Skocz do zawartości

Remont przyczepy Avondale Land Ranger 5900


Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszej kolejności spróbuje odnowić stary element. Jeśli efekt nie będzie zadowalający pomyśle o wydruku z filamentu ABS.

 

Czy taki klej nadawałby się do połączenia styropian-drewno-blacha?

https://suez.com.pl/pl/p/DEKO-Jednoskladnikowy-dekarski-klej-poliuretanowy-do-klejenia-styropianu%2C-welny-mineralnej-i-szklanej%2C-pianki-PUR%2C-tektury-z-blacha%2C-papa%2C-plytami-betonowymi%2C-drewnem5kg/1783

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 godzin temu, chris_66 napisał:

 


Ktoś pytał się chwilę temu o budę z garażem na quady emoji1787.pngemoji1787.pngemoji106.png przemyśl taką opcję.

 

Może się okazać, że to będzie jedyne rozwiązanie ?

IMG_3376.thumb.jpg.feb5f388dbf9a206dbe2ba9192788118.jpg12.thumb.jpg.8e7c81ad6d95c473ddf707748073504c.jpgIMG_3377.thumb.jpg.e63ceb9069ee3fd66645551b9c1cd7b0.jpg

 

Zidentyfikowałem 3 małe dziurki na dachu blachy aluminiowej i większe "wżery" na bocznych blachach też aluminiowych. Jakie polecacie metody naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LandRanger napisał:

Zidentyfikowałem 3 małe dziurki na dachu blachy aluminiowej i większe "wżery" na bocznych blachach też aluminiowych. Jakie polecacie metody naprawy?

T samo miałem u siebie w miejscach gdzie było podmoknięte . Blacha się od wilgoci utleniła od środka i w niektórych miejscach pojawiły się dziurki  . U siebie wymieniłem dolne pasy po obu stronach bo wyżej było sucho i blacha dobra . Nie wiem czy jest sens remontować i kleić do starej blachy skoro cała blacha ucierpiała . Jak przykleisz na tak mocnych klejach które wcześniej pokazywałeś wszystko do tej blachy to już ani jej nie oderwiesz ani nie wymienisz , a podejrzewam że długo nie wytrzyma .  Oczywiście to tylko moje zdanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest gładka blacha więc szpachlowanie nie ma sensu. Bo będzie widać. Po drugie szpachle powinna być do aluminium. A nie wiem czy utlenianie pod szpachla nie pójdzie dalej . Mim zdaniem pójdzie.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, LandRanger napisał:

Ździś?

80AB25B5-EA3B-4A62-97CF-9C6101C7FC3C.jpeg

Powiem że, (w moim odczuciu) słabo to wygląda. Konstrukcja zagrzybiona (zamoknięta) na całej długości. Listwy konstrukcyjne bez "punktu zaczepienia" tzn. brak "zdrowych" elementów do których można by się dokleić. To się raczej kwalifikuje na odbudowę. No ale jeśli masz samozaparcie, środki i czas to walcz! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się naprawić, odnowić, odrestaurować itd. Tylko w tym przypadku /angielska zołza/ jakie to ma ekonomiczne uzasadnienie? Nawet po 100% remoncie dalej zostanie angielką, którą nie każdy kocha. Mam nadzieję, że kolega nie chce na siłę udowodnić komuś , że się da. Bo to, że się da to każdy wie. Rozumiem , że można  wyremontować jakąś zalaną ścianę i kawałek podłogi, ale naprawa tego durszlaka mija się z celem.Ale oczywiście wiem, że każdemu wolno - więc życzę  właścicielowi powodzenia w remoncie, choć trudno to będzie remontem nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.