Skocz do zawartości

Przyczepa kempingowa


MAQmtk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tyle lat się nie upomniał to raczej już się nie upomni.
Najlepiej to wg mnie załatwić z Wydziałem Komunikacji wyrejestrowanie.
Wtedy to już FG nie powinien kopać.
Pojazd możesz wyrejestrować, gdy doszło do jego:

1.kradzieży,
2. wywozu albo sprzedaży za granicą,
3. kasacji (zniszczenia) za granicą,
4. trwałej utraty (na przykład w wyniku pożaru),
5. przekazania do stacji demontażu pojazdów albo do punktu zbierania odpadów — jeśli nie wyrejestrujesz pojazdu, zrobi to urząd, gdy dostanie zaświadczenie ze stacji demontażu,
Czyli jak go sprzedaż. Ale do czasu sprzedania musisz opłacić oc.
Nawet jak nie został przerejestrowany.
Niektórzy twierdzą że od dnia rejestracji jest obowiązek a ze jak go nie przerejestrowaleś to nie ma obowiązku. Ubezpieczenia.
Według mnie to błąd.

Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych
Art. 23.
mówi jasno mówi.
1. Posiadacz pojazdu mechanicznego jest obowiązany zawrzeć umowę obowiąz-
kowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody po-
wstałe w związku z ruchem posiadanego przez niego pojazdu.
2. Przepisy dotyczące obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów
mechanicznych stosuje się także do posiadacza lub kierującego pojazdem mechanicznym, przed jego rejestracją, jak również do posiadacza lub kierującego
pojazdem zarejestrowanym za granicą, niedopuszczonym do ruchu na terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej oraz do posiadacza lub kierującego p

Błędem jest twierdzenie, że tylko policja podczas rutynowej lub celowej kontroli drogowej może sprawdzić ważność polisy OC. 
UFG, czyli Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny gromadzi informacje dotyczące
obowiązkowych ubezpieczeń OC pojazdów mechanicznych. Dysponuje również systemem
informatycznym, tzw. wirtualnym policjantem, który wykrywa przerwy w ciągłości
ubezpieczenia. Dlatego nawet bez rzeczywistej kontroli drogowej ze strony policji można
zostać ukaranym za brak OC.
Tym bardziej, że już niema obowiązku posiadania potwierdzenia oc. Wszystko jest w bazie CEP
Użytkownik dostaje wezwanie do udokumentowania posiadania ubezpieczenia za okres który jest kontrolowany nie więcej niż 5 lat.


Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego piszę, czy cepka jest zarejestrowana, jeżeli tak może być problem. 
Raczej czy była którykolwiek zarejestrowa. Od tego czasu musi mieć ciągłość.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MAQmtk.

Jeszcze jedna sprawa. 1.012020 wchodzą nowe przepisy osoba która nie dokona zgoszenia nabycia lub zbycia czy utraty pojazdu w terminie 30dni może liczyć się z karą administracyjną do 1000pln.

 

 

http://dziennikustaw.gov.pl/du/2019/1579/1

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klonik058 fajna wrzuta, warto wiedzieć, że też: 

„3a. Kary pieniężne, o których mowa w art. 140ma i art. 140mb, stanowią dochód powiatu.”

Czyli od 200 zł do 1000 zł, co bardzo łączy się z wykładnią finansową powiatów (miast na prawach powiatu). Jest też depenalizacja wykroczenia w przypadku wypełniania jednocześnie znamion wykroczenia, za nie przerejestrowanie pojazdu w terminie do 30 dni. 

 

Warto wiedzieć, że nowelizacja dotyczy pojazdów sprowadzonych z UE, na teren Polski. Czyli angielki mogą się nie załapać w listopadzie tego roku :D 

Dotyczy też pojazdu zarejestrowanego w kraju, tak samo jak sprowadzonego. Czyli minimalna kara administracyjna to 200 zł i trzeba liczyć, że 200 zł to będzie za 31-i kilka więcej dni. Dłuższy okres to większa kara. 

Edit: nie widzę przepisów przejściowych, więc dla autora wątku raczej to nie będzie miało zastosowania, pod warunkiem zareagowania stosownego w terminie 30 dni od dnia wejście w życie nowelizacji. Czyli czas się kończy ;) 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21264]klonik058[/mention] fajna wrzuta, warto wiedzieć, że też: 
„3a. Kary pieniężne, o których mowa w art. 140ma i art. 140mb, stanowią dochód powiatu.”
Czyli od 200 zł do 1000 zł, co bardzo łączy się z wykładnią finansową powiatów (miast na prawach powiatu). Jest też depenalizacja wykroczenia w przypadku wypełniania jednocześnie znamion wykroczenia, za nie przerejestrowanie pojazdu w terminie do 30 dni. 
 
Warto wiedzieć, że nowelizacja dotyczy pojazdów sprowadzonych z UE, na teren Polski. Czyli angielki mogą się nie załapać w listopadzie tego roku  
Dotyczy też pojazdu zarejestrowanego w kraju, tak samo jak sprowadzonego. Czyli minimalna kara administracyjna to 200 zł i trzeba liczyć, że 200 zł to będzie za 31-i kilka więcej dni. Dłuższy okres to większa kara. 
Edit: nie widzę przepisów przejściowych, więc dla autora wątku raczej to nie będzie miało zastosowania, pod warunkiem zareagowania stosownego w terminie 30 dni od dnia wejście w życie nowelizacji. Czyli czas się kończy  
Tak sobie gmeram po interniecie i mi wpadło w ekran. Poczytalem i pomyślałem ze kol. założyciela tematu to zainteresuje. Bo taka przyczepa bez przerejestrowana już będzie nie Sprzedawalna. No chyba że doliczy karę. Bo 1.012020 będą też odpowiadali poprzedni właściciele którzy nie dokonali obowiązków rejestracji.
Co ważne zgoszenia wyrejestrowania też 30dni inaczej kara.


Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Bob Duży napisał:

Masakra, kary za nie przerejestrowanie czy nie zgłoszenie to chcą a jak mam 3 auta które rocznie robią 300km i płacić muszę za cały rok to też paranoja w tym chorym kraju.Tylko brać...

 

@Bob Duży

A ja jestem za!!!! Wyobraź sobie że idziesz chodnikiem, rozjeżdża Cie auto i ucieka. Masz tylko nr rejestracyjny, model auta i kojarzysz twarz sprawcy. Zaraz pojawia się policja, karetka i cała otoczka. Policja uderza do właściciela który mówi że auto sprzedał pół roku wstecz, a umowę ma w drugim aucie które stoi u mechanika na placu a gość jeszcze dwa tygodnie bedzie na urlopie i nie ma go na miejscu i bla bla bla 

ja tak miałem dwa lata temu, dobrze że zapamiętałem twarz kierowcy bo byłaby dupa. Okazało się że to kumple, ten sprzedający i kupujący, wystawiliby umowe na na jakiegoś żula i szukaj wiatru w polu. Auto oczywiście nie zgłoszone 

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=35879]Bob Duży[/mention]
A ja jestem za!!!! Wyobraź sobie że idziesz chodnikiem, rozjeżdża Cie auto i ucieka. Masz tylko nr rejestracyjny, model auta i kojarzysz twarz sprawcy. Zaraz pojawia się policja, karetka i cała otoczka. Policja uderza do właściciela który mówi że auto sprzedał pół roku wstecz, a umowę ma w drugim aucie które stoi u mechanika na placu a gość jeszcze dwa tygodnie bedzie na urlopie i nie ma go na miejscu i bla bla bla 
ja tak miałem dwa lata temu, dobrze że zapamiętałem twarz kierowcy bo byłaby dupa. Okazało się że to kumple, ten sprzedający i kupujący, wystawiliby umowe na na jakiegoś żula i szukaj wiatru w polu. Auto oczywiście nie zgłoszone 


[mention=35879]Bob Duży[/mention]
A ja jestem za!!!!

@jacekzoo. Ale ty opisujesz wtym momencie już bandytyzm potężną patologię i zgodzę się z tobą że jak auto kupuję dla siebie Kowalski to powinien w ciągu 30 dni dokonać zgłoszenia. Ale ta ustawa ma pewne mankamenty. Wyobraź sobie że masz komis samochodowy kupujesz samochody na sprzedaż. (Legalnie działająca firma) na placu masz 50 samochodów wszystkie musisz zarejestrować na siebie i ubezpieczyć, bo w ustawie nie ma nic napisane o pośrednikach w sprzedaży. ustawa nie dotyczy tylko i wyłącznie dealerów którzy zarejestrują auto po raz pierwszy.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak płaci ubezpieczenie. Jest ubezpieczenie komisowe. To ubezpieczenie wykupują miesięcznie, ale dochodzą dodatkowo koszty rejestracji. pytanie teraz czy jeżeli zarejestruje na siebie czy dalej będzie mógł z takiego ubezpieczenia korzystać. Wyjdzie w praniu No chyba że będzie rejestrował samochód na komis. Dla mnie fajnie że takie rzeczy powstają. Tylo Dlaczego każda ustawa ma jakieś wady. Co prawda nie jestem ani handlarzem ani nigdy nie byłem tylko chciałbym, żeby ustawodawcy pisząc ustawę robili to dobrze.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że są tu osoby, które znają aktualne przepisy dot. pojazdów. Ja mam problem z pojechaniem na przegląd przyczepy. Termin miałam w czerwcu. Czy coś mi grozi za niezrobienie przeglądu w terminie? OC jest opłacone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Larysa napisał:

Widzę, że są tu osoby, które znają aktualne przepisy dot. pojazdów. Ja mam problem z pojechaniem na przegląd przyczepy. Termin miałam w czerwcu. Czy coś mi grozi za niezrobienie przeglądu w terminie? OC jest opłacone.

Grozi Ci coś jeśli zatrzyma Cię patrol policji. Wtedy zatrzymają Ci dowód rejestracyjny i odnotują to w CEPIKu. Wręczą Ci też ewentualnie mandat w wysokości od 20 do 500 zł. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacekzoo napisał:

@Bob Duży

A ja jestem za!!!! Wyobraź sobie że idziesz chodnikiem, rozjeżdża Cie auto i ucieka. Masz tylko nr rejestracyjny, model auta i kojarzysz twarz sprawcy. Zaraz pojawia się policja, karetka i cała otoczka. Policja uderza do właściciela który mówi że auto sprzedał pół roku wstecz, a umowę ma w drugim aucie które stoi u mechanika na placu a gość jeszcze dwa tygodnie bedzie na urlopie i nie ma go na miejscu i bla bla bla 

ja tak miałem dwa lata temu, dobrze że zapamiętałem twarz kierowcy bo byłaby dupa. Okazało się że to kumple, ten sprzedający i kupujący, wystawiliby umowe na na jakiegoś żula i szukaj wiatru w polu. Auto oczywiście nie zgłoszone 

O czym Ty piszesz? Mam 3 auta które robią co roku może 300 może 400km i jazda na PT. Chciałbym jako obywatel płacić wtedy kiedy jadeę a tak płacę cały rok za te 300km...To chore, a jedno auto mam które wcale nie wyjeżdża i nie robię nawet PT bo nie ma sensu wiedząc że nim nie będę jeździł..Polska dizki kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.