Skocz do zawartości

Opel Zafira 1.6(115) oraz Citroen Grand Picasso (diesel 120)


Oizo76

Rekomendowane odpowiedzi

Od zalozenia tematu minelo troche czasu,no i finalnie kupilem nowe auto.

Nie jest to do konca auto ktore chcialem,ani silnik jaki chcialem-bo moim faworytem byl vw sharan (2019) 2.0 diesel ...no ale niestety zona za nic nie chciala tego auta....czasami potrzebne sa wiec kompromisy ?

Jest wiec Grandland X

u3Jkwj.jpg

MKW2xC.jpg

Niestety,dieselek nie jest duzy,bo to jest 1.5 130km,300Nm,manual

Maks jaki moze pociagnac ten samochod to przyczepa 1500kg.

auto prawie 200kg lzejsze od Zafiry b,1.6 115-wazy 1350kg i mysle ze finalnie poradzi sobie z przyczepa ,tym bardziej  ze tu gdzie mieszkam nie ma tu gor,ani stromych podzjazdow a do Walii gdzie uwielbiamy jezdzic do zaledwie 3 godziny autostrada...tak troche sie pocieszam,ale mysle ze da rade.

Przyczepa jak planuje do maks 1350dmc.

Czyli finalnie pierwszy krok ku caravaningowi zrobiony,a na przyczepe zebrane juz 50% budzetu jaki planuje ;)

Edytowane przez Oizo76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wrocilem bo...mam juz przyczepe.(o samej przyczepie opowiem w innym temacie).

Natomiast bardzo,ale to bardzo interesuje mnie fakt,jak to auto bedzie sie sprawowac z przyczepa.I tu licze na wasze doswiadczenie.

Zanim napiszecie-podczep ja i sam sie przekonaj...co w sumie byloby najlepszym rozwiazaniem ;) ,no ale nie moge.

Raz ze jeszcze nie mam zainstalowanego haka,a dwa-w anglii gdzie mieszkam jest lockdowan i nie mozna sie przemieszczac na dluzsze odleglosci bez potrzeby.

Przyczepe na parking odholowal mi kolega,natomiast instalacje haka mam za kilka dni.

Przeczepa o masie 1015/1300,staralem sie wybrac niezbyt ciezka,ale za to pojemna przyczepe,wybor padl na niezbyt popularna w uk Adrie,a konkretnie model Altea 542 UK.

Jak myslicie,pojedzie to w miare-czy spodziewac sie problemow?

podsumowujac :auto 1.5 diesel 130km,300Nm,manual,do tego przyczepa o masie 1015/1300kg

Niestety,sam bede mogl to sprawdzic dopiero za miesiac(wtedy maja zdjac locdown)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

3NMODY.jpg

za mna pierwszy wyjazd z przyczepa.

 

szczerze obawialem sie czy auto sobie poradzi...ale radzi sobie calkiem fajnie.

To byl bliski wyjazd,traktowalem go jak testowy.W jedna strone 1.5 godziny.

Ato z cala rodzina,a dodatkowo tesciu goscicnie,czyli zaladowane na maksa.Byl tylko jeden podjazd gdzie trzeba bylo wrzucci 3,ale to byl zonaczony,stromy podjazd o dlugosci 1 mili,bylo stromo...a tak spokojnie na 5,czasami nawet auto prosilo o wrzucenie 6-choc to naprawde niezby czesto.

Generalnie jestem zadowolony,bo to maly silnik...ale dzielnie sobie radzi.

Mysle o lekkim podkreceniu silnika-takie 145km byloby idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.