Jump to content
jacekzoo

Ostrzeżenie na mandaty we Włoszech

Recommended Posts

Marcin_G

Zasada jest taka, że tabliczka informacyjna każdego typu precyzuje lub rozszerza informację podaną na znaku pod którym jest bezpośrednio umieszczona. Na pokazanych zdjęciach mamy dwa znaki zakazu, przy czym znak umieszczony niżej posiada tabliczkę, stanowiącą z nim integralną całość. Jest więc tak jak pisze @lbuster, czyli w pierwszym przypadku ograniczenie  ogólne 110 km/h dla wszystkich pojazdów, a dla pojazdów i zestawów pow. 3,5T ograniczenie 60 km/h (oczywiście dla zestawów poniżej 3,5T ograniczenie 80 km/h nadal obowiązuje)

Analogicznie na drugim zdjęciu, ograniczenie ogólne 80 km/h, a dla pojazdów i zestawów pow. 7,5T ograniczenie do 60 km/h. 

Benior

Dzięki za odpowiedź. 

A jako z tymi fotoradarami bo są co chwila a wszystkie zestawy co mnie wyprzedzały no musiały przekraczać prędkość bo ja jechałem swój max. 

W Austrii takiego co mnie wyprzedził zestawem szybko zdjęli. Też jechałem swój max a on znacznie przekroczył bo był powyżej 3,5t a mógł 80 więc jak sadził powyżej 100 będzie bolało. W Austrii nie widziałem żadnego oznakowanego i ten co zdjął to był multivan. 

dudek_t

W Italii zasada jest jedna. Jedziesz tak jak pozostali. Jak jest info o radarze a cisną normalnie to cisniesz normalnie. Jak nie ma a wszyscy zwalniają to zwalniasz razem z nimi. Znaki to sugestia.

Marcin_G

Na szczęście nie nie miałem jeszcze okazji płacić mandatu, chociaż jestem świadomy możliwości współczesnych fotoradarów w kontekście rozróżniania samochodów z przyczepą i bez. Trzymam się w okolicy licznikowych 90-95 km/h na autostradach i 75-80 km/h poza nimi. Nic mi jeszcze do skrzynki nie przyszło.