Skocz do zawartości

Sterckeman


Effendi

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się przyłączę.

Mój Sterckeman to dość mało spotykany model Starlett 470 PE Kid's z 21012 roku.

 

Miało oczywiście być 2012 - nie wiedzieć czemu w tym poście nie mam opcji edycji treści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odgrzeje kotleta, bo i my staliśmy się posiadaczami małej budki Sterckeman NewStar 390 T rocznik 2001  :)

 

Prawdopodobnie bliźniaczy model ze Starlet 390 i podobnymi 390-tkami,

jednak mamy jedno rozkładane łóżko więcej (pod sufitem nad mniejszym łóżkiem) lecz na razie nie ma chętnego który by tam chciał spał ;)

 

Trochę pucowania (upraliśmy firanki, zasłonki oraz obicia poduch) i wygląda tak, prawie jak nowa ;).

 

 

Do roboty to wymiana górnego okienka w salonie i może instalacja akumulatora ;)

 

Czas pokaże. 

 

g3mwk296.jpg

 

fhbmkuxe.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, dziękuję  :yay:

 

Niestety, nie zamówiłem okna dachowego, ponoć w sklepie maja urwanie głowy spowodowane długim weekendem jak i zapewne otwarciem sezonu, ale teraz to mi już lotto, bo czas będę miał za 2 tyg.

 

Aby nie siedzieć i nie podziwiać naszej nowej budki  ;) to posprawdzałem całą instalacje elektryczną (kabelki z IP44 już kupione i prąd jest ;) oraz instalacje gazową wraz z działaniem odbiorników gazu (kuchenka, lodówka czy piecyk), wszystko działa (jedynie musiałem polutować przewód od przycisku piazoelektryka w piecu Truma (S3002P), miałem to zrobić już tydzień temu, ale lutownica została w drugim aucie, a lubię mieć wszytko na tip-top i żadne skręcanki nie wchodzą w grę) - i teraz nawet piecyk działa. 

 

Instalacja wodna także działa jak głupia, nawet ciśnienie mnie zaskoczyło. Jednak troszkę ciekną ale znalazłem nowe części i mam zamiar je wymienić, gdy okaże się, iż to nie to - no cóż - zakupie nowe krany już z mieszalnikami do ciepłej wody tak na przyszłość.

 

Na ten czas trzeb wymienić:

 

ccksjcv7.jpg

 

zakładam, że puszcza na owej uszczelce ;)

 

 

Z nudów dumałem, dumałem i wykminiłem jak rozkłada się trzecie łóżko (60x160) w naszej mikro budce :), jeszcze nie ma chętnych, ale na bank jeszcze będzie kupczenie tym miejscem ;)

 

 

xwyyzrht.jpg

 

3kk8uwzn.jpg

 

 

zepq4mnj.jpg

 

No po części jestem dumny, to nasza pierwsza budka dlatego nie dość, że mam dwie lewe ręce to jeszcze odkrywam wszystko na nowo bo wszystko jest nowe, a podchodzę jak do jeża by nie zepsuć z niewiedzy ;).

Edytowane przez benek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witajcie nasza rodzina też przystąpiła do klubu Steckermanowców :). Od 09/2016 staliśmy się właścicielami naszej pierwszej przyczepy a trafiło dokładnie na model z 2011 Steckerman Romance 520 CP.

A tak wygląda nasza pociecha  :)

post-24105-0-00608600-1483525433_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Za wczesnie zebym sie deklarowal jako entuzjasta Sterckemana. Pozyjemy, zobaczymy. Ale wczoraj stalem sie, na razie szczesliwym, posiadaczem Sterckemana Fjord 420 z 1991 r.

Budka ma fajny uklad, nie bardzo typowy. Bardzo mi sie spodobal i postanowilem go sprawdzic.

post-3815-0-51196400-1486475293.jpg

Pare fotek, jeszcze z ogloszenia sprzedawcy.

post-3815-0-03540400-1486475336_thumb.jpg

post-3815-0-97866900-1486475367_thumb.jpg

post-3815-0-58515000-1486475395_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Ostrowa od Kazimierza B ?? Układ dosyć typowy, poza pięterkiemi, dla trzech osób bardzo ciekawy chociaż trochę niewygodny z tym niskim łóżkiem

 

Niech służy :D

 

wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie Chris, spod Ostrowa od wspomnianego sprzedawcy.

Jezeli chodzi o uklad, to chodzilo mi o to, ze duzo jest budek ze stolem poprzecznym z tylu budki, A jezeli chodzi o niskie lozko z przodu, to nad tym jeszcze pomysle. Jak sie okaze, ze niewygodne i za malo schowkow, to je podniose.

Jak na razie, po ponownych ogledzinach w domu stwierdzam, ze stan jest naprawde dobry.

I dzieki, bedzie na pewno sluzyla dobrze.

Edytowane przez liwiusz333 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie Chris, spod Ostrowa od wspomnianego sprzedawcy.

Jezeli chodzi o uklad, to chodzilo mi o to, ze duzo jest budek ze stolem poprzecznym z tylu budki, A jezeli chodzi o niskie lozko z przodu, to nad tym jeszcze pomysle. Jak sie okaze, ze niewygodne i za malo schowkow, to je podniose.

Jak na razie, po ponownych ogledzinach w domu stwierdzam, ze stan jest naprawde dobry.

I dzieki, bedzie na pewno sluzyla dobrze.

 

jak od Kazika to będzie sucha i nieuszkodzona, kwestia zużycia w środku to inna sprawa bo na to mniej zwracają uwagę przy ściąganiu przyczep, sprawdź przedsionek czy masz kompletny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panu bardzo Panie Patriksie. Widze masz Pan jakies przykre doswiadczenia z lozkami. :)

 

 

jak od Kazika to będzie sucha i nieuszkodzona, kwestia zużycia w środku to inna sprawa bo na to mniej zwracają uwagę przy ściąganiu przyczep, sprawdź przedsionek czy masz kompletny 

 

Tez tak mysle, ze jak z Ostrowa to sucha, choc bywaly i rozne przypadki opisywane na forum. Przedsionek sprawdze w najblizszym czasie, jak sie pogoda troche poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wczesnie zebym sie deklarowal jako entuzjasta Sterckemana. Pozyjemy, zobaczymy. Ale wczoraj stalem sie, na razie szczesliwym, posiadaczem Sterckemana Fjord 420 z 1991 r.

Budka ma fajny uklad, nie bardzo typowy. Bardzo mi sie spodobal i postanowilem go sprawdzic.

attachicon.gifiau.jpg

Pare fotek, jeszcze z ogloszenia sprzedawcy.

attachicon.gifdd787_fjord03.JPG

attachicon.gifle927_fjord19.JPG

attachicon.gifds526_fjord18.JPG

 

Również się dołączę do gratulacji Panie Danielu.

Widzę, że się ludzie dorabiają sprzętów - dobrobyt w tym naszym pięknym kraju hehehe

.... jak by nie patrzeć Pan Daniel jest jednym z tych co się przesiedli z kampera na przyczepę .... niech żyją przyczepy, niech żyją hehehe

 

Tak patrzę, że ta przyczepa dosyć szeroka jest - dobre lusterka musisz mieć, żeby ją holować :-)

 

TOM

Edytowane przez TomekKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, kampera Pan Daniel przecież nie sprzedał i teraz będzie jeździł dwoma sprzętami na raz, no ale kto bogatemu zabroni???

 

:]

 

To Fakt !!!

Nic nie wspominał, że kamper idzie na sprzedaż.

W takim razie - rezerwuję miejsce na najbliższy wypad w kamperze - po co będę targał swoją budę .... w sumie na daną chwilę i tak nią bym nie wyjechał, bo przed garażem mam lodowisko - a wyjazd jest pod górkę.

Ciekawe czy mnie przenocuje ???? Przenocuje ????

 

TOM - miłośnik kamperów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.