Skocz do zawartości

Ostrzeżenie na mandaty we Włoszech


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, PrzemekiGabi2 napisał:

W 2018 roku jeszcze według starych nieogarniętych przepisów wymiany informacji oraz ciężkiej biurokracji (która panuje do dzisiaj) gnałem przez Włochy osobówką średnio 180km/h przez wszystkie fotoradary, wzdłuż i wszerz. Do dnia dzisiejszego nie przyszedł żaden mandat. Ale...

Nie uważam, że taki mandat nie został wystawiony. Teraz pytanie jak i gdzie można sprawdzić wystawione mandaty na mnie? Planuje wyjazd 2022 na dzikusa kamperem (przebudowa busa) i nie chciałbym podczas kontroli stanąć przed znakiem zapytania co dalej, bo do zapłaty są jakieś zaległe mandaty. Przedawnią się dopiero w czercwu 2023 jeśli takie mandaty oczywiście istnieją. Dlatego chciałbym je zapłacić. Pytanie, jak sprawdzić te mandaty?

Może lepiej nie jedź, policja finansowa tam się nie szczypie, od razu walą po łbie, tzn. zamykają :) Przerejestruj pojazd na kogoś, sam nie prowadź i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

51 minut temu, Marek4791 napisał:

Może lepiej nie jedź, policja finansowa tam się nie szczypie, od razu walą po łbie, tzn. zamykają :) Przerejestruj pojazd na kogoś, sam nie prowadź i tyle.

Wolałbym zapłacić je, do wakacji jeszcze daleko, pytanie tylko gdzie sprawdzić takie informacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, PrzemekiGabi2 napisał:

Wolałbym zapłacić je, do wakacji jeszcze daleko, pytanie tylko gdzie sprawdzić takie informacje 

Jak to mówią : kto bogatemu zabroni :) 

Jak napisałeś wyżej ,że "zaliczyłeś wszystkie !!!  to mam pytanie czy zdajesz sobie sprawę ile to może Ciebie kosztować ? Sam nie wiem ile ale może Ty wiesz ?   

Miałem dwa mandaty w DE jeszcze jak walutą była Marka .Nic do domu nie przyszło ale na przejściu w Kołbaskowie nie było mi do śmiechu :) 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Maras napisał:

Jak to mówią : kto bogatemu zabroni :) 

Jak napisałeś wyżej ,że "zaliczyłeś wszystkie !!!  to mam pytanie czy zdajesz sobie sprawę ile to może Ciebie kosztować ? Sam nie wiem ile ale może Ty wiesz ?   

Miałem dwa mandaty w DE jeszcze jak walutą była Marka .Nic do domu nie przyszło ale na przejściu w Kołbaskowie nie było mi do śmiechu :) 

Zaliczyć zaliczyłem, fakt że auto nie było na mnie, a 3 tygodnie po powrocie poszło do żyda. Nie zmienia to faktu, że wolałbym mieć możliwość sprawdzenia, dlatego pytanie jak i gdzie to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PrzemekiGabi2 napisał:

Zaliczyć zaliczyłem, fakt że auto nie było na mnie, a 3 tygodnie po powrocie poszło do żyda. Nie zmienia to faktu, że wolałbym mieć możliwość sprawdzenia, dlatego pytanie jak i gdzie to sprawdzić?

Skoro auto sprzedałeś to może zwracali się do nowego właściciela? Chociaż pewnie byś się dowiedział o tym. Wątpię że jest jakaś baza w której mógłbyś to sprawdzić. Wyobraź sobie obcokrajowca u nas który chce się dowiedzieć czegoś takiego? Może przez jakieś odpowiedniki tego naszego m obywatela ale nie mieszkasz tam. Jakby były im podane konkretnie Twoje dane osobowe to przy pierwszej okazji by cię złapali w siatkę :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PrzemekiGabi2 napisał:

Wolałbym zapłacić je, do wakacji jeszcze daleko, pytanie tylko gdzie sprawdzić takie informacje 

Jesteś przekonany że chciałbyś zapłacić np. 5 x 500 eur? A może oddać PJ, a może iść odsiedzieć swoje winy? 

Po prostu zapomnij o tym co było, jedź i się baw i więcej tak nie zapieprzaj bo to nikomu nie służy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2022 o 13:04, Cathay napisał:

Jesteś przekonany że chciałbyś zapłacić np. 5 x 500 eur? A może oddać PJ, a może iść odsiedzieć swoje winy? 

Po prostu zapomnij o tym co było, jedź i się baw i więcej tak nie zapieprzaj bo to nikomu nie służy. 

 

 

Teraz i tak nie ma czym, Daily C13 130km, ale wpakowane prawie 750, 1000 wychodzi z nami, pełnym bakiem, 2 psami i bagażem. Takie 90-seteczka max, żeby też dużo nie jarać :) I bardziej teraz będzie krajoznawczo :) Dwa miesiące urlopu, więc nie ma co się śpieszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wracając do oryginalnego wątku: we włoskich przepisach dot. kar za przekroczeni prędkości jasno jest napisane, że są one wyższe dla pojazdów osobowych ciągnących przyczepy. Nie znalazłem o ile wyższe, ale ze słyszenia od "lokalesów" jest to dokładnie 2x.

Jestem co roku we Włoszech i biorąc pod uwagę natężenie ruchu, ceny paliwa i mandatów....nie warto jechać z budka szybciej niż ciężarówki ( ich kierowcy też wiedza gdzie trzeba uważać z prędkością)

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak to jest z tunelami we Włoszech? 

Przed tunelem jest często ograniczenie prędkości do 110 i niżej pod nim do 60 i jeszcze niżej tabliczka do 3,5T

Kogo to dotyczy? Nie znalazłem na ten temat nic i po burzliwej wymianie zdań doszliśmy do wniosku że w zasadzie wszystkich do 3,5T czyli ci co mogą 130 muszą jechać 110 a ci z przyczepami 60. Nie wiem czy dobrze kminimy :niewiem: 

Jednak nie widziałem nikogo aby próbował choć zbliżyć się do tych ograniczeń. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Benior napisał:

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, następnym razem zapytam o przerwany kabelek to będzie milion odpowiedzi .....

Pokaż fotkę tych znaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tabliczka jest do 3,5T a nie pow. 3,5T? Trochę nielogiczne byłoby opisane przez Ciebie oznakowanie.
Dokładnie. Dlatego dziwi mnie ten opis i chętnie bym spojrzał na jakieś zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie robiłem i tylko to mam z map Google. W necie nie trafiłem na żaden opis tego zagadnienia. Dla mnie w opór jest nie logiczne bo kogo on dotyczy. Przecież ci co mają 130 czyli osobówki do 3,5t niech będzie że muszą zwolnić do 110 a ci powyżej 3,5t do 60.  Dla zestawu do 3,5t bez zmian 80. Jednak kolejny znak z tabliczką po spodem 7,5t znowu ma ograniczenia do 80 i 70 i kogo on znowu dotyczy bo przecież ciężarowe mają ograniczenie do 80 a tu mamy właśnie 80 i 60 więc niby do jakiej prędkości ma zwolnić z 80 na 80?  

Jestem najwolniejszym zestawem na drodze i widzę, że nikt tu nie jedzie zgodnie z przepisami i wyprzedzają mnie wszyscy a co chwilę jest powiadomienie o fotoradarze. Nie kumam tego. 

Screenshot_2022-08-29-07-06-42-661_com.google.android.apps.maps.jpg

Screenshot_2022-08-29-06-55-32-961_com.google.android.apps.maps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Benior napisał:

 

Screenshot_2022-08-29-07-06-42-661_com.google.android.apps.maps.jpg

 

Ograniczenie 80 dla wszystkich, 60 dla pojazdów od 7,5t w górę.

Analogicznie na drugim zdjęciu, 110 dla wszystkich a 60 dla pojazdów od 3,5t w górę.

Czyli przy drugim znaku, jeżeli zestawem przekraczasz 3,5t to możesz jechać max 60 a jeżeli zestawem nie przekraczasz 3,5t, to ograniczenie 110 Ciebie nie interesuje, bo inne przepisy mówią, że zestaw może powiedzmy 80 i tego się trzymasz.

Jakby zamiast 110 było 70, to obniżyłaby Ci się prędkość max z 80 do 70.

IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.