Skocz do zawartości

Jak dbać o czystość budy


chris_66

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 11.08.2019 o 21:15, peja76 napisał:

Ja stosuje SONAX,

sonax sprawdzony w boju - szklany dach po czterech dniach mimo deszczu i słońca pozostał czyściutki i nawet bez kurzu :foch:

W dniu 11.08.2019 o 20:57, Tomii napisał:

Krzysiek prosta sprawa

przyszły kupione zabawki - teraz czas na zabawę, jak ogarnę co do czego :swiety:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym? Zna ktoś? Ponoć rewelacja, wziąłem na próbe. Najpierw auta a później może budę na próbe ? https://allegro.pl/oferta/collinite-476s-4x-mikrofibra-aplikator-ipa-7398475902 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, smutny napisał:

Collinite na autach super się sprawdza ?flagowy już  kultowy wręcz wosk. 

:yay:

na budzie nie bede mial kiedy w najbliższym czasie wytestować

@Suzu4x4 to zamów collinite i potestuj na budzie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chris_66 napisał:

sonax sprawdzony w boju - szklany dach po czterech dniach mimo deszczu i słońca pozostał czyściutki i nawet bez kurzu :foch:

przyszły kupione zabawki - teraz czas na zabawę, jak ogarnę co do czego :swiety:

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o woski twarde (pasta w puszce) to  Coli 476 to klasyk. Generalnie obok Finisj Kare Hi-Temp i ostatnio odświeżonego Soft99 Fusso najbardziej popularny z dobrych wosków w przystępnej cenie.

Czy kupił bym go do przyczepy? Powiem że nie próbowałem woskować przyczepy woskiem twardym. Głównie z tego powodu, że zawsze uważałem że taki wosk kłądzie się na przygotowaną wcześniej powierzchnie. Czyli auto trzeba umyć, odsmolić, zdeironizować, wyglinkować, ściągnąć resztki poprzednich LSP clenerem i dopiero woskować. Na taki zabieg przy aucie muszę mieć 2 dni. Wiem że chore, ale ja to po prostu lubię :bzik:. Przy przyczepie zeszło by mi się pewnie tydzień, a za to to już mógłbym się w domu nie pokazywać :D. Ale nie powiem, trochę mnie podkusiliście i może przed wyjazdem we wrześniu wrzucę chociaż na jedną ścianę jakiś twardy wosk. 

Sprej Waxy (np. wspomniany wcześniej przeze mnie SSW od ADBL) moim zdaniem nie wymagają takiego przygotowania lakieru. Oczywiście im lakier będzie lepiej przygotowany, tym zabezpieczenie dłużej na nim poleży. No jeszcze trzeba mieć na uwadze, że taka puszka Coli 476, przy umiejętnym obchodzeniu się z woskiem i nie smarowaniu nim auta jak kromki masłem starczy na dobre 10 lat. Z powłoką Sonaxa tak dobrze nie będzie, ale to zabezpieczenie też zbiera sporo pozytywnych opini i pochwał od użytkowników. Najlepiej kupić jedno i drugie. Coli jak na przyczepie nie siądzie, to na aucie na pewno. 

@chris_66 Krzysiek jak tam zabawa z chemią? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=5596]Tomii[/mention] na razie sonax sprawdzony na szklanym dachu

i APC rozbełtałem 1:10 i kawałek na budzie sprawdziłem

W weekend było za gorąco na cokolwiek

I uprałem wszystkie szmaty, ładnie poszło

Dostałem dwie buteleczki niby ceramiki z K2 z jakimś dodatkowym preperatem przed ceramiką nie wiem co z tym zrobić, bo przygotowania przed położeniem tego to jakaś pomyłka, przynajmniej jak dla mnie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft99 ładnie mi siadło. Takie pół dnia siłowni ? Powierzchnia oczywiście powinna być wcześniej super czysta ale bez przesady. Chodzi o to ze później się tak kurz i brud nie łapie . Czuć różnice pod palcem przed i po. Nie wspomnę już o ściekaniu wody. Także polecam ?twarde woski jak ktoś lubi sobie pomachać z drabiny? świetna gimnastyka ?

Pytanko mam trochę z innej beczki :

jak przechowuję cepke pod wiatą to lepiej ja zamknąć szczelnie czy nie? Może mikro uchył okien czy szyberdach zostawić otwarty? Jak się zaleca ? Narazie nic w niej nie śmierdzi i bardzo chciałbym żeby tak zostało ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Jak dbać o czystość budy

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.