Skocz do zawartości

RELACJA Kolejny rajd Commander-ów po Polsce


Commander

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Następny raz będzie na pewno. Wrocław zagarnął nasze serca...
Ja po relacji z żoną romawiałem ze musimy do Wrocławia zawitać. Wstyd się przyznać ale nie byłem na zwiedzaniu tylko przejazdem.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, klonik058 napisał:

Ja po relacji z żoną romawiałem ze musimy do Wrocławia zawitać. Wstyd się przyznać ale nie byłem na zwiedzaniu tylko przejazdem.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma się co wstydzić... Ja poprzednio we Wrocławiu byłem w 1998 roku...

No to lecimy dalej....

Nie bylibyśmy sobą żeby wieczorem nie wbić się rowerami w Żnin. Piękne miasteczko. Bardzo się nam podobało. Zarówno otoczenie jeziora z parkiem i placem zabaw dla dzieci jak i stare miasto. Odległość to ok 3.5 km. Czyli poniżej 10 minut rowerkiem.

Zobaczycie sami.

IMG_20190814_201247.jpg

IMG_20190814_201418.jpg

IMG_20190814_201242.jpg

IMG_20190814_202805.jpg

IMG_20190814_202817.jpg

IMG_20190814_202900.jpg

IMG_20190814_202935.jpg

Wracając na kemping odprowadzał nas taki zachód słońca...

 

IMG_20190814_205913.jpg

Wieczorem...przy winku czytałem o historii Żnina. Można było się wzruszyć... ponieważ nie spotkałem chyba miasta, które tak bardzo chciało być polskie.

IMG_20190814_212938.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy do Gąsawy, tak tej Gąsawy, która bardzo mocno zaważyła na losach Polski... I z powrotem...

Bilet z psem w obie strony...96 zł. Ludzi sporo.... Pociąg sunie raz szybciej raz wolniej...a my siedzimy na stopniach wagonu... super jest...

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy z powrotem po prawie 3 godzinach. Dla nas to była czysta przejażdżka. Jednak gdyby ktoś chciał to można zrobić inaczej. Wsiąść w Żninie...i wysiąść po drodze w Wenecji...tak Wenecji. Taka znana miejscowość w Polsce. Jest gdzieś druga w Europie bo nazwę podpatrzyli.... Mamy do zwiedzenia muzeum kolejki wąskotorowej oraz ruiny zamku z machinami oblężniczymi w skali 1:1. Potem jedziemy dalej do Biskupina. Tu kolejka zatrzymuje się przed samiutkim wejściem do obiektu. Jak starczy sił to po zwiedzaniu możemy pojechać do końca trasy, czyli do Gąsawy. My niestety nie mieliśmy na to czasu...bo trzeba na to cały dzień.

Agroturystyka to cisza i spokój w ładnym otoczeniu. Ale nie dostanie 5 a jedynie słabe 4. Powód ? Jeden kibel na całe pole a przez remont kempingu w Żninie zrobiło się ono bardzo tłoczne. Dwa... wejście do łazienki...2 złote !!! Jak usłyszałem żeby był porządek. Trzy... piękny ogród szpeci całe mnóstwo strzałek informacyjnych i znaków wszelkiej maści. Cztery... cena...90 zł z lekkim rabatem bo staliśmy w kącie. Normalnie byłoby 106 !!!!!!. Pięć... opłata za psa... kiedy pod nogami plącze się z 10 kotów i pies właścicieli. Sześć... właściciel...z kalkulatorem ...i dziwnymi przytykami.

Czy warto tam zaglądnąć... tak. Mamy gwarancję ciszy i spokoju oraz dobrego snu.

Acha polecam jeszcze i to bardzo chińczyka w Żninie... Mai Maj bar... Lubimy takie rzeczy i powiem szczerze bardzo dawno nie jadłem tam wyśmienitych potraw. Widać że kucharz się stara bo wyszedł do nas się zapytać czy było ok. A było zaj... fantastyczne.

Pełni jak lodówka w przyczepie przed urlopem... zapinamy budę i kierujemy się do Swornychgaci na kemping Wodnik. Na drodze pustki...bo przecież wszyscy już grillują... zaczął się długi weekend. Podróż mija spokojnie. 

Cdn...

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Commander napisał:

Wróciliśmy z powrotem po prawie 3 godzinach. Dla nas to była czysta przejażdżka. Jednak gdyby ktoś chciał to można zrobić inaczej. Wsiąść w Żninie...i wysiąść po drodze w Wenecji...tak Wenecji. Taka znana miejscowość w Polsce. Jest gdzieś druga w Europie bo nazwę podpatrzyli.... 

Gdzieś?, u mnie na warmii jest ta druga, a raczej pierwsza?https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wenecja_(województwo_warmińsko-mazurskie).

Czekam na ten "cdn."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.