Skocz do zawartości

Przygoda na 4 kolach 27-29 wrzesnia


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, chris_66 napisał:

przestała mnie impreza interesować :banan:nie mam fb i mieć nie będę

Aaaa oto chodzi :). Widzisz ja nie korzystam z systemu PEGASUS, więc nie wiem kto ma kto nie ma facebooka itd itp. 

Widzisz facebook ma taką fajną opcję wstawiania zdjęć. Zaprosiłem na fanpage ponieważ, można tam śledzić przygotowania do eventu. Są tam nie tylko przedstawione sylwetki Gości, ale są tam pokazane też ich zdjęcia z podróży. Zdjęcia samego miejsca w którym będzie PN4K. No tak to niestety wygląda ze fanpage  pełni dziś rolę " strony www" oczywiście nie dosłownie.

Nie namawiam Cię oczywiście do zakładania facebooka. 

 

 

Specjalnie dla osób które nie korzystają z fb.

Jeden z postów dotyczący Gościa specjalnego PN4K brzmiał następująco:

To dla mnie prawdziwy zaszczyt i wielkie szczęście, że będę mógł spotkać Michała osobiście i posłuchać o jego przygodzie na 4 kołach. Przygodzie, która powinna być lekcją życia dla wszystkich bez wyjątku. A w szczególności dla tych, którzy mogą każdego ranka wstać i pójść w dowolną stronę...bez przeszkód. Mamy szansę te lekcję odrobić wszyscy 27-29.09 2019 w Jachrance podczas Przygoda na 4 kołach. Zapraszam serdecznie. Filip Kołodziej.

wheelchairtrip.com - Z samego południa z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki, aż na Alaskę. Ta droga to sprawdzian dla człowieka i maszyny. Dwóch przyjaciół na wózkach inwalidzkich rzuciło wyzwanie trasie a przy okazji – samym sobie. Przez 12 miesięcy poruszali się Landroverem Defenderem, do którego samodzielnie zaprojektowali szereg udogodnień. Z początku, kiedy opowiadali o swoim planie, pukano się w czoło. Pomimo wszystkich przeciwności ruszyli w podróż życia. Wheelchairtrip - to tysiące kilometrów bezdrożami Ameryki Południowej. Białe piaski pustyni Atacama, rejs Amazonką do serca dżungli – Iquitos, tonięcie w błocie, tropikalne choroby, eksplozje silnika i jeden cel: udowodnić, że można pokonać tę morderczą trasę będąc niepełnosprawnym.

Michał Woroch

Podróżnik, fotograf. Laureat wielu nagród, w tym m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii Wyczyn Roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazały się w polskiej oraz zagranicznej prasie, między innymi w takich tytułach jak: National Geographic, Adventure Journal, Explorersweb, Traveler, Podróże, Globetrotter, Zwierciadło i Duży Format.

wheelchairtrip - 000.jpg

wheelchairtrip - 001.jpg

wheelchairtrip - 002.jpg

wheelchairtrip - 003.jpg

wheelchairtrip - 004.jpg

wheelchairtrip - 005.jpg

wheelchairtrip - 006.jpg

wheelchairtrip - 007.jpg

wheelchairtrip - 008.jpg

wheelchairtrip - 010.jpg

wheelchairtrip - 011.jpg

wheelchairtrip - 012.jpg

wheelchairtrip - 014.jpg

wheelchairtrip - 015.jpg

wheelchairtrip - 016.jpg

wheelchairtrip - 017.jpg

wheelchairtrip - 018.jpg

wheelchairtrip - 019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie w jakich okolicznościach spotkamy się podczas I edycji Przygoda na 4 kołach - targi overlandowe ze zlotem. Wystarczy wpisać ul. Słonecznikowa, 05-140 Jachranka, Polska i traficie do tego miejsca. Łapcie zdjęcia.?

5.jpg

6.jpg

7.jpg

3.jpg

1.jpg

2.jpg

4.jpg

Kolejnymi Gośćmi, którzy przyjadą dla Was będzie Anna i Krzysztof Rudź. 

ludziepodrozuja.pl. już 27-29.09.2019 w Jachrance podczas Przygoda na 4 kołach. Po raz pierwszy Anię i Krzysztofa miałem okazję poznać 2 lata temu, kiedy przyjęli moje zaproszenie na I edycję Caravaning Summer SHOW. Wtedy byli tuż przed roczną wyprawą po Ameryce Południowej swoim specjalnie przygotowanym Land Roverem Defender, którym przyjechali na Półwysep Helski.
Dziś ich piękna podróż trwa, ale na chwilkę wrócili do Polski, żeby wkrótce wrócić i kontynuować podróż. To dla mnie zaszczyt i szczęście, że znaleźli czas, żebyśmy mogli wspólnie posłuchać i zobaczyć co u nich słychać.
Poniżej krótka zapowiedź tego o czym posłuchamy i co zobaczymy podczas targów overlandowych i zlotu na które serdecznie zapraszam. Filip Kołodziej.

"Pierwszym krokiem, aby przeżyć przygodę, wielką przygodę, a nie tylko o niej marzyć, jest podjęcie decyzji o tym. Potem pozostaje już tylko konsekwentne działanie, aby zrealizować swój plan…
Tak właśnie było w naszym przypadku i… od roku jesteśmy w podróży po Ameryce Południowej, prawie własnoręcznie przygotowanym do tego autem. Zresztą sam proces przygotowań do tego wyjazdu, a zwłaszcza opracowanie koncepcji i wykonanie zabudowy wyprawowej auta, było nie lada przygodą i wyzwaniem. Oprócz tego wybór przez nas na bazę do zabudowy samochodu Land Rover Defender, wzbudzał u wielu naszych znajomych i osób związanych ze środowiskiem 4x4, wiele kontrowersji. Jednak czasem są projekty o których zasadności się nie dyskutuje, więc „brnęliśmy” nasza drogą…
Obecnie jesteśmy po około 44.000 km przejechanych drogami i bezdrożami Ameryki Południowej. Mieliśmy okazję wjechać i testować nasz pojazd i jego zabudowę w przeróżnych i ekstremalnych warunkach. Od patagońskich pustkowi, zarówno po argentyńskiej jak i chilijskiej stronie Andów. Słynnej Carretera Austral, którą dojechaliśmy do najniżej na południe położonej miejscowości Villa O’Higgins. Płaskich i rozległych amazońskich rejonów przy granicy z Brazylią. Poprzez ogromne przestrzenie argentyńskich prowincji Chaco i Misiones, gdzie ekstremalne upały dawały mocno w kość, zarówno nam jak i naszemu pojazdowi. Aż do boliwijskiego płaskowyżu Altiplano z największym solniskiem na świecie Salar de Uyuni. Były też całkiem przeciwstawne doświadczenia jak noclegi w „Reserva Nacional de Fauna Andina Eduardo Avaroa” w południowej części Boliwii na wysokości około 4700 m n.p.m, gdzie temperatura w nocy spadała do około -20 stopni…
Wszystkie te doświadczenia, noclegi na „dziko” w bliskim kontakcie z przyrodą, brak tlenu i zadyszka przy najmniejszym wysiłku na ogromnych wysokościach, wiedza, że dobre spaghetti nie uda się przygotować powyżej 4000 m n.p.m z uwagi na niska temperaturę wrzenia wody oraz, a może przede wszystkim kontakty z ludźmi i inspiracja z nic czerpana, utwierdza nas w przekonaniu, że marzenia warto spełniać…"
Anna i Krzysztof Rudź

24.jpg

29.jpg

112.jpg

chile (40).jpg

chile (58).jpg

DJI_0147.JPG

image001.jpg

IMG_0204.jpg

IMG_0591.jpg

IMG_1890  nr 1.jpg

IMG_1917.jpg

IMG_2037.jpg

IMG_3826.jpg

IMG_6505.JPG

IMG_6569.JPG

IMG_6612.JPG

IMG_7107.jpg

IMG_7131.jpg

IMG_7483.jpg

IMG_8734-2.jpg

probuję (266).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRWAJĄ ZAPISY NA ZLOT podczas Przygody na 4 Kołach.:

Rezerwacji można dokonać robiąc przelew:

Filip Kołodziej

 

mBank: 70 1140 2004 0000 3502 5271 7129

w tytule podawajcie proszę grupę z którą się utożsamiacie np. karawaning.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lbuster napisał:

Czy to jest wymagane, czy po prostu można przyjechać na miejsce i zapłacić?

Nikt kto przyjedzie nie zostanie odesłany do domu ?. Wpłaty przed mają pomóc w realnym oszacowaniu ilości załóg, głównie tych, które chcą mieć podłączenie do prądu. Cała infrastruktura prądowa będzie stawiana na czas organizacji eventu. To tak w skrócie :)

Jesteśmy w stanie zaktualizować listę kto z grupy karawaning.pl wybiera się na PN4K ?

Edytowane przez FiKo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, FiKo napisał:

Nikt kto przyjedzie nie zostanie odesłany do domu ?.

:ok:

21 godzin temu, FiKo napisał:

Jesteśmy w stanie zaktualizować listę

No ja potwierdzam, jeżeli o to chodzi - chyba nie będziemy tworzyć listy od początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

:ok:

No ja potwierdzam, jeżeli o to chodzi - chyba nie będziemy tworzyć listy od początku?

Nie musimy tworzyć nowej listy bardziej miałem na myśli aktualizację. Rozumiem, że na ten moment z grupy k.pl są 4 załogi. Siebie nie liczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FiKo napisał:

Rozumiem, że na ten moment z grupy k.pl są 4 załogi.

Wiem, że przynajmniej jedna załoga się jeszcze zastanawia. Część ludzi decyduje się przed samą imprezą, choćby ze względu na pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, lbuster napisał:

Wiem, że przynajmniej jedna załoga się jeszcze zastanawia. Część ludzi decyduje się przed samą imprezą, choćby ze względu na pogodę.

Moi drodzy. Pogoda nam nie straszna. Mamy do dyspozycji sale na prelekcje dla zaproszonych Gości - podróżników i sale do wspólnej wieczornej integracji przy muzyce i... rozmowach :).

W razie gdyby nękał nas deszcz do sali tej możemy przenieść się też wcześniej. A poza tym overlandowcom pogoda jest nie straszna, prawda ? ? 

Wkrótce prześlę zdjęcia tych sal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.