Skocz do zawartości

Latanie dronem


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 minut temu, Kajman napisał:

Przeczytaj co sam zalinkowałeś. Wyraźnie pisze, że nie wolno lecieć nad nieruchomościami prywatnymi bez zgody właściciela. Czyli w zasadzie nie wolno latać nigdzie, bo zawsze lecisz nad czyimś terenem.

Chodzi o nieruchomość jak np. budynek mieszkalny, garaż, blok itp. Więc IMO latanie nad krzakiem, czy lasem nie wymaga zgody właściciela. Ale trzeba sprawdzić dokładnie w przepisach po prostu. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to błędne myślenie. Ów krzak rośnie na ziemi, która jest czyjąś nieruchomością. Las też do kogoś należy. Ostatnio ukończyłem kurs VLOS. Nie zagłębiałem się z węgierskie przepisy, ale obiło mi się o uszy, że Węgry mają najgłupsze prawo w Europie. Potrafią być też bardzo restrykcyjni.  Wszystko powinno się zmienić w czerwcu przyszłego roku. Wtedy ma wejść w życie dyrektywa UE i wszędzie będą te same zasady.

 

Tym czasem kręcimy sobie takie filmy jak ten:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał:

Czyli jak na Twojej ziemi rośnie drzewo, to Twoja własności rozciąga się do czubka tego drzewa. Wszystko ponad tym drzewem to jest publiczna przestrzeń

Kompletna bzdura. Ale olać temat, bo widzę że nie idzie z Tobą dyskutować, osobiste wycieczki i tyle. Aha, nie pouczaj mnie i to w nieprzyjemny sposób, tak samo jak ja nie pouczam Ciebie.

odnośnie goglowania i zdobywania w ten sposób wiedzy, to no comment.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kevin napisał:

Kompletna bzdura. Ale olać temat, bo widzę że nie idzie z Tobą dyskutować, osobiste wycieczki i tyle. Aha, nie pouczaj mnie i to w nieprzyjemny sposób, tak samo jak ja nie pouczam Ciebie.

odnośnie goglowania i zdobywania w ten sposób wiedzy, to no comment.....

Nie ma co się na kolegę obrażać:) To forum karawaningu, więc raczej powinniśmy sobie pomagać. Ja to wytłumaczę na przykładzie naszego kraju. Ludzie kupują drona i myślą, że mogą sobie latać wszędzie i kiedy chcą zupełnie bezkarnie. Część ma zakodowane, że nie można latać koło lotnisk, ale to nie prawda. Trzeba spełnić pewne warunki i można:)

Mniej właścicieli dronów wie, że nie można latać nad parkami narodowymi. Za wtargnięcie na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego grzywna wynosi 10 tys zł. Podobnie jest gdzie indziej. I teraz pytanie. Gdzie jest dokładnie granica parku? Przecież na ziemi nie ma czerwonej linii ani płotu! Najweselej jest w Pieninach. Zamek w Nidzicy jest całkowicie położony na terenie PPN, ale zamek w Czorsztynie nie. Tam granica parku przebiega przez teren zamku. Z jednej strony można latać, a z drugiej nie. Wystarczy, że nad Czorsztynem zrobisz jakiegoś bumeranga i 10 tys nie twoje, ale rakietę możesz odwalić, byle w odpowiednią stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kajman napisał:

 Wystarczy, że nad Czorsztynem zrobisz jakiegoś bumeranga i 10 tys nie twoje,

Za taką karę to bym przypalił głupa że to nie mój i poszedł dalej. A niech se lata aż spadnie ,kupię nowy za 2-3-4-5-6 tysięcy :lol:

Edytowane przez tantalos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tantalos napisał:

Za taką karę to bym przypalił głupa że to nie mój i poszedł dalej. A niech se lata aż spadnie ,kupię nowy za 2-3-4-5-6 tysięcy :lol:

To nie takie proste. Po pierwsze masz kontroler w rękach i powinieneś obsługiwać drona w żółtej kamizelce. Ale też wielu użytkowników robi klasyczny błąd. Wyobraź sobie, że zajumałeś obraz z muzeum. Nikt cię nie złapał. Jesteś dumny i wrzucasz fotę obrazu wiszącego na twojej ścianie do netu. Rano wpada policja i nic ci nie da przypalanie głupa:) Ci, którzy dostali kary w większości nie zostali złapani za rękę, ale pochwalili się przestępstwem jak nasz kolega filmikiem z Węgier.

Lepiej bawić się dronami bezpiecznie i legalnie. Można np zrobić film z campingu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamizelka to wymogi powyżej 600g. Przy lataniu obowiązkowo Droneradar, bo nigdy nie wiadomo gdzie można a gdzie nie można. Ja zawsze staram się to sprawdzić zanim odpalę drona.

Co do latania to stresu jest też trochę zabawka za 2-3tys a potrafi żyć własnym życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kajman napisał:

Jesteś dumny i wrzucasz fotę obrazu wiszącego na twojej ścianie do netu. Rano wpada policja i nic ci nie da przypalanie głupa:)

Właśnie, lepiej nie można tego opisać :D 

37 minut temu, Voku napisał:

stresu jest też trochę zabawka za 2-3tys a potrafi żyć własnym życiem.

Dlatego takie są przepisy jak cytowałem, a jeżeli ktoś nie rozumie różnicy jaka jest pomiędzy latanie 747 Jambo, a dronem nad miastami, to już ich sprawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kevin napisał:

Właśnie, lepiej nie można tego opisać :D 

Dlatego takie są przepisy jak cytowałem, a jeżeli ktoś nie rozumie różnicy jaka jest pomiędzy latanie 747 Jambo, a dronem nad miastami, to już ich sprawa ?

Przepisy są różne zależy od kraju. W PL można latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś temat zamarł, a szkoda bo użytkowników dronów na forum jest sporo. Coraz częściej można zobaczyć wrzucane filmiki i ręce opadają. Ludziska kochani, jeżeli wydaliście kupę kasy na sprzęt, to wcale nie znaczy, że macie wrzucać wszystko co wam się podczas lotu nagrało. Dla przykładu fajny temat, campig gdzieś tam. Człowiek chętnie by zobaczył jak wygląda, ale ktoś wali film jak leci, 18 minut szarpania gimbalem. To, że udało się komuś wystartować i wylądować oraz wszystko nagrać, wcale nie znaczy, że ktoś inny poświęci 18 minut swojego życia na oglądanie tego dzieła. Ogarnijcie się i zacznijcie montować filmy. Film dłuższy niż 4 minuty powoduje wyłączenie go po 15 sekundach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Krótkie i zwięzłe filmiki to podstawa. I jeszcze jedno: jak filmuje się krajobraz dookoła to należy to robić bardzo powoli aby móc podziwiać widoki. Wiele scen 360stopni jest kręconych w ciągu kilku sekund i można od takiego "bączka" dostać zawrotu głowy nie mówiąc o zobaczeniu czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.