Skocz do zawartości

RELACJA Kolejny rajd Commander-ów po Polsce


Commander

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przejazd przez Śląsk budził w nas mieszane uczucia... Sporo jeszcze jest do zrobienia w tamtym regionie... Część budynków i to zabytkowych wręcz straszyła swoim wyglądem. Trochę to było przygnębiające.

Natomiast bardzo się nam podobały rolnicze tereny Opolszczyzny. Żniwa w pełni.

Kemping AZS okazał się świetnym wyborem. Duży teren gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Za drogą olbrzymi park i tam gdzie chcemy... wszędzie blisko. Do ZOO ok 25 minut spacerkiem.

Na recepcji bardzo miło... młoda dziewczyna wszystko ogarnęła jak trzeba w 2 minuty. Za uśmiech moje dryblasy na powrót są dziećmi... łączna kwota za dobę 110 zł z prądem. Duży plus za nie pobieranie opłaty za psa. 

Sam kemping jest duży, ustawny, płaski. Żadnych najazdów ani innych problemów. Owszem widać tu jeszcze trochę poprzednią epokę, ale sądząc po nowych sanitariatach będą dalsze inwestycje.

Obłożenie spore, spoko ponad 50 pojazdów, ale miejsca jeszcze na 100 jest spokojnie.

 

IMG_20190808_122911.jpg

IMG_20190808_123019.jpg

IMG_20190808_123049.jpg

IMG_20190808_123108.jpg

IMG_20190808_123150.jpg

IMG_20190808_123328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My stoimy dobrze za połową pola, nie rozumiejąc po co ludzie się tak tłoczą... burtę w burtę.

 

Niestety Polacy stanowią promil wśród nacji. Dominuje Francja, Niemcy i Holandia.

IMG_20190808_123443.jpg

Jest bardzo cicho i kulturalnie. Żadnych wrzasków, biegających dzieci, psów i disco polo. Jest tak jak ma być na wypoczynku.

21 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

sam Wrocław,  czy Dolny Śląsk ??

mogę coś podpowiedzieć ;)

 

Niestety tylko Wrocław.... Dolny Śląsk był liźnięty 2 lata temu. Ale dziękuję. Będę pamiętał.

20 godzin temu, tomekk napisał:

Witam

Czekamy, głodni wrażeń. Może będzie okazja coś wytknąć. emoji41.png

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Mam nadzieję Tomku... chociaż pilnuję się jak diabli ?

9 godzin temu, Mefju napisał:

Trzy lata temu ten kemping to byl dramat... jeśli przeszedł remont to super, bo lokalizacja baardzo dobra.

Jest dobrze ogarnięte. Czysto i uczciwie. Wszyscy tłoczą się przy nowych sanitariatach. Ja chodzę do starych bo są puste i czyste, chociaż wyglądają mało ciekawie. Domki straszą dalej....

1565281033354832405052.jpg

8 godzin temu, Voku napisał:

Czekamy na relacje. I pozdrawiamy
W końcu udało się zapiąć przyczepkę :D 

Tak. Udało się z 2 dniowym poślizgiem. I żebyś wiedział, że wcale nie było to łatwe. Co rok jest gorzej...co za czasy.?

7 godzin temu, maarec napisał:

tak, przeszedł remont. Lokalizacja bdb, ciekawe czy obsługa też przeszła reformę czy bez zmian PRL :)

Obsługa super. Jedynie gość na pierwszej bramie (parkingowy) tęskni za czasami kiedy prawdziwe życie zaczynało się po 13 -tej. ?

Dziękuję Wszystkim za miły odzew.

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Commander napisał:

Przejazd przez Śląsk budził w nas mieszane uczucia... Sporo jeszcze jest do zrobienia w tamtym regionie... Część budynków i to zabytkowych wręcz straszyła swoim wyglądem. Trochę to było przygnębiające.

Wjechałeś do województw śląskiego, a nie przez ziemie śląską. Droga 94 zaczyna się zagłębiem, a nie śląskiem.

Śląsk to Katowice i wiele innych regionów, natomiast nie można mylić z województwem, które jest administracyjnym tylko obszarem. Np Bielsko Biała też leży w województwie śląskim, lecz ma nic wspólnego z ziemią śląską, podobnie region Częstochowy i wiele innych.  

Jeżeli chodzi o GOP (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Górnośląski_Okręg_Przemysłowy) to jest to najbardziej rozwinięty gospodarczo i  logistycznie (autostrady i inne) region południowej Polaki. Był taki już wiele lat temu (stolica, krakowskie, Wrocław i Poznań i wiele innych nie miały połowy takich arterii drogowych jak w województwie śląskim), a nadal są rozwijane. Ulica 3 maja w Katowicach to 3 najdroższa ulica w kraju (tak było jakiś czas temu). 

Innymi słowy widziałeś „zascianki” które są typowe dla kraju, a nie tylko dla województwa, ale też zanikają, ale dlaczego zaistniały to już inna bajka. 

Oczywiście będę dalej chętnie czytał Twoja relację z podróży, z wielka chęcią ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2019 o 15:19, Kevin napisał:

Super, będę chętnie czytał. Atakujecie zoo? 

Hej.

Dokładnie tak. Przyszedł czas wziąć szszszturmem jak mawiają filmowe papugi ZOO.

Jak pisałem wcześniej, męskim krokiem to 25 minut przez park. Idziemy dziarsko...a tu kolejka podbijająca pod rekord Guinnessa. 100 długa i 4 metry szeroka. Załamka...plus 40 na plusie w słońcu. I nagle przychodzi wybawienie...biletomat!!!!!

Większość stała z gotówką lub dla rodzinnych biletów.

No ale z uwagi na fakt, że wyciągnąłem najkrótsza zapałkę ? to musiałem zostać z ...

 

 

IMG_20190808_122155.jpg

Niestety zwierzęta nie mogą odwiedzać zwierząt... chociaż jak się patrzy na niektórych ojców rodziny...hmmm

 

Cóż więc... robić. Idziemy na zwiedzanie parku Szczytnickiego.

Park jest piękny, ogromny, zadbany i ...pusty. przynajmniej o tej porze. Chcąc polecić wycieczkę do niego, zamieszczę kilka zdjęć na zachętę.

IMG_20190808_110121.jpg

IMG_20190808_111148.jpg

IMG_20190808_112642.jpg

IMG_20190808_121255.jpg

IMG_20190808_121503.jpg

IMG_20190808_121700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Commander napisał:

No ale z uwagi na fakt, że wyciągnąłem najkrótsza zapałkę ? to musiałem zostać z ...

My teraz zostawiamy psa na smyczy podpiętego do nogi z cepki, koło ma pełna miskę wody, dbam żeby była w cieniu. 

Jeżeli chodzi o Yoge i otoczenie to póki co działa ?

Park faktycznie śliczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2019 o 17:41, Commander napisał:

Daliśmy się skusić na Bigburgera... Tak ma być na wakacjach pysznie i niezdrowo...nie zamierzam jeść kaszy. Lokal znajduje się ok 300 metrów od 94 w Dąbrowie Górniczej. Da się dojechać z budą i spoko nawrócić. To był strzał w 10... Niech się firma z dużym M schowa.IMG_20190807_134103.thumb.jpg.676adc58c1af24eeaa666caac46ce63e.jpg

 Burgery są olbrzymie i bardzo dobre.

Jak lubisz takie to KONIECZNIE odwiedź pasibusa we wrocławiu. Najlepsze burgery jakie jadłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Kolejny dzień pobytu we Wrocku rozpoczęła atrakcja w postaci zabrania mnie do zoo. To nagroda za to, że dzielnie zostałem z psem, pojechałem autem po nieżywą ekipę, której przygotowałem dobry obiadek obiadek...

Start o 8.45 rowerami... Przez park to 10 minutek. Biletomat i wchodzimy z żoną...

 

IMG_20190811_185106.jpg

Po ok 6 godzinach umarliśmy i my. Jarało nieprzeciętnie. Podsumowując pobyt... Afrykarium jest nr 1. Reszta jak to zoo. Klatki,kraty zwierzęta i całe mnóstwo ludzi. Oczywiście w komplecie z wrzeszczącymi, krzyczącymi, płaczącymi dziećmi w zbyt młodym wieku.

Co mogę podpowiedzieć...warto wcześniej obczaić sobie porę karmienia zwierząt. Dla mnie kotiki wygrały wszelkie konkursy na rozbawienie publiczności.

Zakończenie zwiedzania przypieczętowała radość z widoku stojących w stojakach naszych rowerów... jednak nie ukradli ?.

Kilka fotek na zachętę.

IMG_20190809_101400.jpg

IMG_20190809_102640.jpg

IMG_20190809_102755.jpg

IMG_20190809_111246.jpg

IMG_20190809_122331.jpg

IMG_20190809_114659.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie i regeneracji sił...czas wskoczyć wieczorkiem na rowery.

Na pierwszy ogień teren stadionu i jego obiekty.

 

IMG_20190808_195803.jpg

IMG_20190808_200239.jpg

Wszystko jest śliczne i robi pozytywne wrażenie. Udało się nam wcisnąć na chwilę nosy do parku żużlowego...supcio.

Potem obczailiśmy super ścieżkę rowerową po wałach kanału przeciwpowodziowego Odry.

 

IMG_20190808_202900.jpg

W efekcie objechaliśmy caly kompleks dokoła...i chwilę to zajęło. Oblukaliśmy też śliczną dzielnicę Sempolno. Mógłbym tu mieszkać...hihi.

Cdn.

W dniu 8.08.2019 o 21:49, RobiBona napisał:

A stoją jeszcze Francuzi Qekiem??? 

Niestety nie. Ale w tzw. między czasie były dwa inne. Zadbane no bo jak inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile robicie na rowerach ale niedaleko macie fajna trasę ok 30 km:

http://trasyrowerowewroclaw.blogspot.com/2014/10/httpswwwfacebookcomtrasywroclawposts732.html

A w stronę centrum to proponuje pojechać parkiem szczytnickim przez most szczytnicki w okolice katedry potem przez wyspę słodową, most uniwersytecki, rynek, bulwarem wzdłuż Odry do mostu grunwaldzkiego i wybrzeżem wyspiańskiego przez most zwierzyniecki w stronę kempingu.
Wycieczka na cały dzień. Po drodze ogród botaniczny, katedra, ratusz, panorama racławicka, iglica, ogród japoński i dnia wam braknie :)
Konieczna jeszcze wycieczka statkiem po Odrze, najlepiej po zmroku ;)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.