Jump to content
Proqr

Skrzypiące meble i podłoga, co można zrobić?

Recommended Posts

Proqr

Hej. Czy macie jakiś pomysł na skrzypienie mebli drewnianych i podłogi w Hobby z 2010r? Najbardziej da się zauważyć w nocy kiedy wszyscy śpią i trzeba np. Przejsc przed przyczepę na drugą stronę. Moze to kwestia łap? Na jak mocno je podnosicie, aby dotknęły ziemi czy lekko np 1cm uniosły przyczepę, czy jeszcze mocniej? Moze jest jakis preparat do tego aby tak nie skrzypiały meble w trakcie chodzenia? 

Bob Duży

U mnie też skrzypi, czasami mniej czasami więcej czasami wcale. Zależy od wilgotności powietrza. Łapy ustwiam tak że jak przy dokręceniu bud drgnie zostawiam.

leszek
9 godzin temu, Proqr napisał:

Hej. Czy macie jakiś pomysł na skrzypienie mebli drewnianych i podłogi

To raczej jest problem typu tych problemów z pewnej opowieści .
Po jakimś czasie takie problemy znikają .
Zapytasz 
- jak to przestanie skrzypieć ?
Odpowiedź 
- przyzwyczaisz się  ☺️

A tak na serio u mnie większość skrzypienia  zniknęła po remoncie jak mocniej poprzykręcałem meble . Wcześniej nie było na to rady bo meble były przykręcane od zewnątrz i dopiero jak zewnętrzną blachę ściągnąłem podczas remontu to mogłem po swojemu mocniej zamocować . Teraz nie skrzypi albo się ..... przyzwyczaiłem i nie słyszę 

Bob Duży

Chcąc nie chcąc wilgotność samego powietrza. Im bardziej ciepło tym  mniej skrzypienia im chłodniej tym skrzypienie większe.

klonik058
Hej. Czy macie jakiś pomysł na skrzypienie mebli drewnianych i podłogi w Hobby z 2010r? Najbardziej da się zauważyć w nocy kiedy wszyscy śpią i trzeba np. Przejsc przed przyczepę na drugą stronę. Moze to kwestia łap? Na jak mocno je podnosicie, aby dotknęły ziemi czy lekko np 1cm uniosły przyczepę, czy jeszcze mocniej? Moze jest jakis preparat do tego aby tak nie skrzypiały meble w trakcie chodzenia? 
Łapy podporowe jak nazwa skazuje tylko podpierają. Ja robię tak że jak dojdą do ziemi to jeszcze pół obrotu. Tak na wyczucie. U mnie po remoncie chwilę skrzypiało potem już nie . Ale moja to staruszka .

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Kevin
1 minutę temu, klonik058 napisał:

Ja robię tak że jak dojdą do ziemi to jeszcze pół obrotu. Tak na wyczucie.

ja używam narzędzia precyzyjnego :D tzn. wkrętarki ze sprzęgłem i jak chcę to w każdym miejscu ta sama siła, nic nie skrzypi....mimo że mam angielkę :D 

klonik058
ja używam narzędzia precyzyjnego  tzn. wkrętarki ze sprzęgłem i jak chcę to w każdym miejscu ta sama siła, nic nie skrzypi....mimo że mam angielkę  
Też mam zamiar brać wretarke Ale zawsze zapomnę zabrać. A ten gość co go na zdjęciach widziałeś "dziadek " to grzechotką z przedłużką i taboretem kręcił aż koło poszło w górę. Jak mu zwróciłem uwagę że to błąd to powiedział, że po to tą grzechotke kupił. I tak będzie robił. Więc już się nie odezwałem.
Nie moja przyczepa,nie moja Brożka.

Kevin
9 minut temu, klonik058 napisał:

Też mam zamiar brać wretarke Ale zawsze zapomnę zabrać.

wożę w bagażniku zawsze, tak samo jak klucz do movera, lewarek i klucz do kół. Nie ma opcji żeby kajś wynieść, chyba że baterię do ładowania wkrętarki. To działa! Nie trzeba pamiętać o tym przed wyjazdem. Na wszelki też wożę w bagażniku ręczny klucz do podpór. W c-max grand jest taki fajowy schowek w bagażniku, tam wsio się mieści, no i parazol tyż :D 

Aby coś napisać na temat, to powiem, że po zamontowaniu paneli też nic nie skrzypi :D 

Edited by Kevin (see edit history)

klonik058

Aby coś napisać na temat, to powiem, że po zamontowaniu paneli też nic nie skrzypi  

Wkładasz kij do mrowiska.

Kevin
Godzinę temu, klonik058 napisał:

Wkładasz kij do mrowiska.

mrówki są pożyteczne 👍

Proqr

Hmm, czyli muszę zrobić przegląd mebelków :D bo u mnie wsio w orgynalnym drefnie Hobby :D Najbardziej doskwiera przy podłodze jak w nocy cicho a chce się siku :D lub jak usypiamy maluszka i trzeba "Lulać" wtedy żonusia się wnerwia, więc kieruję ją na strefę osi i sam przejmuję bujanie :D

omszały głaz

U mnie skrzypiało podwójne wyrko. Okazało się że listwy były przybite gwoździkami  i się poluzowały. Wymieniłem gwoździe na wkręty, a wszystkie powierzchnie współpracujące (klapy bakist, ranty stołu składanego itp) prysnąłem silikonem w sprayu. Ten silikon jest również doskonałym smarowidłem do drewnianych prowadnic szuflad.

No i cisza ;)