Skocz do zawartości

Burstner Averso Top 560tk vs Adria Altea 552pk


gekoniasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich i mam prośbę o radę.

Tak jak pisałem w poście powitalnym szukamy pierwszej przyczepy, nie ukrywam, że po tegorocznych wakacjach w przyczepie wirus się rozplenia ;)

Mieliśmy pożyczone Hobby 460ufe z 2014 roku. Na początku zachwyt ale z czasem, zauważyliśmy, że chrom z uchwytów schodzi od samego patrzenia na niego, okleina na meblach ma grubość bibuły, a szuflady w kuchni o płynnej pracy zapomniały ?

Szukamy przyczepy dla 4 osób 2+2 - dzieci w wieku 5 i 7 lat. Koniecznie z piętrówką i osobnym prysznicem. Budżet ok 80 000zł. Mam kat E, a holownik może ciągnąć do 2000 kg.

Obserwuje od ok miesiąca oferty i najpierw wpadła mi w oczy Adria Altea 552pk:

https://www.olx.pl/oferta/adria-altea-552-CID5-IDBhyBl.html

Ogólnie niemal ideał, no ale mover to nie mover tylko jakiś robot ;) nie mam pojęcia czy to się sprawdza (różne opinie), jest na Duńskich blachach (to ponoć nieduży problem) - ogólnie trochę na siłę szukam minusów, jedyny to DMC 1500 kg, obawiam się czy trochę nie mało.

Po czym pojawił się Burstner Averso Top 560tk:

https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-averso-top-560tk-ID6CrHsV.html

Niestety po gradobiciu, o czym poinformował mnie sprzedający, poza tym ponoć wszystko ok.

Burstner jest starszy trochę dłuższy no i przede wszystkim szerszy, ale za to jest ponoć w pełni wyposażony, łącznie ze stolikami, leżakami itd. no i ma dmc 1900 kg.

Mam prośbę o radę od bardziej doświadczonych Kolegów czy i która sensowniejsza, na co ewentualnie zwrócić uwagę przy tych konkretnych przyczepach (nie mam na myśli zacieków, zapachów etc na ten temat cały czas czytam i poznaję), bardziej mam na myśli jakieś bolączki tych konkretnych modeli.

Chyba, że macie jakąś inną propozycję.

Na sobotę jestem umówiony na oglądanie obu, trochę kilometrów przede mną, ale raczej ogarnę ;)

Dzięki za wszelaką pomoc.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kevin napisał:

? sam sobie odpowiedziałeś.

w sobotę będzie wszystko jasne. Zakochasz się i kasa idzie. 

Nie no jasne tylko czasem trzeba włączyć jeszcze trochę rozumu ;) a jak czytam wypowiedzi kolegi @maarec to na jednym ze zdjęć Jego Ardia waży ponad 1600kg i tu się właśnie trochę martwię, mam mętlik w głowie i dlatego napisałem o wsparcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko maarec ma pół tony ładowności, w budzie wozi więcej szpeju niż ja mam w domu :D 

 

a tak poważnie, przy tym pułapie cenowym bez sensu kupować używkę, tu masz co prawda sprzedaną ale widać poziom cen 

http://elcamp.artplus24.pl/adriaaltea552

dołożysz pare pierdół typu mover i aku o wyjdzie tylko ciutke drożej od tej altei co podlinkowałeś albo otłuczonego burstnera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 80k celuj w nową. IMO nie ma sensu bawić się w używki.

Swoją drogą trochę dziwne, że ta Altea taką nowa a już ma dwóch właścicieli?
Myślałem o nowej ale jak liczyłem to lekko muszę dołożyć 13 000 zł na przedsionek (używany), mover (używany) i klimatyzację. Podjadę do Krakowa również i pogadam za ile mi zrobią ofertę na nową.
Co do tej Adrii też się zastanawiam, czemu już 2 właścicieli, ale właściciel ponoć potrzebuje kasę na dokończenie budowy, mam się o tym przekonać na miejscu, bo przyczepa stoi obok. Wysłał mi zdjęcie dowodu rej. Wszystko niby ok. Przyczepą z 2017r.
Na pewno nie zakupie tych przyczep niezależnie, której w tej cenie, ponoć ceny są do negocjacji. Myślałem zatrzymać się bliżej 70000zł co już chyba jest bardziej sensowne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Myślałem o nowej ale jak liczyłem to lekko muszę dołożyć 13 000 zł na przedsionek (używany), mover (używany) i klimatyzację.


Nic nie musisz. Mover kupisz już za 3k, olej te używane bo to proszenie się o kłopoty. Wszystko zresztą możesz powoli kompletować. Najpierw skup się na budzie i moverze bo to są najważniejsze rzeczy. Resztę powoli skompletujesz, nawet na raty. IMO lepiej mieć pewną nową budę niż podejrzaną 2 letnią.


Co do tej Adrii też się zastanawiam, czemu już 2 właścicieli, ale właściciel ponoć potrzebuje kasę na dokończenie budowy, mam się o tym przekonać na miejscu, bo przyczepa stoi obok.


Stare śpiewki handlarzy... Nie wierz w bajki że komuś się spieszy, ktoś wyjeżdża, ktoś potrzebuje gotówki. To ma za zadanie tylko Cię skusić i dać do zrozumienia, że to super okazja.


Wysłał mi zdjęcie dowodu rej. Wszystko niby ok. Przyczepą z 2017r.


Czyli po roku zmienia się właściciel a w Polsce przyczepa stoi jeszcze na duńskich tablicach. Czyli Polak kupił ją niedawno.

A w ogóle wiesz jakie są ceny w Danii? To bardzo drogi rynek i okazji tam nie ma, przynajmniej nie dla pierwszego lepszego z ulicy.


Na pewno nie zakupie tych przyczep niezależnie, której w tej cenie, ponoć ceny są do negocjacji. Myślałem zatrzymać się bliżej 70000zł co już chyba jest bardziej sensowne.


Ja już tym wolał kupić przyczepę bardziej budżetowa ale zdecydowanie nową
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Ja już tym wolał kupić przyczepę bardziej budżetowa ale zdecydowanie nową
Polak kupił ją ponad rok temu w czerwcu 2018 roku. Przyczepa jest z marca 2017 roku.
Fakt, jestem momentami naiwny i niestety ufam ludziom ale teraz staram się myśleć racjonalnie, dlatego napisałem do Was.
Przeczytałem trochę wątków nt. Przyczep z Danii dlatego tym tłumaczę ta cenę- dość wysoką jak za używkę.
Na mobile.de nowa Altea jest za 17000 euro też szybko to policzyłem i wychodzi mi, że za ok 85000 mogę coś skompletować. Tylko nie chce brnąć w górę z kasą.
Plus jest taki, że i tak w sobotę nie kupię bo muszę wziąć lekki kredyt więc na spokojnie po oglądnięciu przemyśle.
Bardziej napaliłem się na tego Burstner-a że względu na układ i dostęp do schowka ze złożonej piętrówki z zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Burstnera to kojarzę zdjęcia czyli potwierdza się informacja właściciela:

Zdjęcia zrobione na kempingu w Tumianach. Jak byłem to faktycznie stała rozłożona bez lokatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się jeszcze ofertom Knausa 

po sezonie można kupić nowa w super cenie, tak kupowaliśmy w październiku ubiegłego roku 

knaus 500KD z osia 1700kg wyszedł poniżej ofert które przedstawiasz 

mover z Obelink’a z aku nowym jakieś 3200 pln ma gotowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się jeszcze ofertom Knausa 
po sezonie można kupić nowa w super cenie, tak kupowaliśmy w październiku ubiegłego roku 
knaus 500KD z osia 1700kg wyszedł poniżej ofert które przedstawiasz 
mover z Obelink’a z aku nowym jakieś 3200 pln ma gotowo
Oglądałem właśnie te Knausy także, i także się nad nimi zastanawiam. W sobotę tak czy tak pojadę i oglądane te przyczepy z czystej ciekawości, ale pewnie nadal będę obserwował, może coś ciekawego się trafi.
Czy na targach w Warszawie można złapać jakąś ciekawą okazję?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gekoniasty napisał:

Polak kupił ją ponad rok temu w czerwcu 2018 roku.

Kupił i nie przerejestrował, nawet nigdzie nie pojechał? Czy może przyjeżdżał do Polski i tutaj jeździł? Sam widzisz jak sporo wątpliwości.

8 godzin temu, gekoniasty napisał:

Przyczepa jest z marca 2017 roku.

Widzę. Ze stosunkowo nowymi przyczepami jest ten problem, że kosztują one niewiele mniej niż nowa. Oczywiście ich plusem jest to, że mogą być już doposażone np. w przedsionek czy mover. Ale tak czy inaczej, 

Spójrz też na inne przyczepy. Mierz siły na zamiary. Masz ten swój budżet, a w kwocie do 80k można naprawdę znaleźć sporo nowych przyczep. Nawet taką Altee po targach. Rok temu była za 60 parę tysięcy netto.

Tutaj masz kilka przyczep z otomoto:
https://www.otomoto.pl/oferta/weinsberg-caraone-550-qdk-centrum-kempingowe-bierun-klaja-pl-ID6BOR2k.html
https://www.otomoto.pl/oferta/hymer-eriba-living-565-centrum-kempingowe-bierun-klaja-pl-ID6BD7La.html#24e6dc203b

 

Obserwuj rynek, kończy się sezon, na pewno coś znajdziesz. Na targach też można coś kupić taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę. Ze stosunkowo nowymi przyczepami jest ten problem, że kosztują one niewiele mniej niż nowa. Oczywiście ich plusem jest to, że mogą być już doposażone np. w przedsionek czy mover. Ale tak czy inaczej, 
Spójrz też na inne przyczepy. Mierz siły na zamiary. Masz ten swój budżet, a w kwocie do 80k można naprawdę znaleźć sporo nowych przyczep. Nawet taką Altee po targach. Rok temu była za 60 parę tysięcy netto.

Tutaj masz kilka przyczep z otomoto:
https://www.otomoto.pl/oferta/weinsberg-caraone-550-qdk-centrum-kempingowe-bierun-klaja-pl-ID6BOR2k.html
https://www.otomoto.pl/oferta/hymer-eriba-living-565-centrum-kempingowe-bierun-klaja-pl-ID6BD7La.html#24e6dc203b
 
Obserwuj rynek, kończy się sezon, na pewno coś znajdziesz. Na targach też można coś kupić taniej. 
Nie bronię gościa w ciemno. Wiem, że mieszka w Danii bo do niego dzwoniłem do Danii na tamtejszy numer. Przyjedzie dopiero w sobotę do Polski. Z tego co mówił to tak był raz we Włoszech i raz nad Soliną.
Jadę z ciekawości zobaczyć i zapytać o ewentualną cenę finalną, jak również chce zobaczyć taka Altee z bliska.
W cenie wyjściowej nie ma opcji na zakup tej Altei, natomiast gdyby cena zaczęła oscylowac ok 70000 to pewnie będę się zastanawiał.
Oferty nowych przeglądam cały czas, na ta Eribe zwróciłem uwagę, na mobile jest jeszcze parę tysięcy taniej.
Nie wykluczam zakupu nowej, natomiast jakoś tak w życiu miałem, że często wolałem kupić coś lekko używane ale lepiej wyposażone, lub z wyższej półki cenowej w niższej cenie niż nowe.
Pierwotny plan miałem taki aby pojechać do Warszawy na targi i tam pooglądać, tylko z tego co piszecie na forum nie ma tam dużego wyboru choćby z Adrii.
Tak jak wspomniałem pojadę w sobotę i zobaczę jak przyczepy prezentują się na żywo i czy "historie" przedstawiane przez właścicieli mają jakieś pokrycie w faktach.
Dzięki za dyskusję bo stawiacie mnie do pionu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gekoniasty napisał:

W cenie wyjściowej nie ma opcji na zakup tej Altei, natomiast gdyby cena zaczęła oscylowac ok 70000 to pewnie będę się zastanawiał.

Za 70k koleś Ci jej nie sprzeda. Zapomnij. Jeśli jest faktycznie w dobrym stanie, to z tymi dodatkami jest tyle warta - no trochę do stargowania zawsze będzie. I o to chodzi. Bo u niego masz używkę (2/3 lata) za 80k, i za tyle właśnie możesz kupić nową Altee 552PK, oczywiście bez dodatków. Do tej z OLX, i tak będziesz musiał dołożyć normalny mover, bo ten co jest to raczej na śmietnik się nadaje - to taka proteza, która może na twardym Ci popchnie przyczepę, ale na jakiejś trawie, gdzie będziesz musiał manewrować to zapomnij. 

8 minut temu, gekoniasty napisał:

Oferty nowych przeglądam cały czas, na ta Eribe zwróciłem uwagę, na mobile jest jeszcze parę tysięcy taniej.

W Polsce też bywa taniej. Trzeba pisać i męczyć dealerów ;)

8 minut temu, gekoniasty napisał:

Nie wykluczam zakupu nowej, natomiast jakoś tak w życiu miałem, że często wolałem kupić coś lekko używane ale lepiej wyposażone, lub z wyższej półki cenowej w niższej cenie niż nowe.

Tylko problem jest taki, że nikt nie kupuje nowej przyczepy, nie doposaża jej po to aby zaraz ją sprzedać. W takiej Alteii samo doposażenie jej to 10k, a tego sprzedając przyczepę nie odzyskasz. Więc być może jest gdzieś drugie dno. Natomiast jak to jest taka okazja, to schodzi to na pniu - nie oszukujmy się. Dobre przyczepy nie czekają długo na kupującego. 

8 minut temu, gekoniasty napisał:

Pierwotny plan miałem taki aby pojechać do Warszawy na targi i tam pooglądać, tylko z tego co piszecie na forum nie ma tam dużego wyboru choćby z Adrii.

Nie ma, ale pooglądać warto. Coś zawsze zobaczysz. Na pewno nie warto się spieszyć. Używkę zdążysz kupić zawsze. Na nową trzeba trochę dłużej poczekać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.