Skocz do zawartości

Przyczepa kempingowa


MAQmtk

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MAQmtk napisał:

Kupilem ja 27.06.2011

to podatki sobie możesz odpuścić, nawet gdyby były. Tyle na dziś. Siedziałem w cepce i modyfikowałem róże fanty, dziś brak sił na weryfikacje prawa. 

 

58 minut temu, MAQmtk napisał:

tylko stac na dzialce az sie rozsypie.

to nic nie rób, jeżeli ktoś nie doniesie, to nie dojdą. Niepotrzebnie pisałeś o tym na forum, trza było się zgłosić do profesjonalisty :swieca:

 

41 minut temu, Jerzy i Beata napisał:

odjąć koła i tyle

to jest filozofia lat 90tych, dawno nieaktualna ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No dobra. Ale jednak jak bym chcial formalnie zalatwic ze ona jest na dowodzie na mnie to co musialbym zrobic i jakie oplaty mnie wyniosa i czy po tylu latach nie bedzie problemu. Bo nawet jak nikt nie doniesie to i tak bedzie figurowalo ze przyczepa jest sprzedana a ja jej do tej pory nie przerejestrowalem na siebie jako kupujacy zgadza sie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatek płacisz tak jak przy samochodzie 2 % od wartości w umowie, chyba że kupiłeś od handlarza, który płaci ten podatek, ubezpieczenie OC kilkadziesiąt złorych, rejestracja z tablicami coś ponad 100 PLN. Jaki to problem? idziesz, załatwiasz i to wszystko. Nie zamkną Cię napewno:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pawel1966 napisał:

Podatek płacisz tak jak przy samochodzie 2 % od wartości w umowie

Paweł, US nie może przyjąć podatku, gdyż jego zobowiązanie wygasło przez przedawnienie. NIE ma podatku żadnego. Co do OC, są kary za niepłacenie, za samochód w 2019 to około 4.000 zł, teraz podnieśli zdaje się. Odnośnie przyczep nie wiem, pisałem że sprawdzę ale nie dziś ;) 

Rejestrując cepkę na siebie, z datą 2011 od razu jest info, czy ubezpieczenie było. Nie jest to takie proste. Konsekwencje trudno przewidzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kevin napisał:

Paweł, US nie może przyjąć podatku, gdyż jego zobowiązanie wygasło przez przedawnienie. NIE ma podatku żadnego. Co do OC, są kary za niepłacenie, za samochód w 2019 to około 4.000 zł, teraz podnieśli zdaje się. Odnośnie przyczep nie wiem, pisałem że sprawdzę ale nie dziś ;) 

Rejestrując cepkę na siebie, z datą 2011 od razu jest info, czy ubezpieczenie było. Nie jest to takie proste. Konsekwencje trudno przewidzieć. 

Masz rację, ale co możesz innego poradzić jeśli pytający chce sformalizować zakup przyczepy po kilku latach od transakcji? Musi iść do urzędów, załatwić i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie to jedno (tak jak piszecie)

A przegląd techniczny to drugie: Czyli jeśli przyczepka miała przegląd bezterminowy to bez problemu przerejestrujesz ale jeśli ma powyżej 750 to do WK musisz się zgłosić z aktualnym przeglądem dopuszczającym do ruchu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna Kara to brak oc. Za przyczepę powyżej 14dni jest obecnie 750 PLN.( i to jeszcze jak Cię dojdą. Ale obecne szybciej to robią - CEPIK. Mogą też dać karę jak się niebedziesz rejestrował, a sprzedający zgodził fakt sprzedania. )

Za brak przeglądu kar jeszcze niema. Miało być wprowadzone już dawno kary i przegląd w stacji dozoru technicznego. Ale te przepisy umarły w parlamencie.

Obecnie niema.

Za brak przerejestrowanie nie ma kar.

 

 

Pozdrawiam Grzegorz.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kevin napisał:

Paweł, US nie może przyjąć podatku, gdyż jego zobowiązanie wygasło przez przedawnienie. NIE ma podatku żadnego

natomiast WK może zarządać informacji z US o opłaconym/przedawnionym/nienależnym podatku od czynności cywilno-prawnych. Tak czy inaczej bez wizyty w skarbówce się nie obejdzie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast WK może zarządać informacji z US o opłaconym/przedawnionym/nienależnym podatku od czynności cywilno-prawnych. Tak czy inaczej bez wizyty w skarbówce się nie obejdzie.  

Zgodnie z art. 70, zobowiązanie podatkowe przedawnia się z upływem 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku. Jeżeli zatem czynność podlegająca PCC została dokonana w 2011 r., to przedawnienie zobowiązania podatkowego następuje z końcem  2016

 

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

edit: WK juz od dawna nie żąda potwierdzenia opłacenia PCC .

US ma własne środki kontrolne.

Dostają info o zakupie.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MAQmtk napisał:

...jakie oplaty mnie wyniosa i czy po tylu latach nie bedzie problemu.

Prawdopodobnie po za karą za niezapłacenie OC będziesz musiał zapłacić OC za wszystkie zaległe lata. 

Mój brat kupił kiedyś taki pojazd i od razu go ubezpieczył. W tym momencie ubezpieczyciel zastosował regres do sprzedającego o uregulowanie zaległości. Wyszło coś cztery razy więcej od wartości pojazdu. Zapytaj maarec-a. On siedzi w ubezpieczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotne jest zagadnienie, czy przyczepa jest zarejestrowana czy nie. Sprawdź to w WK. Od tego uważam trzeba zacząć. Brak rejestracji (zarejestrowanego pojazdu mechanicznego, jakim jest też przyczepa), brak obowiązku płacenia OC. Tak sobie wyczytałem z ustaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2019 o 10:50, klonik058 napisał:

To nie znaczy że Fundusz Gwarancyjny się nie upomni.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 

Tyle lat się nie upomniał to raczej już się nie upomni.

Najlepiej to wg mnie załatwić z Wydziałem Komunikacji wyrejestrowanie.

Wtedy to już FG nie powinien kopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.