Skocz do zawartości

RELACJA Kolejny rajd Commander-ów po Polsce


Commander

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jedziemy dalej....po naszemu...z nosem przy szybie i przez tzw. Polskę powiatową. Co chwilę z lodami w ręce. Na drodze pustki. Hmm...tylko gdzie są ci ludzie? Jak to gdzie...w Swornychgaciach ! Masakra morze ludzi. Kierunkowskaz i w prawo na płyty pod Wodnik. Zamieniamy się w lodołamacz...po woli do przodu dziękując Bogu za automat !

Pod Wodnikem wita nas na prawdę piękna tabliczka...Brak Wolnych Miejsc. Na chwilę zemdlałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo sporego obłożenia widać i tak, że to nie za bardzo kemping dla nas...przyczepkowców. Przede wszystkim jest zrobiony pod domki, których jest sporo. Usytuowanie na zboczu i do tego nierówny teren sprawiają, że ciężko znaleźć odpowiednią parcelę, żeby nie zasłonić komuś okien. Jest jednak kilka fajnych miejsc na samym dole, ale żeby się tam wbić na luzie, to chyba poza sezonem. Owszem jest ładnie, ale to nie ta bajka. Przynajmniej dla mnie.

 

Stoimy pod płotem, a tu nagle podjeżdża zestaw z którym na trasie minęliśmy my się dwukrotne. Mówię do uśmiechniętego kierowcy, że nic nie znajdzie, bo właśnie stamtąd wróciłem. Ów kierowca na to, że zna świetny kemping w Małych Swornychgaciach i czy z nimi jedziemy.... Po podniesieniu kopary, która nam opadła chętnie przystajemy na propozycje.

Po kilku minutach lądujemy na kempingu Małe Swory.... Tak...to jest to czego oczekujemy. Cicho, równo, zielono, z dala od drogi i nad samym jeziorem z pomostem. Obłożenie....ok 50 procent. Jest fajna infrastruktura i gorąca woda bez łaski... czytaj żetonów, kluczyków i stoperów.

Wybieramy miejsce i rozstawiamy się razem w pierwszej linii. Premium Mare... hahahahahaha.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Commander napisał:

Po kilku minutach lądujemy na kempingu Małe Swory.... Tak...to jest to czego oczekujemy. Cicho, równo, zielono, z dala od drogi i nad samym jeziorem z pomostem. Obłożenie....ok 50 procent. Jest fajna infrastruktura i gorąca woda bez łaski... czytaj żetonów, kluczyków i stoperów

Dawaj foty. 

(...) 

Pisałem, jak wrzucałeś zdjęcia. A masz może rozeznanie co do dostosowania sanitariatów dla osób niepełnosprawnych? 

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, filipert napisał:

Czy to był jeszcze długi weekend? 

Tak. Cały weekend tam byliśmy. Bardzo polecam Ci Małe Swory. Jeśli szukasz, ciszy jest szansa że będzie tak 10 zestawów na 2 hektarach.

Jest placyk zabaw z piaskownicą i boisko do siatkówki.

 

IMG_20190816_151129.jpg

Łazienki w nowiutkich kontenerach.

A to nasze premium mare ?

 

IMG_20190817_144741.jpg

Cena za 4 osoby dorosłe, psa, prąd i zestaw to 93 zł.

11 minut temu, filipert napisał:

Dawaj foty. 

(...) 

Pisałem, jak wrzucałeś zdjęcia. A masz może rozeznanie co do dostosowania sanitariatów dla osób niepełnosprawnych? 

Z tym jest kiepsko... Kontener ma spory próg. Coś jak wejście do przyczepy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Oprócz korzystania  z uroków spokojnego kempingu i jeziora czas na inspekcję okolicy bliższej i dalszej... Wskakujemy więc na rowery. Pod drugiej stronie ulicy jest strzeżona plaża, wypożyczalnia pływadeł wszelakich oraz urocza knajpka. Wszystko nad jeziorem Charzykowskim. Bardzo fajnie, kameralnie oraz cicho...

 

IMG_20190816_201411.jpg

IMG_20190816_151950.jpg

IMG_20190816_151403.jpg

Jest także spory pomost na żaglówki...

Bardzo nam się tu podoba... Oprócz wymienionej knajpki jest jeszcze jeden bar obiadowy i jeden sklep spożywczy. Kupimy tam wszystko. Do tego cała mnogość ścieżek rowerowych... No to jak tu nie jechać... Kierunek  Charzykowy.

Cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do miejscowości Charzykowy prowadzi świetna ścieżka rowerowa. Dystanse to ok 10 km plus bujanie się po miejscowości. Dla nas Charzykowy, po ciszy w Małych Swornychgaciach kojarzą się z Mielnem albo Międzyzdrojami. Jedynym słowem lody, gofry, fujarki, piszczałki, cymbergaje i kuglarze. Brakło pirata z katarynką i przeklinającą papugą. A wygląda tak....

 

IMG_20190816_162653.jpg

IMG_20190816_162141.jpg

IMG_20190817_122705.jpg

Fajnie przyjechać i popatrzeć, zjeść lody, pokręcić się...ale mieszkać...nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim weekendzie... nadszedł czas zaglądnąć do ...

 

 

IMG_20190818_112524.jpg

Do Sworów prowadzi fajna z ścieżka rowerowa. W sumie jest ok 8 km w jedną stronę.

Ludzi znacznie ubyło, jednak nadal czuć mocno komercyjny charakter miejscowości. Na każdym kroku coś, gdzie można wydać pieniądze... Najwięcej tematów związanych ze spływami. Ale miejscowość bardzo ładna. Okolica również.

IMG_20190818_105435.jpg

IMG_20190818_112921.jpg

IMG_20190818_112951.jpg

IMG_20190818_113849.jpg

IMG_20190818_113842.jpg

IMG_20190818_114724.jpg

Drogę powrotną skracamy przez las jadąc zieloną trasą rowerową. Po drodze zbieramy grzyby. Kurek starczyło na porządną jajecznicę.

 

IMG_20190818_131731.jpg

Cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie czas i ochotę to polecam spływ rzeczką Chocina, początek trasy od Chocińskiego Młyna (przejeżdżaliście tam rowerkami).

A w Wodniku staliśmy koło siatki na dole więc jak pisałeś miejscówka fajna.

Do tej pory tylko czytałem relacje ale korzystając z okazji wtrącę jeden punkt: Plan wizyty w Elblągu, polecam rejs kanałem;

Miejscówka: parking leśny koło Pochylni Buczyniec, leśna cisza, brak prądu i wody, miejsce za free, widok przetaczających się statków...

Nieopodal w miejscowości Krasin jest Bistro Ślimaka , warto skosztować polecana przekąski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Malinki napisał:

Jak macie czas i ochotę to polecam spływ rzeczką Chocina, początek trasy od Chocińskiego Młyna (przejeżdżaliście tam rowerkami).

A w Wodniku staliśmy koło siatki na dole więc jak pisałeś miejscówka fajna.

Do tej pory tylko czytałem relacje ale korzystając z okazji wtrącę jeden punkt: Plan wizyty w Elblągu, polecam rejs kanałem;

Miejscówka: parking leśny koło Pochylni Buczyniec, leśna cisza, brak prądu i wody, miejsce za free, widok przetaczających się statków...

Nieopodal w miejscowości Krasin jest Bistro Ślimaka , warto skosztować polecana przekąski.

Niestety już nas tam nie ma... Ale rzekę widzieliśmy i w Starym Młynie też byśmy. Zastanawiam się nad spływem pontonem bo mam jakieś przekonanie że będzie dużo wygodniej. Np. leże w poprzek, chłopaki wiosłują. Mam 2 pary wioseł... Jak koledzy i koleżanki sądzicie?

Elbląg był w planach, a jakże, jednak włóczęga m to do siebie że mocno lubi nadwyrężać czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.