Jump to content
Kombinator

Kostkarka zamiast lodówki?

Recommended Posts

Suzu4x4

Tyle że ta lodówka pracuje tylko na 220v, równie dobrze możesz kupić taką za mniej niż połowę ceny :
https://www.ceneo.pl/34251822

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Zulos

No tys prowda - nie dość, że ponad połowę taniej, to jeszcze nawet osobny zamrażalnik w gratisie...:-)

Nawet wymiary ma mniejsze...

Tak czy siak to już jest spory gabaryt - chyba jednak wolę ciepłe lody;-)

Suzu4x4

my mamy w budzie dużą lodówkę dometica 190 lt i  przy naszej czteroosobowej rodzinie w zupełności wystarcza.

W poprzedniej budzie gdzie miałem małą lodówkę faktycznie nie mieściłem się z napojami i kupiłem przenośną  za 199 zł w biedronce

odziwo działa do dziś i używamy jej w dalszym ciągu na wyjazdy bez budy, chłodzi całkiem dobrze zarówno na 12 jak i 230v, gdzieś nawet na forum robiłem jej test ze zdjęciami z kamery termowizyjnej, ale nie potrafię teraz znaleźć :rolleyes:

chris_66
3 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

W poprzedniej budzie gdzie miałem małą lodówkę faktycznie nie mieściłem się z napojami i kupiłem przenośną

duża lodówka to to czego zazdroszczę nowszym sprzętom

nie zanosi się na zmianę generacji więc od zawsze radzimy sobie właśnie dodatkową lodówką na picie, kiedyś pod namiotem był to jedyny sprzęt i nigdy nie zawiódł (nic nam się nigdy nie zepsuło czy skwaśniało) 👍

Zulos

Moja w budzie ma 109 i to jest oczywiście mało. Mam niby całkiem niezłą dodatkową lodówkę 12/230 ale jak na zewnątrz jest w dzień 35 a w nocy 25 to napoje są niestety ciepłe...

Zulos

Ostatecznie KOSTKARKA.

Wybór padł na nietypową z kostkarek i przez to droższą oczywiście. 99% tych domowych kostkarek robi lody na zasadzie takich powiedzmy walców osadzonych na trzpieniu (po prostu ten trzpień obrasta lodem i tworzy się taka walcowata narośl z dziurą po trzpieniu w środku). Nie pasował mi w tych kostkarkach kształt i wygląd kostek. Kostka z taką wielką dziurą w środku rozpuszcza się bardzo szybko, a poza tym ten lód kompletnie nieprzejrzysty.

Zanakupiłem wobec tego taką oto kostkarkę:

https://www.tectake.pl/kostakarka-do-lodu-przezroczyste-kostki-lodu-400162?gclid=EAIaIQobChMIt-rj-tXq5gIVBhUYCh1peQJ_EAYYASABEgLO7fD_BwE

Minusy:

- cena - większa niż pozostałych,

- wielkość - znów większa niż pozostałych.

Plusy:

- kostki są wprawdzie z takim stożkowatym wcięciem, ale nie są takie puste w środku - kwadratowe, podobne jak z takiej zwykłej wanienki na lód do zamrażarki domowej,

- kostki są krystaliczne, przejrzyste - bardzo ładnie prezentują się w drinkach/napojach,

- jednorazowo produkuje 24 kostki (choć dłużej niż w tych pozostałych, które średnio robią 9 kostek przez 10 minut), a w ciągu godziny 96, ale tylko pierwsza produkcja jest dłuższa - następne znacznie krótsze,

- bardzo dobrze wyizolowana - po pozostawieniu na 3 godziny zrobionego lodu w wyłączonym sprzęcie (w temp. otoczenia ok. 21 st.) , lód bez większych oznak stopienia (tu nie wiem - być może w tych pozostałych jest podobnie).

Oczywiście kostki w ciepłym napoju rozpuszczają się bardzo szybko - znacznie szybciej niż te zmrożone w zamrażalniku zwykłej lodówki. Test przeprowadzony przez Kubę pokazał różnicę w temperaturze lodu, więc jest to oczywiste.

Na razie więc po testach domowych, zdecydowanie na plus - pierwszy cieplarniany wyjazd pokaże zweryfikuje sprzęt, co w tym roku będzie miało miejsce na przełomie czerwca/lipca, ale 2 tygodnie w ciepełku obnażą wszystkie wady zapewne. Zdam sprawozdanie - jak ktoś jest zainteresowany.

Suzu4x4

Testu, testuj i daj znać.
Nie żebym chciał wozić kolejnego grata ale z czystej ciekawości jestem ciekaw czy da radę w budzie w południowych upałach.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Kombinator

Właśnie niedawno sobie sprawiłem pudełko styropianowe do testów jako mini chłodziarka na lód. Zobaczę ile wytrzyma zamrożona butelka wody mineralnej.

Na razie będę testował w domu, bo jest cieplej niż na zewnątrz. :-)