Skocz do zawartości

Jak dbać o czystość budy


chris_66

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, obleciałem właśnie dach tym Dirt Removerem z Juli. Nie jest źle. Powiedziałbym że 80% zabrudzenia zeszło. Jeszcze 2 mycia i będzie. Ale jechałem cały dach szczotką z 1,5h. 

A to jest kawał dachu :]

Jutro zrobię te resztki z przodu i tylu...

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć, 

Czym doczyścić te zacieki z brudnej krakowskiej wody opadowej. - Jak na zdjęciach

Wymyłem pianą aktywną ABDL i szamponem, a nadal widać jakby mokre strugi ciemniejsze

Pozdr,

t.

 

20191021_145144.jpg

20191021_083745.jpg

20191021_083738.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie coś jak "caravan coś tam remover ). Doczyszcza ostatecznie jeśli chemia czysta nie da rady to potem to już yachticon i caravan premium polish -lekko ścierne.
I wosk albo ceramika/kwarc jako zabezpieczenie. Kolega kampera ma kwarcem pomalowanego i rewelacyjnie się spisuje, woda i szmata czynią blask w pół godziny. Tylko roboty z tym sporo i koszt też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem Yachticon premium polish & wax w zestawie. Ten efekt zaciekow wystepuje tylko na plytach laminowanych,

wszytkie czesci lakierowne sa idealne po uzyciu ECH2O Carpro. Planuje delikatnie bardzo przejechac Y premium polish

i od razu dac twardy wosk. Mam nadzieje ze pierwszy etap prac zalatwi te zacieki. Mam tez wosk Soft Fusso jasny ale

nie probowalem jeszcze go uzywac do budki. 

 

Na zdjeciu zakupione specyfiki ?

 

 

20191006_104624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na laminowanej łódce pomaga Meglio Lo Sgrassatore, dostępne w budowlanych, ostatnio kupowałem w Carrefour. Nie testowałem w przyczepie, nie wiem co na to amelinium, ale gdybyś to szybko przemył czymś innym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tbuchwald napisał:

@Tomii moze ty cos pradzisz na te zacieki jak z zdjeciach wczesniej

O dawno do tematu nie zaglądałem. Te ciemniejsze zacieki można próbować ściągnąć magiczną gąbką lub mocniejszym stężeniem APC tylko ostrożnie. 

Widziałem ktoś jeszcze wcześniej pytał o rdzawe zacieki - na to najlepiej działa deironizer np. Roton od K2, choć ja na częściach lakierowanych używam DToxa od Shiny Garage. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tomii napisał:

Widziałem ktoś jeszcze wcześniej pytał o rdzawe zacieki - na to najlepiej działa deironizer np. Roton od K2, choć ja na częściach lakierowanych używam DToxa od Shiny Garage. 

Nie ktoś, tylko ja :]

Że to: https://allegro.pl/oferta/shiny-garage-d-tox-iron-fallout1l-usuwa-lotna-rdze-8541467435?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YTIwYzllNDItYmEwYS00MWM4LWFhMzYtNTIyNDY0OWQ4OWJlAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=c0438b7c-7ed9-46be-8225-3754e298cf6b

?

Tylko u mnie te rdzawe zacieki są chyba pozostałością soków z drzewa. Czy na to ten preparat też pomoże?

 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2019 o 00:17, kalapan napisał:

Tak czytam o Waszych eksperymentach głównie chemicznych żeby zachować budkę w czystości i trochę mnie to dziwi. 

Generalnie jeśli przyczepa stoi w garażu przez 5/6 części roku, to ja się nie dziwie że nie musisz jej myć i szorować.

U mnie przyczepa stoi praktycznie w lesie. Igły i żywica z drzew iglastych, nasiona z brzozy, mchy i porosty - nie ma szans żeby to było czyste bez mycia.

Do tego miałem taką samą Adrie i powiem, że albo zastosowano w nich jakiś dobry lakier, ale moja tak jak Twoja nie widziała za sporo słońca. Dach się błyszczał, jak pokryty klarem.

 

8 minut temu, vrs napisał:

To jest taki "odrdzewiacz", więc na te soki z drzew raczej nie pomoże. Ktoś wcześniej pisał o jakiejś rdzy z blaszanego dachu.
PrickBort tego w końcu nie brał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na soki z drzew, ale w miarę świeże, to swojego czasu w Chorwacji w sklepie budowlanym, jak szukałem benzyny ekstrakcyjnej, to sprzedawca mi podpowiedział, żeby wziąć oliwę z oliwek. Ale taką prawdziwą, a nie podróbkę. Spróbowałem - żywica z sosny schodziła bez żadnego szorowania. Miała chyba z 2 tygodnie, więc nie taka zupełnie świeża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Michalc3 napisał:

Na soki z drzew, ale w miarę świeże, to swojego czasu w Chorwacji w sklepie budowlanym, jak szukałem benzyny ekstrakcyjnej, to sprzedawca mi podpowiedział, żeby wziąć oliwę z oliwek. Ale taką prawdziwą, a nie podróbkę. Spróbowałem - żywica z sosny schodziła bez żadnego szorowania. Miała chyba z 2 tygodnie, więc nie taka zupełnie świeża.

w zasadzie każdy tłuszcz zadziała, olej, masło, oliwa :ok:

a zamiast benzyny ekstrakcyjnej lepsza jest lakowa - do wszystkich zastosowań praktycznie, jest "cięższa" i nie paruje tak szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dla potrzeb tego eksperymentu spróbowałem tylko zwykły olej - działał znacznie słabiej i musiałem się nieźle namęczyć. Oliwa lepiej zadziałała. Więc z tych dwóch muszę przyznać rację sprzedawcy - oliwa z oliwek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chris_66 napisał:

w zasadzie każdy tłuszcz zadziała, olej, masło, oliwa :ok:

a zamiast benzyny ekstrakcyjnej lepsza jest lakowa - do wszystkich zastosowań praktycznie, jest "cięższa" i nie paruje tak szybko

A najlepsza terpentyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Jak dbać o czystość budy

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.