Skocz do zawartości

Latanie dronem


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Voku napisał:

Ja staram się dawać krótkie przebitki z drona, przy pokazywaniu kempingu. Parę ujęć i starczy. Na tą chwilę do tego co pokazuje na filmikach wystarczy mi jedną bateria 10 minut lotu.

Stosujesz podkład muzyczny? Jeżeli tak to skąd bierzesz muzę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Voku napisał:

Biblioteka Audio YT masz darmowe podkłady.

Możesz dać ogólnie każda muzykę spoza biblioteki YT jeśli nie jest objęta jakiś specjalnymi prawami, po prostu mnie będziesz mógł na filmie zarabiać. 

Tak, zahaczamy o kolejny problem prawny. Biblioteka YT ma darmową muzę nawet do komercji, ale filmy mogą być tylko na YT!. Jeżeli wrzucisz film z muzą z YT na swojego FB łamiesz prawo. Facebook uprzedza, że muzyka jest objęta prawem autorskim. To bardzo częsty błąd w filmach umieszczonych na forach karawaningowych. Ludzie nie zdają sobie sprawy ile mogą zapłacić kary za naruszenie praw autorskich. Każda muzyka ma swojego autora i każda ma prawa autorskie. Jak nie bezpośrednio autora (tu prawa autorskie wygasają po 70 latach), to wykonawcy. 

Edytowane przez Kajman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Voku napisał:

Ale po co pytasz skoro znasz temat? Nigdzie nie pisałem o FB

Pytam ponieważ wiele osób nie wie i działają na żywioł. Mam nadzieję, że to co tu piszemy o dronach i filmowaniu może niektórym otworzy oczy, albo chociaż zmusi do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jeżeli na fb umieścisz link do filmiku z YT to działasz zgodnie z prawem, ale fb obetnie ci zasięgi. Dotyczy to oczywiście filmików, które maja podkład muzyczny z darmowej bazy YT. Jeżeli ten sam film z tym samym podkładem wrzucisz bezpośrednio na fb łamiesz prawa autorskie i możesz mieć kłopoty. Tutaj na forum wrzucasz link do jakiegoś kanału. W większości przypadków jest t link do YT, więc wszystko jest OK. Dużo osób jednak daje filmy bezpośrednio na fb. Często są bez podkładu, ale równie często z nielegalnym podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nie wiem jak teraz ale jak robiłem rozeznanie półtora roku temu to najlepszy stosunek ceny do możliwości miał DJI Mavic Air.

używam drugi rok z pełnym zadowoleniem , poniżej przykładowa panorama :

https://goo.gl/maps/VM4QwzqVHdPH7AMH7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat skupił się tylko na kwestii latania, ale jest jeszcze kwestia filmowania. Z tego co wiem, to że można latać dronem nie oznacza, że można kamerować.
Przepisy w Austrii z tego co kojarzę rozróżniają na drony z kamerą i bez.
Tak więc latanie po czyjejś posesji to jedno, a kamerowanie jej to drugie i tutaj wchodzi kwestia prywatności. 
Analogicznie, opierając się o Austrię podobnie jest z rejestratorami samochodowymi. Są one niedozwolone. W Austrii można zapłacić karę za posiadanie rejestratora w samochodzie jak również można być pozwany cywilnie przez osobę, która widnieje na nagraniu o naruszenie jego prywatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Adrian Bednarz napisał:

Z ciekawości jaki dron? Zastanawiam się nad kupnem czegoś sensownego

Wspomniany Mavic air. Fakt stosunek jakości do ceny bije wszystko. Możliwości transportu również. Jakość kamery tez jest całkiem OK. Jeżeli ktoś ma więcej kasy może być Mavic 2 zoom.

Nie wszystkie loty dronem trzeba zgłaszać, przynajmniej w Polsce.

 

Można nagrać film z campingu i wrzucić na forum: 

 

10 godzin temu, Koczaj napisał:

Widzę, że temat skupił się tylko na kwestii latania, ale jest jeszcze kwestia filmowania. Z tego co wiem, to że można latać dronem nie oznacza, że można kamerować.
Przepisy w Austrii z tego co kojarzę rozróżniają na drony z kamerą i bez.
Tak więc latanie po czyjejś posesji to jedno, a kamerowanie jej to drugie i tutaj wchodzi kwestia prywatności. 
Analogicznie, opierając się o Austrię podobnie jest z rejestratorami samochodowymi. Są one niedozwolone. W Austrii można zapłacić karę za posiadanie rejestratora w samochodzie jak również można być pozwany cywilnie przez osobę, która widnieje na nagraniu o naruszenie jego prywatności.

To prawda. Teraz istnieje całkowity chaos w tym temacie. Każdy kraj ma własne przepisy.Na początku przyszłego roku w całej Unii prawo dronowe ma być ujednolicone i wtedy nie będzie kłopotów.. W Polsce przepisy są bardzo liberalne, więc należy się spodziewać lekkiego zaostrzenia. Może do dotyczyć obowiązku rejestracji drona w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Prawdopodobnie zostanie obniżona masa drona, którym można latać bez uprawnień z 600 do 250 gramów. Kwestię filmowania osób określa również w Polsce RODO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mój maluch ma 249 to tylko rejestracja, chociaż kurs też zrobiłem i nawet zaliczyłem, polecam apke droneradar
Jeśli masz z możliwością nagrywania to też musisz zdac egzamin, no chyba że coś się zmieniło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.