Skocz do zawartości

Ford Mondeo mk4 w automacie czy manualu?????


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, powoli noszę się z zamiarem zmiany auta i stąd moje pytanie do Was. Jaka jest wasza opinia na temat dwu sprzęgłowej skrzyni automatycznej  Powershift w mondeo? Z tego co czytam w necie to ludziska bardzo chwalą pod warunkiem systematycznego serwisowania i wymiany oleju oraz filtra. Nigdy nie jeździłem automatem więc nie mam doświadczenia ale nie ukrywam że coraz bardziej chodzi mi po głowie taka opcja. Czy ktoś z Was użytkował mondeo z tą skrzynią? Dać sobie spokój i szukać w manualu? Wszelkie opinie będą bardzo pomocne. Dziękuję :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bammber napisał:

Witam kolegów, powoli noszę się z zamiarem zmiany auta i stąd moje pytanie do Was. Jaka jest wasza opinia na temat dwu sprzęgłowej skrzyni automatycznej  Powershift w mondeo? Z tego co czytam w necie to ludziska bardzo chwalą pod warunkiem systematycznego serwisowania i wymiany oleju oraz filtra. Nigdy nie jeździłem automatem więc nie mam doświadczenia ale nie ukrywam że coraz bardziej chodzi mi po głowie taka opcja. Czy ktoś z Was użytkował mondeo z tą skrzynią? Dać sobie spokój i szukać w manualu? Wszelkie opinie będą bardzo pomocne. Dziękuję :hej:

zacznij od informacji jaki rok - ile auto ma mieć lat, km i właścicieli? Jak w miarę świeże i bez kręcenia a z dbaniem - czemu nie ?

mam w rodzinie kugę z 2.0tdci z tą skrzynią i jest bdb+ zero kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2011-2012, ilu właścicieli ?......fajnie by było jak jeden ale przy tym roczniku będzie trudno. Budżet mam ograniczony więc nie mam jak poszaleć ale myślę że i tak coś godnego uwagi da się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki 163kM ale 2013 w automacie i jeszcze  kilkoma innymi fajnymi dodatkami. Ciągałem przyczepę 1500kg i sprawował się przy tym bardzo pewnie i stabilnie. Mocy nie brakowało i też nie było żadnych problemów technicznych. Generalnie całkiem spoko autko chociaż za fordami to ja specjalnie nie przepadam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz jesteś kolejną osobą która pozytywnie wypowiada się o mondziaku w automacie. To jeszcze pytanie, podobno czuć delikatne szarpnięcie przy przejściu z pierwszego na drugi bieg i na niskiej prędkości, reszta biegów wchodzi płynnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w bliskiej rodzinie dwa mondziaki 2012 habeta i 2014 kombi oba 2,0 tdci. Ten starszy padaka straszna, ostatnio padł silnik i nie opłaca się remontować, przebieg 320 tyś. ori od nowości w domu ( remontów było tyle, że szkoda klawiatury).  Młodszy automat powershift 240 tyś nigdy nie widział mechanika tylko wieczne problemy z dpf ale jakoś się turla. Skrzynia moim zdaniem to najlepszy element tego auta. Jakość wykonania wnętrza obydwu to porażka, trzeszczące plastyki, porysowane, pourywane wszystko co można urwać. Użytkownicy przesiedli się ze dużo starszego bmw e39 525 d (2002) i audi a6 c5 (2004) i zgodnie twierdzą, że mondki są zdecydowanie gorsze niż ich starsze auta.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zmartwiłeś swą wypowiedzią choć jak kupowałem scenica to większość ludzi mówiła że będę miał wieczne problemy z elektroniką. Po 5 latach użytkowania mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć że nie mieli racji. Auto sprawuje się bardzo dobrze, nigdy mnie nie zawiodło ale......dmucham na zimne przez co skróciłem wymianę oleju co 10tyś., wszystkie filtry co rok i w ogóle wychodzę z założenia że jedna rzecz psuje drugą więc jak coś zacznie stukać to wymieniam.  Mam jeszcze jedną opcję, a mianowicie Peugeot 508 SW również 2.0 diesel choć już nie koniecznie w automacie. Jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję żebyś przymierzył się do obu tych aut. Jeżdżę Mondeo '07 z Durashiftem i jest mega wygodny i bezproblemowy ale mam wrażenie, że czymś mocniejszym lepiej będzie mi się lepiej ciągało i oglądałem właśnie 508 2.2 HDI. Fotele w Peugeocie to jakieś nieporozumienie. Jeśli po pięciu minutach zaczynają mnie uwierać w uda to co będzie po kilku-kilkunastu godzinach jazdy? Do tego brak uchwytów na kubki w pobliżu podłokietnika. Tak, wiem, że dla niektórych to nie problem ale chyba wybieram jak przeciętny Amerykanin. Gdyby nie 250 tyś. na liczniku Forda to pomyślałbym nad chipem i jeździł dalej a tak mam tylko jeden wielki mętlik. W każdym razie ja jestem baaardzo z MK4 zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mac28 napisał:

Proponuję żebyś przymierzył się do obu tych aut. Jeżdżę Mondeo '07 z Durashiftem i jest mega wygodny i bezproblemowy ale mam wrażenie, że czymś mocniejszym lepiej będzie mi się lepiej ciągało i oglądałem właśnie 508 2.2 HDI. Fotele w Peugeocie to jakieś nieporozumienie. Jeśli po pięciu minutach zaczynają mnie uwierać w uda to co będzie po kilku-kilkunastu godzinach jazdy? Do tego brak uchwytów na kubki w pobliżu podłokietnika. Tak, wiem, że dla niektórych to nie problem ale chyba wybieram jak przeciętny Amerykanin. Gdyby nie 250 tyś. na liczniku Forda to pomyślałbym nad chipem i jeździł dalej a tak mam tylko jeden wielki mętlik. W każdym razie ja jestem baaardzo z MK4 zadowolony.

No właśnie ja też mam mętlik ale raczej będę się skłaniał ku Fordowi. Kumpel ma w manualu z 2011roku i bardzo sobie chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac28 napisał:

Jeśli po pięciu minutach zaczynają mnie uwierać w uda to co będzie po kilku-kilkunastu godzinach jazdy?

To samo miałem w cytrynie, aż mi ręce opadły jak odebrałem z salonu i mi nogi drętwiały, dobre 1,5-2 miesiące ustawiałem fotel, i teraz jest git. Ale jakby ktoś mi rozregulował to bym chyba ręce połamał ?

Godzinę temu, mac28 napisał:

Tak, wiem, że dla niektórych to nie problem ale chyba wybieram jak przeciętny Amerykanin.

Dla mnie najlepszy i najbardziej zarąbisty samochód bez uchwytu jest nie do przyjęcia, nie jesteś sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mk4 2.0tci 140kM w kombi 2011 i zaraz potem kupiłem S-max 2.0 tdci 163kM z Powershift z 2012r , uważam te auta w swojej klasie za najlepsze jesli chodzi o stosunek jakość/ cena. Ktoś kto twierdzi ,że Fordy są g... warte nie miał nigdy Forda. Automat w Fordzie tak jak ktoś wspomniał działa z lekkim opóźnieniem na wolnych  , na wyższych obrotach pokazuje "pazur"... ogólnie mogę z czystym sumieniem każdemu polecić. Nie miałem z nią żadnych problemów (215tys nalotu )....ktoś kto wsiądzie do automata już nigdy nie będzie chciał manuala ?. Obecnie jeżdżę manualem ...niestety, bo do automata zażyczyli sobie 50tys dopłaty, a to było poza moim budżetem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie po prawie 1,5 miesięcznej przerwie. Auto zakupione. Wybór padł na Peugot 508 SW 2.0hdi 140KM 2013r. Przymierzałem się do Forda mondeo ale niestety jego DMC skutecznie mnie zniechęciło. Moja budka wraz z mondeo (takie jak chciałem) to 3540kg czyli czekało by mnie robienie B96 i oczywiście viatol. Przy peugocie mam w zapasie 110kg. Mam go od tygodnia więc nie wiele mogę powiedzieć. Na daną chwilę po przejechaniu 500km mogę powiedzieć jedynie to że bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Bardzo wygodne auto i jak na 140KM to przyspieszenie rewelacyjne. Człowiek który go dla mnie sprowadzał był zaskoczony spalaniem......na pełnym baku (72l) przejechał 1300km gdzie 80% trasy to autostrada, a tempomat ustawiony cały czas na 140km/h (wracali na trzy auta gdzie dwa auta to busy sprowadzane też pod zamówienie). Największe wrażenie robi olbrzymi panoramiczny dach! Wykończenie, wyposażenie, ergonomia wnętrza jak na moje potrzeby wystarczająca. Miłe zaskoczenie przy zakupie wszystkich filtrów (olej, powietrze, paliwo i kabina) same wkłady przez co kwota to tylko 71zł!  Jeżeli ktoś się waha nad zakupem tego modelu peugota to szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.