Skocz do zawartości

RELACJA Kolejny rajd Commander-ów po Polsce


Commander

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem powiedzieć o wizycie w ogrodzie japońskim... Wstęp 8 złotych.

Jak wszędzie niewiele ludzie a widoki wyjątkowe.

IMG_20190810_183500.jpg

IMG_20190810_183611.jpg

IMG_20190810_183838.jpg

IMG_20190810_184346.jpg

IMG_20190810_184808.jpg

IMG_20190810_185013.jpg

IMG_20190810_184909.jpg

IMG_20190810_185315.jpg

Niedziela wieczorem, to ostatnie pożegnanie z Wrocławiem... rowerowe.

Na pierwszy ogień druga strona parku Szczytnickiego. W życiu nie widziałem tak ślicznego miejsca. Zadbane a jednak trochę dzikie. W mieście, a bez tłumów... Wklejam parę zdjęć, ale uwierzcie, że nie oddadzą tego uczucia i przyjemności jakie nas w nim ogarniało.

 

IMG_20190811_202330.jpg

IMG_20190811_202449.jpg

IMG_20190811_202552.jpg

IMG_20190811_202954.jpg

Będąc w okolicy jedziemy zobaczyć pokazowe osiedle WUWA.... Śliczne, jak wszystko w mojej opinii co przedwojenne.

 

IMG_20190811_203250.jpg

Chociaż Manhattan też nam się podobał

 

IMG_20190811_110726.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

14 minut temu, Commander napisał:

I na koniec zobaczyłem go ... Pierwszy raz z tak bliska. Mogłem go dotknąć... Pocałować, przytulić się ...

Mój wymarzony KOTECEK... Syn też płakał ze szczęścia i nie chciał odejść.... ???

 

IMG_20190811_203623.jpg

IMG_20190811_203603.jpg

IMG_20190811_203742.jpg

heh, widziałem z tydzień temu podobnego kotka w salonie :). Jacek -aktualnie przyjmują zamówienia na nowe sztuki w wersji limitowanej - aż 50 na Europę. Wyciągaj kasę i zamawiaj :)

pamiętaj tylko, że napęd na tył i 3 s do setki nie idą w parze z dobrym holowaniem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może inaczej...

My jutro jedziemy do Bornego Sulinowa na zlot pojazdów militarnych...

Później na 2-3dni Dźwirzyno i Biała Mewa...(musimy się oprać bo Jonatana odbieramy z obozu militarnego w Bornym).

Później chcielibyśmy objechać część wybrzeża bałtyckiego w Niemczech (Rugia itd)...główna atrakcja poza Bałtykiem Peenemunde...Niemcy.jpg.ce4fd7e7dcd803803d8b0df7ca5f7608.jpg

Jakieś tam latarnie, klify, porzucone budynki wczasowe...

A później powrót po zachodniej stronie zalewu Szczecińskiego (Nowe Warpno, Police) i jako końcówka Szczecin...też ciekawe miejsce...

Może jak jesteś na zachodnim skrzydle to warto zostać na tej części Polski - szczególnie że dobry powrót do domu...

Można jeszcze zahaczyć o najstarsze Tesco na świecie ? czy umocnienia MRU...a może i parowozy w Wolsztynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, chyba nie przeżyje jęków jak nie wjadę do Helu...

Pomorze Zachodnie było robione dwa lata temu. Marzy mi się Elbląg ... chociaż w naszym obecnym tempie nie wydaje mi się to realne...?

13 minut temu, maarec napisał:

heh, widziałem z tydzień temu podobnego kotka w salonie :). Jacek -aktualnie przyjmują zamówienia na nowe sztuki w wersji limitowanej - aż 50 na Europę. Wyciągaj kasę i zamawiaj :)

pamiętaj tylko, że napęd na tył i 3 s do setki nie idą w parze z dobrym holowaniem :)

 

Nowy raczej poza zasięgiem... Ale 5.7 ...hmm... używany... Hmm...jak się to mówi, obserwuję portale ogłoszeniowe ?

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Commander napisał:

Michał, chyba nie przeżyje jęków jak nie wjadę do Helu...

Pomorze Zachodnie było robione dwa lata temu. Marzy mi się Elbląg ... chociaż w naszym obecnym tempie nie wydaje mi się to realne...?

Nowy raczej poza zasięgiem... Ale 5.7 ...hmm... używany... Hmm...jak się to mówi, obserwuję portale ogłoszeniowe ?

nowy na wypasie może niebezpiecznie przekroczyć ilość cyferek na rachunku o jedną z przodu wykraczającą poza zdrowy rozsądek.

Nie wiem czy jesteś gotowy na Hel, chyba że tam pod szkołą na małym campingu. Mnie klimat campingów nad zatoką hmm skłania do szukania innych miejsc.

szerokości. 

Zoo we Wrocławiu zwiedza się skoro świt - na otwarcie bramki, atakujesz od wejścia przy rzece - parkujesz przy moście, przechodzisz spacerem 10 minut i wchodzisz od strony afrykarium. Wychodząc widzisz kolejkę do wejścia na 3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję że znajdę coś gdzie nie byliście na zachodzie, a chłopakom też zorganizujemy fajne zabawy :D w końcu było by ich już 3 ?

Chyba że Hel jako zwieńczenie wyprawy po wybrzeżu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Commander napisał:

Dla tych którzy jeszcze nie byli, lub tęsknią za tym miejscem kilka fotek...

Oj byli ale też niesamowicie tęsknią :serducha:

IMG_20180504_142424-COLLAGE.thumb.jpg.d52c6336ddb209cceab9718be87e38f0.jpgIMG_20180504_162346-COLLAGE.thumb.jpg.a7df8669c2a8268b34f9ca115134a4a9.jpg

Wrocław jest wspaniałym miastem, w którym nie sposób się nudzić. Piękne, zadbane, przemyślane miasto z mnóstwem atrakcji.

Niesamowite wrażenie zrobiła na mnie ta instalacja u zbiegu ulic  ...IMG_20180505_135548.thumb.jpg.478b0b0852d2f9c18c5fa082a04e3571.jpg

 

IMG_20180505_135928.thumb.jpg.3157692f0bf96c3f707fc48445544c55.jpg

IMG_20180505_135823.thumb.jpg.857088b282525e742463fc8613c85cb8.jpg

Byliśmy w zeszłoroczną majówkę wracając z Czech. Ja się zachwyciłam!

Staliśmy również na kempingu AZS. Był problem z wjazdem ponieważ akurat przed główną bramą trwała przebudowa drogi, dopiero pani z recepcji telefonicznie nas pokierowała jak mamy wjechać od d...y strony ;)

Jak na długi weekend majowy też było malutkie obłożenie na kempingu, przy czym większość gości zagranicznych, w tym 2 ekipy zainstalowane tuż przy nowych sanitariatach miały wystawione przed przyczepami pralki automatyczne :look: takie same, a przyczepy też takie same :D

Dla nas ten kemping był świetną bazą wypadową, korzystaliśmy wyłącznie z komunikacji miejskiej i własnych nóg :)

Przystanek tramwajowy jest tuż przed bramą kempingu a tramwaje co chwilę wprost na starówkę, bilety okresowe ale i jednorazowe można zakupić  w tramwaju i zapłacić kartą. Oczywiście nie wszystko udało się zobaczyć przez te zaledwie 2 dni ale jest po co wracać!

Polecam wszystkim najlepsze we Wrocku miejsce na żywienie, w samym centrum starówki ... Bar mleczny Miś na ul. Kuźniczej :D Naprawdę domowe żarcie za psie pieniądze i bardzo duży wybór. Kolejka jak za komuny a ceny ... no sami zobaczcie  ;)

IMG_20180504_145513.thumb.jpg.e3f22dbd7e49102bdf4b992d6abdaa41.jpg

IMG_20180504_150327.thumb.jpg.0766b96fff888f3a838356e086175a5f.jpg

A ogród japoński w maju to uczta dla zmysłów :serducha:

IMG_20180504_214956-COLLAGE.thumb.jpg.8a10b2a66e971a6c884111831968c838.jpg

Czekam na cd. relacji :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Misio napisał:

 

Później chcielibyśmy objechać część wybrzeża bałtyckiego w Niemczech (Rugia itd).

Jakieś tam latarnie, klify, porzucone budynki wczasowe...

 

Pamiętajcie,by zaliczyć Prorę (niedoszłe sanatorium dla nazistów) kolejny wyraz megalomanii Hitlera, teraz część z nich zaadoptowana na apartamentowce.

Commander - sorry za Off topic

2 godziny temu, Commander napisał:

. Ale 5.7 ...hmm... używany... Hmm...jak się to mówi, obserwuję portale ogłoszeniowe ?

Wygooglac amerykańskie portale, doliczyć na kontener i opłaty i .... pełnia szczęścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na podsumowanie Wrocławia....

Miasto wspaniałe, jakże inne od Krakowa takie pro ludzkie. Byliśmy 5 dni. Tak szczerze to pewnie o 2 za mało żeby najeść się do syta... Kemping...mocne 4. Ma swoje mankamenty. Np. wjazd. Na szlabanie dokonują rejestracji. Wracając z miasta trafiliśmy 3 przyczepy i kampera. Czekaliśmy 20 minut w kolejce. Generalnie bardzo cicho i spokojnie. Żadnej muzy, grillów, japodarcia itd.

W dzień panuje cisza nocna a w nocy cisza grobowa, pomimo obecności licznej młodzieży w związku z ME we frisbiee oraz ze 20 harleyowców... którzy pewnie pierwszy raz pili piwo w zadumie ?

IMG_20190811_105317.jpg

Tak szczerze to nie wiedziałem że frisbee to gra zespołowa. Pół Europy na te mistrzostwa przyjechało. Ameryki nie odkrywaliśmy... zobaczyliśmy to co warto i na co starczyło czasu. 

Gusia...szkoda że o tym nie wiedziałem...buu... super

 

Następny przystanek... Poznań i kemping Malta. Już tu jesteśmy... właśnie pokłonilismy się głęboko pierwszym władcom Polski.

 

IMG_20190813_114008.jpg

IMG_20190813_115301.jpg

IMG_20190813_115034.jpg

Przemysł II ... mój ulubiony król... To on ostatecznie zadecydował o przyjechaniu do tego miasta.

Cdn.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super relacja, nie wiedziałem, że Wrocław taki pikny, a tak niedaleko ode mnie :ok:

23 godziny temu, Commander napisał:

Znam osoby które zostawiają mniejsze psy w kamerze lub przyczepie zadowolone, jak to mają wyszkolone i mądre czworonogi. A co robi pies? Jakieś 80 % czasu...szczęką ! Zatruwając ciszę i spokój innym...

Mam jeszcze jednego psa, prócz Yogi, Frida. Mały i głośny kundel, dlatego nigdy przenigdy nie zabieramy go ze sobą, zawsze zostawiamy rodzince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Commander napisał:

Miasto wspaniałe, jakże inne od Krakowa takie pro ludzkie.

No właśnie. Popieram w całej rozciągłości :-)  Jednak da siè. Wrocław jest cool :-D. Kto nie był koniecxnie musi zobaczyć. Pozdrawiam i udanego dalszego ciągu urlopu. Śledzę icognito.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Commander napisał:

W dzień panuje cisza nocna a w nocy cisza grobowa, pomimo obecności licznej młodzieży w związku z ME we frisbiee oraz ze 20 harleyowców... którzy pewnie pierwszy raz pili piwo w zadumie

Ubawiłem się do łez. 

Ostatecznie jednak to zdanie mnie przekonuje do wyjazdu na kemping do Wrocławia. Byłem kilka razy ale zawsze zoo rynek i do domu... 

Mam nadzieję, że reszta załogi zaakceptuje pomysł. 

11 godzin temu, maarec napisał:

Nie wiem czy jesteś gotowy na Hel, chyba że tam pod szkołą na małym campingu

Chyba w tym roku nieczynne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Ubawiłem się do łez. 

Ostatecznie jednak to zdanie mnie przekonuje do wyjazdu na kemping do Wrocławia. Byłem kilka razy ale zawsze zoo rynek i do domu... 

Mam nadzieję, że reszta załogi zaakceptuje pomysł. 

Chyba w tym roku nieczynne :(

Tak . Nieczynne, ale jest mały kemping koło latarni...

Polecam fontannę zwłaszcza wieczorem podczas pokazów specjalnych.

Spróbuj się rozbić na początku pola namiotowego...jest tam słupek z prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.