Skocz do zawartości

Zasilanie 12V Knaus 500 TK 2002 R


Trenex

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie nt. zasilania 12v z gniazda 7 PIN, w mojej przyczepie to nie działa nawet na światłach przeciwmgielnych. jak to wygląda u Was, czy coś trzeba przełączać itp??.

Jak podłącze się do energobloku na wejściu akumulatorem na krótko to cała instalacja 12V pracuje prawidłowo, na zasileniu z przyczepy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdublowane??

Zapewne masz całe oświetlenie 12V, ale działa tylko wtedy gdy podłączysz się przewodem do słupka 230V. I masz w swojej instalacji zasilacz, który zamienia 230 zmienne na 12 stałe i podaje to na odbiorniki przyczepy...

Jeżeli chcesz aby oświetlenia działał Ci po podłączeniu się do samochodu. to musisz mieć połączenie 13 PIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łazience i aneksie kuchennym mam w kloszach mam 2 żarówki, 12 i 230 V.  Na wejściu do energobloku z napisem 12v podłączam akumulator i działają wtedy 12 V żarówki w tych kloszach.

Tak teraz czytając stare posty dochodzę do wniosku, że prawdopodobnie kabel od zasilania  cepki 12v nie jest podpięty we wtyczce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 pin jest tylko od oświetlenia ZEWNĘTRZNEGO   
Nie dokonca jest to prawda. Starsze przyczepki miały oświetlenie wewnątrz z 7 pinowego po przeciwmgłowych. Nawet były detkowane gniazda które odołącza światło przeciwmgłowe w holowniku.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale we wtyczce 7PIN nie masz wcale "zasilania cepki". do tego jest wtyczka /gniazdo 13PIN

2 minuty temu, klonik058 napisał:

Nie dokonca jest to prawda. Starsze przyczepki miały oświetlenie wewnątrz z 7 pinowego po przeciwmgłowych. Nawet były detkowane gniazda które odołącza światło przeciwmgłowe w holowniku.

OK tego nie wiedziałem...ale można to łatwo zweryfikować: czy autor tego tematu ma światło przeciwmgłowe w cepce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaśki napisał:

Ale we wtyczce 7PIN nie masz wcale "zasilania cepki". do tego jest wtyczka /gniazdo 13PIN

OK tego nie wiedziałem...ale można to łatwo zweryfikować: czy autor tego tematu ma światło przeciwmgłowe w cepce? 

Mam i działa.

Edytowane przez Trenex (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łazience i aneksie kuchennym mam w kloszach mam 2 żarówki, 12 i 230 V.  Na wejściu do energobloku z napisem 12v podłączam akumulator i działają wtedy 12 V żarówki w tych kloszach.

Tak teraz czytając stare posty dochodzę do wniosku, że prawdopodobnie kabel od zasilania  cepki 12v nie jest podpięty we wtyczce. 

Ale podpiete po wtyczkę były jak nie masz aku w cepce. Niewiem czy jak jest aku to lodówka nie powinna byc podpięta . Ale przy takim podpieciu i tak niewiele da.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

Mam i działa.

To nie możesz mieć zasilania w wewnątrz cepki. Tylko aku

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, klonik058 napisał:

Ale podpiete po wtyczkę były jak nie masz aku w cepce. Niewiem czy jak jest aku to lodówka nie powinna byc podpięta . Ale przy takim podpieciu i tak niewiele da. emoji3.pngemoji3.pngemoji3.pngemoji16.png

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 

Kompletnie nie zależy mi na na lodówce 12v, zależy mi na oświetleniu i pompce w kibelku, żeby dzieciaki mogły w nocy wejść i skorzystać z wc.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie zależy mi na na lodówce 12v, zależy mi na oświetleniu i pompce w kibelku, żeby dzieciaki mogły w nocy wejść i skorzystać z wc.  
No ale masz aku. Tak pisałeś. To masz 12v z aku. A po przeciwmgłowych to były cepki z lat 80 A ty masz z 2002

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Trenex napisał:

Kompletnie nie zależy mi na na lodówce 12v, zależy mi na oświetleniu i pompce w kibelku, żeby dzieciaki mogły w nocy wejść i skorzystać z wc.  

To podepnij "energoblok" pod aku ( w przyczepie). Jeżeli nawet przerobisz sobie, a będzie to niezła "rzeźba"  instalację tak, że zastąpisz przeciwmgłowe na oświetlenie środka (pomijając już, że będzie problem na przeglądzie rejestracyjnym) to wyobraź sobie następującą sytuację:

Idziesz spać na kempingu / parkingu. aby działało Ci oświetlenie to musisz cały czas być podpięty pod holownik. Dzieciak idzie w nocy do WC i zapala tam światło, którego nie wyłącza. Rano nie masz jak odpalić auta :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaśki napisał:

To podepnij "energoblok" pod aku ( w przyczepie). Jeżeli nawet przerobisz sobie, a będzie to niezła "rzeźba"  instalację tak, że zastąpisz przeciwmgłowe na oświetlenie środka (pomijając już, że będzie problem na przeglądzie rejestracyjnym) to wyobraź sobie następującą sytuację:

Idziesz spać na kempingu / parkingu. aby działało Ci oświetlenie to musisz cały czas być podpięty pod holownik. Dzieciak idzie w nocy do WC i zapala tam światło, którego nie wyłącza. Rano nie masz jak odpalić auta :( 

Aku nie mam i nie mam na niego miejsca, pisałem tylko, że podłaczałem aku pod wejście 12V do energobloku i cała instalacja 12V wtedy pięknie działa. Zrobię na razie tak, że podłączę aku pod wejście do energobloku, żeby nie zaistniała sytuacja jak piszecie powyżej. Dziwi mnie tylko że jest instalacja 12V,  gdzieś ona idzie a nie ma jej jak zasilić 

Dwa po lewo brązowy i niebieski, tutaj powinno przychodzić zasilenie 12V, tylko  skąd???

 

Po podłączeniu pod te styki 12V zapala się zielona dioda 12V i cała instalacja 12V pięknie działa.

1826831779_20190727_170316kopia.jpg.3de890c7aa20025f017a6df84b482b16.jpg

Edytowane przez Trenex (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz zmieniać gniazda na 13 pin to pozostaje tylko dodatkowe gniazdo przy haku i dwa dodatkowe przewody które sobie puścisz do tej skrzynki.

Ja tak mam i działa. Działają pompki i kilka żarówek Led. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MartiNBR napisał:

Jeśli nie chcesz zmieniać gniazda na 13 pin to pozostaje tylko dodatkowe gniazdo przy haku i dwa dodatkowe przewody które sobie puścisz do tej skrzynki.

Ja tak mam i działa. Działają pompki i kilka żarówek Led. 

Będę szukał gdzie te kable wychodzą zasilające ten energoblok.

 

Oo masz identyczny holownik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.