Jump to content
Cichy56

Scenic 1,3 tce 160KM jaka przyczepa ?

Recommended Posts

Cichy56

Bardzo dziękuję. Pierwszy raz widzę taki hak z gniazdkiem - super. Cena trochę  wysoka ,szkoda że nie byłeś ze mną przy kupnie też bym miał hak gratis😀. Myślę o przyczepie dla dwojga do objazdówek ale ciężko znaleźć coś małego i ładnego. Podoba mi się Hobby 390 ontour i 440 de Luxe Edition (ta mi się nie zmieści w garażu) ale czytając forum to nie mają dobrej opinii. Myślę żeby podjechać do Poznania we wrześniu na targi tylko nie wiem czy takie małe też wystawiają. Bo jak przyjadą z tym co dilerzy mają na stanie to szkoda jechać.

jacek00
14 minut temu, Cichy56 napisał:

Bardzo dziękuję. Pierwszy raz widzę taki hak z gniazdkiem - super. Cena trochę  wysoka ,szkoda że nie byłeś ze mną przy kupnie też bym miał hak gratis😀.

Negocjuj, może dadzą Ci jakąś zniżkę. Wg cennika to koszty są takie:

• Składany hak holowniczy, nr. 8201630469, cena: 3199,00 zł
  • Wiązka do składanego haka holowniczego — 13-biegunowa, nr. 8201727313, cena: 549,00 zł

Cichy56

Do tego trzeba doliczyć  moduł i 1tys montaż i może 10 procent rabatu to ja dziękuję. Zamontuję sam tylko jak patrzyłem to belka haka jest przykręcana do boku podłużnicy która jest pokryta mastyką i ciekawe czy ją zeskrobali i teraz może to rdzewieć czy przykręcili na wierzch i może się to luzować. 

jacek00
45 minut temu, Cichy56 napisał:

Do tego trzeba doliczyć  moduł i 1tys montaż i może 10 procent rabatu to ja dziękuję. Zamontuję sam tylko jak patrzyłem to belka haka jest przykręcana do boku podłużnicy która jest pokryta mastyką i ciekawe czy ją zeskrobali i teraz może to rdzewieć czy przykręcili na wierzch i może się to luzować. 

Moduł jest chyba razem z wiązką. Tak było też w Citroenie. Tak czy inaczej warto, bo sam hak bardzo wygodny. Jeśli nowy wychodzi drogo to może używka z allegro?

Tutaj sam hak:

https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-renault-scenic-4-iv-16-8201630469-7994358321
https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-renault-scenic-4-iv-16-8201630469-8120010055
https://allegro.pl/oferta/renault-grand-scenic-iv-hak-holowniczy-8201630469-8329120169

Tutaj z wiązką:
https://allegro.pl/oferta/hak-renault-scenic-iv-bosal-elektryczny-7219945817

Tutaj cały komplet z modułem:
https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-renault-scenic-iv-bosal-8201630469-8144511192

Cichy56

Dzięki, oglądałem wcześniej na allegro te haki ale nie zwróciłem na nie uwagi. Dopiero po obejrzeniu Twojego filmiku wiem o co to za cudo. Niemniej po zastanowieniu myślę że nie odważę się wycinać takich dziur w zderzaku a do serwisów nie mam zaufania. Dlatego zamówiłem hak witter- Westfalia wypinany pionowo. Przy okazji pytanie: jaki masz kolor scenica i jaką wersję wyposażenia?

jacek00
4 godziny temu, Cichy56 napisał:

Dzięki, oglądałem wcześniej na allegro te haki ale nie zwróciłem na nie uwagi. Dopiero po obejrzeniu Twojego filmiku wiem o co to za cudo. Niemniej po zastanowieniu myślę że nie odważę się wycinać takich dziur w zderzaku

Kawałek zderzaka się akurat wycina, tam od spodu chyba jest znacznik nawet

Cytat

a do serwisów nie mam zaufania.

To jak chcesz montować hak, wiązke i moduł w nowym aucie? 

4 godziny temu, Cichy56 napisał:

Przy okazji pytanie: jaki masz kolor scenica i jaką wersję wyposażenia?

Kolor  to żółty Miel + dach czarny Etoile. Wersja wyposażenia to Bose. Chyba już niedostępna z tego co widzę.

W tym temacie masz fotkę z dnia odbioru auta. 

Tomiy
12 godzin temu, Cichy56 napisał:

Wiesz może jaki miał silnik? Bo jak benzyna to szacun za odwagę.

1.2 tce 130 km 205 niutów zdaje sie. Sam sie zdziwiłem ze takie maleństwo do 1500 budy, ale przyjechał ustawił i był zadowolony

Cichy56

Jacek żeby nie te piękne felgi to mamy bliźniaki. Mój to wersja intens. Dla mnie priorytetem był tempomat adaptacyjny i gdyby nie to  kupiłbym citroena C4gp 2.0 hdi a dzisiaj pewnie c5 aircrosa.

Suzu4x4

tempomat adaptacyjny jest przereklamowany szczególnie przy jeździe z przyczepą  :-]

za to w korkach to rewelacja, najlepiej było by mieć oba tempomaty jak jest w niektórych amerykańcach  :>

BDG81
40 minut temu, Suzu4x4 napisał:

tempomat adaptacyjny jest przereklamowany szczególnie przy jeździe z przyczepą  :-]

Oj, nie zgodzę się. Komfort jazdy, święty spokój i mniejsze zmęczenie. Ja sobie tę wersję tempomatu bardzo cenię - również z przyczepą.

Walt
41 minut temu, Suzu4x4 napisał:

tempomat adaptacyjny jest przereklamowany szczególnie przy jeździe z przyczepą 

Tutaj się nie zgodzę, bo jadąc w kolumnie bardzo uprzyjemnia życie. W innych przypadkach również zwiększa bezpieczeństwo gdybyś nie zauważył jakiegoś marudera przed sobą.

Suzu4x4

oba mają swoje plusy i minusy w różnych sytuacjach dlatego napisałem że najlepiej było by mieć możliwość wyboru , ale nie będę się rozpisywał i kasztanił koledze tematu ;)

widzę nie wyczuliście lekkiej ironii :)

BDG81
12 minut temu, Suzu4x4 napisał:

widzę nie wyczuliście lekkiej ironii :)

No, chyba tę ironię za bardzo odchudziłeś 🙂.

Edited by BDG81 (see edit history)