Skocz do zawartości

My i przyroda


nomadka

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.08.2019 o 09:00, nomadka napisał:

Można jednak posprzątać trochę po innych. Robią to moje dzieci, ja się przełamuję.

Moje dzieci ostatnio wysprzątany okolice wokół domu, same z siebie, dwa duże worki śmieci. Nawet pęknięta szyba, leżała na trawniku kilka lat, już jej nie ma. 

Inspiracją okazał się jednak zestaw pustych butelek po menelach. Moja żona kilka dni później widzi że kilku niedbających ludzi o czyste ciuchy znowu tam siedzi na kamieniach i „wali” piwo, bez zamiaru odzyskania kaucji za butelki, wiec im zwróciła uwagę, to ją opieprzyli...dobrze że mnie nie było w pobliżu. 

I zgadzam się że nie ma co tragizować tylko zaczynać od siebie. My sortujemy śmieci. Fajnie jak na campach są kosze na segregacje. 

Widziałem kiedyś film z Grecji, z wysypiska, jak spychacz wywalał wszystkie śmieci do morza, ze skarpy... 

Popieram temat! ?

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja nie segreguję i nie chcę segregować ( do czego systemowo mnie się zmusi, bezpardonowo strasząc karami, bez dania wyboru ) ale świadomie za moje podejście płacę i zapłaciłbym  więcej, żeby moje śmieci posegregowali w sortowni/przetwórni/przechowalni... tak mi wygodniej...

...również jestem za czystymi poboczami, parkami, lasami etc.

Puszki i plastiki odkładam do osobnych, zabieranych we wskazanych terminach  worków, bo mi się nie mieszczą w koszach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, patriks napisał:

Ja nie segreguję i nie chcę segregować ( do czego systemowo mnie się zmusi, bezpardonowo strasząc karami, bez dania wyboru ) ale świadomie za moje podejście płacę i zapłaciłbym  więcej, żeby moje śmieci posegregowali w sortowni/przetwórni/przechowalni... tak mi wygodniej...

...również jestem za czystymi poboczami, parkami, lasami etc.

Puszki i plastiki odkładam do osobnych, zabieranych we wskazanych terminach  worków, bo mi się nie mieszczą w koszach ?

W związku z tym że mamy państwo z tektury zajęte czym innym niż segregowaniem śmieci możesz tak robić . Gdybyśmy byli na takim poziomie kultury jak np Szwajcaria poszedłbyś do pierdla - www.rp.pl/Biznes/309279951-W-tym-kraju-za-niesegregowanie-smieci-idzie-sie-do-wiezienia.html
lub  www.blabliblu.pl/2015/10/11/jak-to-zrobic-w-szwajcarii-cz-6-czyli-jak-wyrzucic-smieci-i-nie-dostac-przy-tym-mandatu/
Kilkuset złotowy mandat co tydzień szybko nauczyłby Ciebie segregacji .
A tak jesteśmy tym co dookoła nas widać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, august831 napisał:

szybko nauczyłby Ciebie segregacji .

Dobre, i to jest właśnie problem...chętnie bym zapłacił...ale się nie da, wiec masz robić jak wszyscy, królu maciusiu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę za nie segrowanie zgodnie z przepisami i przyjętymi przez gminę opłatami... a gminna spółka odbiera moje nie posegregowane śmieci... więc mi tu nie wyjeżdża z pierdlem...

I chętnie bym tam płacił dalej i nie segregował ale będę odgórnie musiał sam to robić niż za to LEGALNIE dopłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, patriks napisał:

Płacę za nie segrowanie zgodnie z przepisami i przyjętymi przez gminę opłatami... a gminna spółka odbiera moje nie posegregowane śmieci... więc mi tu nie wyjeżdża z pierdlem...

Jeżeli nie masz wyrzutów to rób tak dalej , nikt Cię nie zmusi . Swoim dzieciom i wnukom to robisz .
ps Jak powiedział klasyk - to kwestia smaku ...

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronię patriksa, ale w normalnym kraju za segregowane śmieci nie płaci się w ogóle, odbierający i tak na tym zarabiają sprzedając surowce, to raz. A dwa inny problem, np w mojej gminie jest jeszcze lepszy cyrk, niedługo przed wejściem tych opłat w największej śmieciarni kupili mega maszynę do segregowania śmieci, ale jak się wrzuca posegregowane to nie nadąża odrzucać pojedyncze sztuki z innego materiału, jaki tego efekt? Zgk rozwozi worki na segregowane, ludzie się w to bawią a później wszystko idzie do wspólnego kotła żeby maszyna posortowała, łot ameryka ?żeby nie było, ja mimo wszystko sortuję ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedzie jedna śmieciara i wrzuca te wszystkie posegregowane śmieci z tymi nieposortowanymi  do jednego kontenera i to później jest na sortowni przez ludzi znowu przebierane - farsa, w innych gminach też tak jest, bo widziałem na własne oczy podczas wykonywania usług na sortowniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacekzoo napisał:

 odbierający i tak na tym zarabiają sprzedając surowce, to raz

Nie wiem czy słyszałeś o zmianach jakie spowodowała ustawa śmieciowa. Przed wprowadzeniem ustawy, cementownie chętnie kupowały papier i makulaturę (wykorzystywały to jako wypełniacz w cemencie). Po wprowadzeniu ustawy okazało się że mamy tyle papieru, z którym nie ma co robić że trzeba cementowni jeszcze zapłacić żeby zabrała od ciebie surowiec, którego jest nadmiar. Więc zarabiać idzie o ile jest na to rynek, a cementownie szybko się zorientowały że rynek jest na pozbywanie się posegregowanego papieru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomii napisał:

Nie wiem czy słyszałeś o zmianach jakie spowodowała ustawa śmieciowa. Przed wprowadzeniem ustawy, cementownie chętnie kupowały papier i makulaturę (wykorzystywały to jako wypełniacz w cemencie). Po wprowadzeniu ustawy okazało się że mamy tyle papieru, z którym nie ma co robić że trzeba cementowni jeszcze zapłacić żeby zabrała od ciebie surowiec, którego jest nadmiar. Więc zarabiać idzie o ile jest na to rynek, a cementownie szybko się zorientowały że rynek jest na pozbywanie się posegregowanego papieru :)

Żeby nasze elektrownie były eko wprowadzono  ustawę która umożliwia im palenie drewnem ... Jadą więc pełne pociągi ze ściętym drewnem do spalenia w elektrowni ...
ulicaekologiczna.pl/eco-certyfikaty/energia-odnawialna-po-polsku  ( długo się ładuje )
Mamy więc elektrownie na odnawialne źródła energii ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, patriks napisał:

Co nie zmienia mojego podejścia, że nie chcę sortować ale chcę aby były posortowane i za to dopłacę...

Chcesz sortować płacąc za to :yes: - trzeba zmienić punkt widzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2019 o 21:00, Tomii napisał:

Więc zarabiać idzie o ile jest na to rynek,

Dokładnie, w kraju póki co z tym rynkiem kiepsko. 

W dniu 26.08.2019 o 21:00, patriks napisał:

ale chcę aby były posortowane i za to dopłacę...

Ale nie da się tak, że ty chcesz a ktoś inny ma inaczej. Odnośnie śmieciarki która zabiera wszystkie posegregowane do jednego wora, to pisz do wójta, burmistrza, czy prezydenta... Takie narzekanie nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii

 

Nie chcę sortować u siebie w kuchni/na posesji

 

Masz rację, źle się wyraziłem, ale chyba moje intencje były  jasne ?

Kevin ja na forumie nie narzekam :-)

 

Wystarczy że w pracy sobie ponarzekam hehehe

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.