nie, ale utrudniać, uprzykrzać, uniemożliwiać, upozorować, udup.ć, takie tam pierdoły ;) 

jacekzoo
7 minut temu, Kevin napisał:

Bo oni tak mają, pomagać nie, ale utrudniać, uprzykrzać, uniemożliwiać, upozorować, udup.ć, takie tam pierdoły ;) 

w czym masz problem? lepiej dymać do starostwa jak wcześniej?

Kevin
5 minut temu, jacekzoo napisał:

w czym masz problem?

za często mam z nimi kontakt i też często słyszę jak traktują cywili. 

Odnośnie starostwa to oczywiście super ułatwienie 👍

Edited by Kevin (see edit history)

klonik058
Bo oni tak mają, pomagać nie, ale utrudniać, uprzykrzać, uniemożliwiać, upozorować, udup.ć, takie tam pierdoły  
a ja myślę że nie dlatego nie chcieli tylko po prostu nie mogą nie mają takiej możliwości żeby nie było żadnych Wałków

Bo oni tak mają, pomagać nie, ale utrudniać, uprzykrzać, uniemożliwiać, upozorować, udup.ć, takie tam pierdoły  
a ja myślę że nie dlatego nie chcieli tylko po prostu nie mogą nie mają takiej możliwości żeby nie było żadnych Wałków

Michalc3

Nie ma co się rzucać na policmajstrów i wymyślać kombinacje. W każdym systemie zarządzania dostępem są osoby, które mają prawo kontrolować i zabierać uprawnienia i odrębne osoby, które uprawnienia nadają. To tak samo, jak gliniarz nie może Ci zrobić egzaminu na PJ na drodze. Może go natomiast zabrać.

przeno

Policjant może co najwyżej zatrzymać pj, ale uprawnień nie może odebrać.