Skocz do zawartości

Usterka Instalacji wody w przyczepie


m00n

Rekomendowane odpowiedzi

Ludziska POMOCY!!! 

Niewiem jak poradzić sobie z dziwną usterką Instalacji wody w przyczepie Knausa. Może już ktoś spotkał się z podobnym problemem i podpowie jak go rozwiązać. Jestem laikiem w temacie więc z góry proszę o wybaczenie jak będę zadawać "naiwne" pytania. A teraz do sedna: po zimie poraz pierwszy odpaliłam przyczepę, mąż przepłukał instalacje podłączył gaz i podłączył prąd. Wszystko działa sprawnie jedyny problem polega na tym że jak odkrecam wodę w kuchni to także leje się woda w łazience. A jak odkrecam wodę w łazience nic się w kuchni nie dzieje i jest tak jak być powinno. O co chodzi. Proszę o pomoc!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie uszkodzona jest bateria w łazience. po odkręceniu kranu w kochni załącza się pompka wody i podaje ciśnienie do całego układu, nieszczelna bateria puszcza wodę i tyle...

Edytowane przez Adam Rogowski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym próbował naprawić, możliwe że woda nie była spuszczona do końca na zimę i uszkodziła ten kran. Jeżeli nie da się naprawić pozostanie szukanie nowego kranu... Ja kupiłem przyczepę z rozsadzoną wylewką w kuchni ale kropelka załatwiła sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wojtex spróbuję to zrobić. Zobaczymy jaka niespodzianka nas czeka... 

Wydaje mi się że to może być coś z zaworami w baterii. Myślę że mój 5-cio latek przekręcił kurek od baterii zeszłego lata i teraz zawór przepuszcza. Ale to tylko moja teoria. Mam nadzieję że to się da naprawić. Choć muszę przyznać że nie do końca wiem jak mam tą baterie rozkręcić? To jest taki plastikowy compaktowy element. 

Edytowane przez m00n (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3mam kciuki, dasz pewno radę, usterka jest drobna ?

22 godziny temu, WojtexJanex7 napisał:

Możliwe ze mikro styk który włącza i wyłacza wode w kranie

...i w angielkach są zwykłe krany, bez żadnej elektroniki, takie jak z marketów do domu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kevin napisał:

3mam kciuki, dasz pewno radę, usterka jest drobna ?

...i w angielkach są zwykłe krany, bez żadnej elektroniki, takie jak z marketów do domu :D 

Pisał Knaus więc pewnie kran do wymiany, zależy od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3mam kciuki, dasz pewno radę, usterka jest drobna 
...i w angielkach są zwykłe krany, bez żadnej elektroniki, takie jak z marketów do domu  
Za to z dwoma kurkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3mam kciuki, dasz pewno radę, usterka jest drobna 
...i w angielkach są zwykłe krany, bez żadnej elektroniki, takie jak z marketów do domu  
Zależy jaka angielka, a dokładnie czy jest ciśnieniowa czy nie. Bez cisnienowa ma microstyki i musi być karawaningowa. Po objawach które podaje ma bez cisnieniową. I to nie wina mikro styków tylko kranu. Bo jak wącza w kuchni to załącza się pompka i woda leci. Czyli popuszcza wodę coś jakby kran był cały czas odkrecony.
Pozdrawiam Grzegorz.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.