Jump to content
inforek

Czujnik parkowania

Recommended Posts

inforek

Nie znalazłem jeszcze takiego tematu -więc uruchamiam nowy. Otóż szukam jakiegoś czujnika parkowania z przeznaczeniem do campera. Pytanie, czy dostateczną opcją będzie czujnik oparty o dźwięk czy może zamontować jednak kamerę z tyłu, z podglądem z przodu?

chris_66

Z tego co widzę to kamera lub dwie są lepsze. Przynajmniej wszyscy tego używają. Czujników w kamperze nie widziałem dawno.

klonik058

Też byłym wybrał kamerę i to taka do busa wysoko zamontowaną. Lepiej widać

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

inforek
Posted (edited)

Analizowałem temat - i są różne opcje z tego zakresu. Np monitor do kamery wstecznej montuje się np na lusterku wstecznym. Pytanie, czy to się sprawdza w praktyce?

Coś takiego znalazłem jeszcze: http://micros.com.pl/pl/product/124816/as-czujnikparkps353-czarny

W ty przypadku kamera jest montowana na kokpicie. Myślicie, że będzie to dostatecznie wygodne i praktyczne? Zastanawiam się też, jaki jest czas reakcji, od wrzucenia biegu wstecznego, do uruchomienia kamery i gotowości do pracy.

Edited by inforek (see edit history)

klonik058

Analizowałem temat - i są różne opcje z tego zakresu. Np monitor do kamery wstecznej montuje się np na lusterku wstecznym. Pytanie, czy to się sprawdza w praktyce?

Coś takiego znalazłem jeszcze: http://micros.com.pl/pl/product/124816/as-czujnikparkps353-czarny

W ty przypadku kamera jest montowana na kokpicie. Myślicie, że będzie to dostatecznie wygodne i praktyczne? Zastanawiam się też, jaki jest czas reakcji, od wrzucenia biegu wstecznego, do uruchomienia kamery i gotowości do pracy.

W samochodzie osobowym jaki nie ma możliwości podpięcia pod radio to lusterko sprawdza się super. W kamperze Myślę że spokojnie można taki monitor na desce zamontować.

Czas reakcji nie sprawdzałem, ale to w kilka sekund tak naprawdę w momencie się włącz. Oczywiście podejrzewam, że to zależy od danego produktu. Nie kupuj sprzętu który łączy się po wifi bo mają opóźniona reakcję

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

filipert

Moim skromnym zdaniem tylko kamera zamontowana wysoko z tyłu o szerokim kącie.

Po co wtedy czujniki?

Masz wszystko jak na dłoni.

Ja w przyczepie taka zamontuję ale przyczepa to inna bajka bo najpierw kable przez całe auto, potem złącza wodoszczelne, zaczep i cała przyczepa... kamper to bułka z masłem :)