Skocz do zawartości

Podgrzewacz wody CARVER CASCADE 2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam to nie jest termo-para tylko elektroda jonizacyjna .Działanie jest takie , jak jest  płomień  to przepływa prąd między elektroda a  palnikiem   który zamyka obwód kontroli płomienia.Elektroda często pokrywa się nalotem wystarczy przeczyścić papierem ściernym o drobnej granulacji , elektrodę i palnik w pobliżu .Termo para działa na całkowicie innej zasadzie. Miałem taki podgrzewacz w poprzednie przyczepie i co jakiś czas czyściłem elektrodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2019 o 09:05, beloryb napisał:

Witam to nie jest termo-para tylko elektroda jonizacyjna .Działanie jest takie , jak jest  płomień  to przepływa prąd między elektroda a  palnikiem   który zamyka obwód kontroli płomienia. (...) 

Cały czas się uczę, miło poczytać mądrzejszych chociaż jestem niedowiarkiem i mam wątpliwości. A druga elektroda służy do? O ile się nie mylę w domowych piecykach gazowych jest tylko jedna

W dniu 23.08.2019 o 13:19, andrzej1951 napisał:

(...) końcówka nad palnikiem poprostu odpadła.

Czym zastąpić zepsuty element? (...)

Jeśli to jest tak jak napisał kolega beloryb to spróbuj poczytać u "wujka" google lub na elektrodzie wpisując elektroda jonizacyjna. Są elektrody na aledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.karawaning.pl/topic/3824-bojler-gazowy-carver-cascade-2/?do=findComment&comment=313084

 

16 minut temu, Magneto61 napisał:

A druga elektroda służy do?

Druga, to elektroda "iskiernika", a w domowych podgrzewaczach bywa, że są nawet trzy.

Podgrzewacz wody Vaillant.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobry wieczór od tygodnia jestem właścicielem kempingu i niestety kupiłem od nieuczciwego sprzedawcy wszystko miało działać a okazuje się że połowa rzeczy nie działa większość  sam naprawię ale niestety mam problem z podgrzewaczem wody na prąd działa niestety na gaz nie nie słychać wcale iskrownika ja pstryka a drugi problem to brak iskrownika w piecyku carver 3600 jeżeli ktoś ma pomysł dlaczego podgrzewać  wody nie pali na gaz proszę pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, blacksuzi napisał:

Dobry wieczór od tygodnia jestem właścicielem kempingu i niestety kupiłem od nieuczciwego sprzedawcy wszystko miało działać a okazuje się że połowa rzeczy nie działa większość  sam naprawię ale niestety mam problem z podgrzewaczem wody na prąd działa niestety na gaz nie nie słychać wcale iskrownika ja pstryka a drugi problem to brak iskrownika w piecyku carver 3600 jeżeli ktoś ma pomysł dlaczego podgrzewać  wody nie pali na gaz proszę pisać

Witaj w gronie właścicieli przyczep kampingowych (głównie ale nie tylko). Nie obrażaj się i przepraszam wszystkich za zaśmiecanie tak zacnego forum ale jedziesz od razu z grubej rury. Nie działa to i to ale co? Typ, model, może jakieś zdjęcie. Domyślam się w pierwszym przypadku chodzi prawdopodobnie o Carver Cascade 2 bo tego dotyczy ten tytuł. Jakie objawy na sterowniku (panelu kontrolnym)? Poszukaj też jeszcze tu na forum - prawie wszystko jest. Sam bebeszyłem Carvera bo właśnie nie działało podgrzewanie gazowe ale miałem na panelu objawy że działa a za chwilę czerwona kontrolka - brak płomienia. Jeśli będziesz bardziej wylewny w opisie problemu to być może ktoś z forum potrafi podpowiedzieć gdzie szukać. Typ i rocznik przyczepy byłby pomocny również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam ze tak z grubej rury ale jestem już tak wku..... że nie mogę spać przez to wszystko  miało być wszystko sprawne a połowa rzeczy nie działa,rozkręciłem podgrzewacz od strony palnika tam wszystko ok elektroda i ceramika wokół niej wygląda ładnie gaz dochodzi do zaworu ale niestety po naciśnięciu pżycisku na panelu nic się nie dzieje nie pstryka zapalnik nie włącza się gaz nie wiem czy po naciśnięciu przycisku zielona kontrolka powinna się świecić u mnie kontrolka przy 1 świeci w momencie jej duszenia  po puszczeniu palca z przycisku kontrolka natychmiast gaśnie. Nie wiem jaki dokładnie model jest podgrzewacza ale na panelu kontrolnym jest napis Carver Cascade Rapide

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, blacksuzi napisał:

Witam ...

No i fajnie. Wiemy co mamy. Nie denerwuj się. Masz to co ja w sensie sprzętowym. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy na pierwszym zdjęciu to bardzo nisko osadzona elektroda nad palnikiem. Mam nawet wrażenie, że dotyka palnika a tak nie powinno być. Opiszę Ci co było u mnie, może .... Jak już pisałem u mnie też nie działał bojler. Po naciśnięciu guzika "I" zapalała się zielona dioda i cisza. Po kilku czy kilkunastu sekundach zapalała się trzecia dioda (czerwona) - brak płomienia. Zwracam Ci uwagę, że zielona zapalała się na stałe, nawet jak puściłem guzik włącznika. Rozbebeszałem panel włącznika, prześwietlałem przewód łączący z bojlerem, znajomy elektronik "prześwietlił"  panel uruchamiający i nic - wglądało wszystko ok. W końcu po przewertowaniu forum i netu wywaliłem panel sterujący znajdujący się w lewym dolnym rogu drugiego zdjęcia. Otworzyłem plastikową osłonę i zacząłem znowu oglądać. Żadnych oznak spalonych, przegrzanych elementów, spalonych ścieżek. Na środku był bezpiecznik, wyjąłem go obejrzałem nawet przez lupę. Wyglądał na dobry. Ręki mi opadły, ale coś mnie tknęło i sprawdziłem bezpiecznik omomierzem. Brak przejścia. Resztę dopowiedz sobie sam. ☺️ Może mój opis Ci coś pomoże. Powodzenia, trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.