Skocz do zawartości

Regulacja hamulca najazdowego


Koczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientuje się ktoś gdzie można zrobić regulację hamulca najazdowego na "już" Wrocław okolice względnie Śląsk ?
Kena ma terminy na za 2-3 tygodnie. 


Wybieram się na wakacje i wczoraj przyciągnąłem przyczepę na parking. Wg mnie hamulec najazdowy nie łapie do końca. 
Chciałbym, aby ktoś, kto się na tym zna popatrzył na to. Wybieram się na wakacje do Włoch (długa trasa). Biorę pod uwagę przejechać przez Śląsk jeśli byłby tam ktoś z wolnym terminem (Sobota).

Może ktoś z okolić Wrocławia byłby w stanie mi pomóc i może udało by się samemu podregulować go. Myślę, że jest to kwestia podciągnięcia na śrubie, ale jakby ktoś z większym doświadczeniem rzucił na to okiem to czułbym się pewniej. 

 

Edytowane przez Koczaj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej i najszybciej to umów się na OSK, wjedź na rolki i wszystko będziesz wiedział. Będąc na kanale (za ich zgodą i doradztwem) będziesz mógł dokonać regulacji i na bieżąco kontrolować zmiany.

PS jeśli przyczepa była mało jeżdżona to przede wszystkim zacznij od nasmarowania urządzenia najazdowego, a potem przejechania paru km aby rozruszać elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UN było zakupione w 2018r  więc jest nowe. W czerwcu robiłem przegląd i wyszło ze hamulec nie łapie. Na szybkiego trochę podregulowałem (na tyle na ile umiałem) i przeszła przegląd. Objechałem Chorwację. Podczas pobytu przy wjeździe na klina poziomującego (cofając) wydaje mi się że coś mogło puścić i hamulec chyba się rozregulował. Teraz chciałbym zrobić to bardziej profesjonalnie w serwisie, albo chociaż pod okiem kogoś bardziej doświadczonego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Malinki napisał:

jeśli przyczepa była mało jeżdżona to przede wszystkim zacznij od nasmarowania urządzenia najazdowego

I linek :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrocławiu masz nachtmann na krakowskiej, accros teraz podajże na lotnicznej bo się przenieśli. Męcz kene,bo to jest chwila roboty a dzisiaj jak byłem to było pusto, głucho i tylko w nosie dłubali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kena nie zmuszę nikogo do pracy. Rozmawiałem telefonicznie i są zawaleni robotą podobno. 
Słyszał ktoś coś na temat https://przyczepywroclaw.pl ?  Mają wypożyczalnie i serwis.
Dzwoniłem i może znają czas i  popatrzą na moja przyczepę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koczaj napisał:

Czy orientuje się ktoś gdzie można zrobić regulację hamulca najazdowego na "już" Wrocław okolice względnie Śląsk ?
Kena ma terminy na za 2-3 tygodnie. 


Wybieram się na wakacje i wczoraj przyciągnąłem przyczepę na parking. Wg mnie hamulec najazdowy nie łapie do końca. 
Chciałbym, aby ktoś, kto się na tym zna popatrzył na to. Wybieram się na wakacje do Włoch (długa trasa). Biorę pod uwagę przejechać przez Śląsk jeśli byłby tam ktoś z wolnym terminem (Sobota).

Może ktoś z okolić Wrocławia byłby w stanie mi pomóc i może udało by się samemu podregulować go. Myślę, że jest to kwestia podciągnięcia na śrubie, ale jakby ktoś z większym doświadczeniem rzucił na to okiem to czułbym się pewniej. 

 

Możesz sam podregulować, nie jest to trudne, obejrzyj filmik. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Podczas pobytu przy wjeździe na klina poziomującego (cofając) wydaje mi się że coś mogło puścić i hamulec chyba się rozregulował.


Tylko wiesz że cofajac hamulec się odoblokowuje. Pytam bo nie wszyscy wiedzą.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na zaciągniętym hamulcu nie manewrowałem. Przy cofaniu (bez zaciągniętego hamulca) UN najpierw stawia opór, a później puszcza hamulec i można cofać z tego co mi wiadomo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do linek to pytanie jakie masz ? bo w otulinie teflonowej ALKO czerwone są nie smarowane. 

Powiem że lepszy system jest regulowania manualnie a nie automat Alko. Mam w lawecie automaty - badziew i w Fendzie :) Fendziur ma przejechane dopiero z 4000 tyś km jest ok ,ale laweta po przejechaniu jakiś 40 tyś. trzeba było doregulowywać manualnie. Zapytaj o regulację w Wioli (producent przyczep).

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to poruszane parę razy na forum czytać. 

Podnieś przyczepę do góry tak by koła były w powietrzu. Zaciąga po kolei hamulec co klik sprawdzaj stopień oporu przy obracanie kołem raz z prawej raz z lewaj. Kolejne klik czyli rączka hamulca wyżej i sprawdzamy na kołach czy się coś zmieniło czy jest równy opór. A najazd ściska pasem transportowym do zabezpieczania ładunków. Po ustawieniu gdy stwierdzisz że oba koła stważaja taka samą siłę przy próbie obrotu. A po wciśnięciu najazdu do końca nie możesz obrócic kołem, jedź na stację diagnostyczna w celu sprawdzenia z jaką siła hamuje przyczepa ile N i czy równo na obu stronach. Po kłopocie. 

Czas pracy max 1h i 2 browarki ? 

Pozdrawiam i powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepę oddałem do https://przyczepywroclaw.pl. Za regulację zapłaciłem ok 100zl. 
Przejechałem ok 1000km (jestem we Włoszech) i wg mnie w końcu mam wyregulowany hamulec. Regulacja była na kołach, a nie jak to niektórzy robią (pewien pan z Częstochowy) na cięgnie (czy jakoś tak)
Przyczepa hamuje równomiernie,  bez szarpnięć stuków i uderzeń. 
Na chwilę obecną mogę polecić tę firmę. Bardzo miły sympatyczny Pan 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 31.08.2019 o 10:15, Koczaj napisał:

Przyczepę oddałem do https://przyczepywroclaw.pl. Za regulację zapłaciłem ok 100zl. 
Przejechałem ok 1000km (jestem we Włoszech) i wg mnie w końcu mam wyregulowany hamulec. Regulacja była na kołach, a nie jak to niektórzy robią (pewien pan z Częstochowy) na cięgnie (czy jakoś tak)
Przyczepa hamuje równomiernie,  bez szarpnięć stuków i uderzeń. 
Na chwilę obecną mogę polecić tę firmę. Bardzo miły sympatyczny Pan 

za daleko mam :) możesz opisać jak to robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.