Skocz do zawartości

Slowacka policja


Anna K

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie dostałem mandatu na Słowacji, ale jeżdżę podobnie zresztą jak w Polsce powiedzmy,że rozsądnie... A słowacka Policja? wracaliśmy teraz przez Słowację i widziałem jak jadący radiowóz, widząc, ze z podporządkowanej nie może wyjechać cała masa samochodów po prostu na chwilę się zatrzymał na głównej drodze prowadzącej z Presova w stronę polskiej granicy w Barwinku, włączył koguty i dzięki temu zlikwidował niemały korek...ja stałem w nim jako drugi. No...nie wiem czy wpadałby na to polska policja, ale nie widziałem jeszcze przez 35 lat jeżdżenia w Polsce takiego zachowania... Więc? Chyba naprawdę wiedzą co robią. BTW. Na Węgrzech też jest już bardzo dużo nieoznakowanych, świetnie wyposażonych samochodów policyjnych przeróżnych marek. Mogą sprawdzić prędkość z każdej strony. Po prostu trzeba jeździć "rozsądnie":)
Podobnie jak w Polsce czyli plus 10 do ograniczania? :-) Tam się tak nie da. Policji jest tam mnóstwo, zwlaszcza w miastach. Stoją z radarami. Nie warto jechać szybciej niż pozwala znak.

Ja mam dwa mandaty ze Słowacji. Jeden za +9 a drugi za +11. Czyli jazda typowo po polsku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem przepisowo, nawet nie mam uchwytu na telefon na szybie, tylko na kokpicie, więc nie mieli się do czego przyczepić, Ale nie mam koła zapasowego i podnośnika oraz agrafki w apteczce. Więc co za różnica, jak Cię zatrzymają to i tak dostaniesz mandat u tych dziadów.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



... A słowacka Policja? wracaliśmy teraz przez Słowację i widziałem jak jadący radiowóz, widząc, ze z podporządkowanej nie może wyjechać cała masa samochodów po prostu na chwilę się zatrzymał na głównej drodze prowadzącej z Presova w stronę polskiej granicy w Barwinku, włączył koguty i dzięki temu zlikwidował niemały korek...


Spotkałem się z czymś podobnym w Austrii. Mianowicie jadę z cepka przede mną radiowóz nagle włącza koguty. Myślałem że mnie zatrzymuje, a to dzieci ze szkoły wyszły. Funkcjinarusz przeprowadził dzieci przez jezdnię i pojechał dalej. Ale w Polsce też się spotkałem, że zepsute auto zepchneli z drogi. Albo zabrali mi klienta, bo użyczyli prądu do rozruchu. Także niema co krytykować.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowackie Radio Express informuje co kilkadziesiat minut, gdzie stoją w danym dniu radary stacjonarne i jakiej marki samochody policyjne w pobliżu której miejscowości i na jakiej drodze korzystają z "mobilnego radaru". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Słowacji Policja także w nocy patroluje drogi oraz często sprawdza miejsca parkingowe przy drogach oraz na stacjach benzynowych. Radze jechać zgodnie z przepisami, bo tam nie ma żadnych dyskusji z Policja. Jeździ się znacznie bezpieczniej niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek00  może miałem po prostu szczęscie - ale nie zatrzymali mnie jeszcze nigdy, a często jadę te parę km/h szybciej. Raz mnie zatrzymali, ale to było jeszcze w latach 90 tych, zaraz za Łysą Polaną - lało jak z cebra, więc mówię - ale u Was leje...a on A u Was nie leje??? więc szybko odpowiedziałem - Leje, leje, jeszcze bardziej leje...i mnie puścili bez mandatu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tam nie ma żadnych dyskusji z Policja

 

bardzo chętnie podejmują dyskusję popartą argumentami w postaci

więc nie opowiadaj bajek

 

Jak na razie żadna kontrola nie skończyła się u mnie mandatem Nawet +10 na radarze.

A kontroli miałem kilkanaście, jak nie dziesiąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bardzo chętnie podejmują dyskusję popartą argumentami w postaci
więc nie opowiadaj bajek
 
Jak na razie żadna kontrola nie skończyła się u mnie mandatem Nawet +10 na radarze.
A kontroli miałem kilkanaście, jak nie dziesiąt.
Jak nie ma żadnych jak są. Ja za +11 zapłaciłem jak za poniżej 10 km/h. Więc idzie się z nimi dogadać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.