Skocz do zawartości

Regulacja hamulca najazdowego


Koczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem. Zostawiłem przyczepę i odebrałem za parę dni ?

Na YT są filmiki jak się reguluje hamulce na szczękach/bębnach. To chyba jedyna słuszna metoda. 

Możesz poszukać u siebie w okolicy firmę która wynajmuje przyczepy towarowe. Ona musi je serwisować. Jeśli robi to sama to z kempingiem też sobie poradzą bo to to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2019 o 12:25, KlAn napisał:

Możesz sam podregulować, nie jest to trudne, obejrzyj filmik. 

 

 

Wydaje mi się że film jest mało szczegółowy i nie zdradza wszystkich istotnych detali regulacji. Przeszukałem trochę internet i nie znalazłem szczegółowej instrukcji od Alko jak regulować hamulce. Wg mnie jest to wiedza zachowana dla serwisów Alko które dodatkowo oprócz usług  zarabiają na częściach . Ja próbowałem regulować wiele razy także jak na ty, filmie ale nigdy nie udało się uzyskać ideału jaki miałem po zakupie przyczepy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji . Sprawdzałem w kilku przyczepach najazd i dziwnie reagują , no chyba że jest to normalne .

na postoju przyczepy kiedy wciska się powoli zaczep czuje się duży opór , jednak kiedy przystawi się do niego buta i bardzo mocno i dynamicznie naciśnie nie czuć oporu , zaczep przelatuje jakby nie było siłownika . Nie wiem czy to jest specjalnie zrobione aby w przypadku nagłego hamowania możliwe najszybciej zadziałał hamulec czy może świadczy to już o uszkodzeniu. 

Sprawdźcie to u siebie i napiszcie jak się to zachowuje w waszej przyczepie .

Mam wątpliwości żeby były uszkodzone w 3 przyczepach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuteczne hamowaniem zależy również od właściwego doboru UN do DMC przyczepy. Autor postu wymieniał na nowy , myślę ze kupił właściwy.

Ja natomiast mam problem ze znalezieniem właściwego. Chce kupić cały komplet t.z. zaczep z UN.

Mam DMC przyczepy 1200kg , UN AL-KO i zaczep ze stablizatorem jazdy. 

Ze stabilizatorem jazdy znalazłem tylko w zakresie 1400-2700kg DMC. A te które są przeznaczone do mniejszych DMC wszystkie są bez stabilizatora ? 

Gdzie dostać właściwy ? Chce mieć nowy UN i zaczep  ze stabilizatorem jazdy.

IMG_20220630_231953.jpg

IMG_20220630_232044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dsfpk napisał:

Skuteczne hamowaniem zależy również od właściwego doboru UN do DMC przyczepy. Autor postu wymieniał na nowy , myślę ze kupił właściwy.

Ja natomiast mam problem ze znalezieniem właściwego. Chce kupić cały komplet t.z. zaczep z UN.

Mam DMC przyczepy 1200kg , UN AL-KO i zaczep ze stablizatorem jazdy. 

Ze stabilizatorem jazdy znalazłem tylko w zakresie 1400-2700kg DMC. A te które są przeznaczone do mniejszych DMC wszystkie są bez stabilizatora ? 

Gdzie dostać właściwy ? Chce mieć nowy UN i zaczep  ze stabilizatorem jazdy.

IMG_20220630_231953.jpg

IMG_20220630_232044.jpg

Każdy producent dobiera odpowiedni zaczep i stabilizator do konkretnego modelu przyczepy. Należy się tego trzymać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.