Skocz do zawartości

Zimowanie i parkowanie przyczepy


Zawias21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gdzie parkujecie swoje przyczepy i gdzie je trzymajcie zima? Wiadomo, że pytanie skierowałem przede wszystkim do forumowiczów którzy nie mają podwórka ?

Mogę prosić o jakieś namiary na parkingi albo garaże dla przyczep z okolic Warszawy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak sobie czytam fachowe pismo jakim jest POLSKI CARAVANING i oczom nie wierzę, cytuję :

" Gdy już zdejmiemy koła i zabezpieczymy hak, zróbmy to, o czym często zapominamy: pozostawmy przyczepę dobrze wypoziomowaną!

https://polskicaravaning.pl/artykuly/przyczepa-zima,51226

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tak sobie czytam fachowe pismo jakim jest POLSKI CARAVANING i oczom nie wierzę, cytuję :

" Gdy już zdejmiemy koła i zabezpieczymy hak, zróbmy to, o czym często zapominamy: pozostawmy przyczepę dobrze wypoziomowaną!

https://polskicaravaning.pl/artykuly/przyczepa-zima,51226

 

No ale co nie tak napisali? Zalecają wypoziomować przyczepę i słusznie. Niektórzy praktykują zdejmowanie kół na zimę. Nic złego w tym nie ma przecież.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tantalos napisał:

Może się nie znam ale podobno nie jest wskazane zostawianie przyczepy tylko na podporach bo może się łódka zrobić...

Ale gdzie masz tam napisane aby przyczepę zostawiać na podporach? Jest mowa jedynie o jej wypoziomowaniu - a tego przecież nie robimy podporami nawet jeśli przyczepa jest na kołach. Jak nie ma kół to wiadomo, że trzeba przyczepę podeprzeć jakimiś kobyłkami. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jestem nowym użytkownikiem na forum. Aktualnie posiadam Hobby 545 z 1991r. i przed zimą, którą przyczepa spędzi na świeżym powietrzu zastanawiam się, czy nie powinna być przechylona w stronę dyszla lub przeciwną w celu ułatwienia spływania wody z dachu po deszczu. Proszę o wszelkie Państwa doświadczenia i opinie w tym zakresie. Czy takie ustawienie nie wpłynie negatywnie na ramę, przyczepę? Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adalbrecht napisał:

Dzień dobry, jestem nowym użytkownikiem na forum. Aktualnie posiadam Hobby 545 z 1991r. i przed zimą, którą przyczepa spędzi na świeżym powietrzu zastanawiam się, czy nie powinna być przechylona w stronę dyszla lub przeciwną w celu ułatwienia spływania wody z dachu po deszczu. Proszę o wszelkie Państwa doświadczenia i opinie w tym zakresie. Czy takie ustawienie nie wpłynie negatywnie na ramę, przyczepę? Pozdrawiam Wojtek

przy Hobby to bym najbardziej dbał o przednią ścianę :brawo:

samo pochylenie ma sens

ale kierunek pochylenia przemyśl sam , zależy co masz na dachu i w którą stronę będzie łatwiej i więcej spływać i spadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym ściąganiem kół, co im się stanie przez te kilka miesięcy? Nowe przyczepy i inne pojazdy też stoją na parkingach po pół roku może i dłużej i jakoś na wszystkich są koła i nikt ich nie ściąga. Ja swoją poziomuję, zwalniam hamulec, podpieram lekko podpory i tak stoi do wiosny i jakoś oponom nic się nie stało przez dwie zimy. Oczywiście na pewno postawienie przyczepy na kobyłkach i zdjęcie kół nie zaszkodzi, wg mnie jest to jednak zbędne, no ale każdy może mieć inne zdanie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Przemysław napisał:

postawienie przyczepy na kobyłkach i zdjęcie kół nie zaszkodzi, wg mnie jest to jednak zbędne, no ale każdy może mieć inne zdanie... 

O to i to. Ściągam bo mogę,  potem guma nie parcieje i ma lepsze właściwości po latach.  Nie kosztuje mnie to wiele zachodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.08.2019 o 17:27, Zawias21 napisał:

Witam, gdzie parkujecie swoje przyczepy i gdzie je trzymajcie zima? Wiadomo, że pytanie skierowałem przede wszystkim do forumowiczów którzy nie mają podwórka ?

Mogę prosić o jakieś namiary na parkingi albo garaże dla przyczep z okolic Warszawy? 

Popytaj w rodzinie, znajomych, sąsiadów czy nie mają np. wolnej wiaty, stodoły. Ja tym sposobem w ciągu kilku dni znalazłem nieużytkowaną już stodołę około 25km od miejsca zamieszkania ;)

Edytowane przez Marcino81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem budke na kobylki, po skonczonej robocie, patrze a opony znowu dotykają podłoża, podnosze budke wyżej i po chwili kola znowu na ziemi, tak chyba ze trzy razy, no i na koniec kola znowu dotykaja gleb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na zimę udało mi się znaleźć miejscówkę na podwórku pod domem rodzinnym, ale strasznie niewygodnie tam wjechać a poza tym przeszkadza. Sezon wyjazdowy tuż tuż – szukam jakiegoś wygodnego miejsca do parkowania swojej przyczepy przez cały rok.

Gdzie wy parkujecie swoje przyczepki i kampery? Znacie w okolicach Warszawy (najlepiej blisko Pruszkowa) jakiś parking gdzie można bezpiecznie i wygodnie przechowywać przyczepkę? Dowiadywałem się na campingu 222 ale nie świadczą już usług przechowywania…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.