Skocz do zawartości

Nie spotkałem i nie widziałem forumowicza - czyli ile nas naprawdę jest w Polsce


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam mam naklejkę i nie widzę w tym nic złego. Jak ktoś nie ma jego sprawa.
Ale na pewno szybciej pójdę i zagadam do osoby mającej taką naklejkę z samej ciekawości spotkania użytkownika forum niż jeśli ktoś jej nie ma. Ale wiadomo wszytko zależy od sytuacji. Działa to też w drugą stronę, kto nie ma naklejki ten nie wie :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

19 godzin temu, Kristofer napisał:

Odnośnie tematu, to należy jeszcze pamiętać, że bardzo dużo osób jadąc na urlop, traktuje ten czas, jako ucieczkę od codziennego zgiełku, przypadkowych rozmów, towarzystwa innych osób i właśnie tego wszystkiego, z czym stykają się na co dzień. Mimo, że przez cały rok bywają na ogół mili, towarzyscy, uczynni i trudno by było nazwać ich "mrukami", to w czasie urlopu chcą jedynie ciszy, spokoju i możliwości odpoczynku oraz spędzenia każdej chwili na własny sposób. Ze spotkanymi gdzieś osobami, wymienią grzecznościowe powitania, ale nie chodzą i nie oglądają pobliskich przyczep z każdej strony w poszukiwaniu znajomych naklejek, aby znaleźć jakikolwiek pretekst do nawiązania rozmowy i znalezienia sobie towarzystwa na kolejne dni pobytu w tym miejscu, o "wieczornych rozmowach" nawet nie wspominając.

przejrzałeś mnie ;)

Dla mnie wyjazdy z przyczepą to jak na razie czas dla rodziny o który trudniej na co dzień.

Okleiłem przyczepę bo cenię sobie przynależność do forum i identyfikuję się z tą grupą. W żaden sposób nie neguję odmiennego traktowania sprawy i wszystkie argumenty w wątku są słuszne bo osobiste.

Ostatni długi weekend jeszcze bardziej dał mi do myślenia. Otóż sprawdzone miejscówki zajęte, popularne kempingi pękały w szwach słyszałem opinie, że tylu "karawaningowców to jeszcze nie było". Wniosek mój jest taki, że jako kraj nie nadążamy z infrastrukturą kempingową a to co jest, często jest poniżej norm albo staje się poniżej norm kiedy właściciel zacznie upychać przyczepy i kampery po kątach i co 2/3 miejsca. Sam wystawiłem dobrą opinię miejscówce gdzie od lat bywaliśmy ze znajomymi i teraz mi suszą głowę, ze przez takie zachwalanie miejsc ani oni ani ja nie mieliśmy gdzie się rozbić ;) - coś w tym jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przez zachwalanie- jest po prostu duży wzrost popularności tej formy wypoczynku. Problem, że często postrzega się karawaning jako formę zrobienia wakacji " po taniości"... oczywiście błędnie. Z moich obserwacji wynika, że kryterium nr jeden ( i często jedynym) jest niska cena. To prowadzi do sytuacji , że klient akceptuje każde gówno byle tanio. Kempingi się więc nie nastawiają na jakość tylko ilość..... i będzie coraz gorzej bo nie ma potrzeby rozwoju. Za 2-3 lata wszystkie te "super przyczepy" po 5000zł się rozpadną i nagle lista klientów na kempingi mocno się zmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, filipert napisał:

Wniosek mój jest taki, że jako kraj nie nadążamy z infrastrukturą kempingową

To prawda, ale w innych krajach, pomimo rozwiniętej infrastruktury problem jest podobny: campingi zapchane, nie ma miejsca.. Im więcej infrastruktury, tym więcej się pojawia ludzi z niej korzystających, więc zwiększenie ilości campingów najprawdopodobniej nie rozwiąże długofalowo braku miejsc ;)

Czasy, kiedy można było jeździć bez rozplanowania i rezerwacji chyba przeminęły, zwłaszcza w wakacje i długie weekendy. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

 Im więcej infrastruktury, tym więcej się pojawia ludzi z niej korzystających

Czyli wiadomo w co inwestować ;)

43 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Czasy, kiedy można było jeździć bez rozplanowania i rezerwacji chyba przeminęły, zwłaszcza w wakacje i długie weekendy.

Problemy z rezerwacją w Polsce są takie, że sporo (chyba większość) kempingów nie ma czegoś takiego jak parcela więc dokonując nawet rezerwacji nie wiemy czy dostaniemy 100m2 czy 20m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.