Jump to content
Sign in to follow this  
korek

viaToll czy ktoś rozpoznawał temat EETS?

Recommended Posts

korek

Witam, 

Mój zestaw przekracza 3.5t a na dodatek ze względu na to ze nie jestem prawnym właścicielem mojego holownika (najem długoterminowy) nie mogę zarejestrować  viaBoxa którego potrzebowałbym tak na prawdę raz-dwa razy w roku na pare kilometrów trasy s6. 

Szukając informacji odnośnie viaToll natrafiłem na europejski system EETS https://www.viatoll.pl/pl/a/europejska-usluga-oplaty-elektronicznej-eets

Czy ktoś może rozpoznawał temat? Czytałem ze np BP dostarcza swoje usługi w tym zakresie...

Ewentualnie czy macie doświadczenie z załatwianiem viaBox dla samochodu osobowego który jest w leasingu/najmie długoterminowym? 

MaOs

W kwestii EETS się nie wypowiem, ale za to mam podobną sytuację do Twojej...

Mam auto w najmie długoterminowym i mój zestaw również przekracza 3,5T. Bez problemu otrzymałem ViaBox na stacji Orlen - musiałem mieć dowód osobisty oraz DR pojazdu i podpisałem umowę na siebie.

Wybierając się na Orlen zwróć uwagę,  że nie wszystkie stacje w zakresie swoich usług mają obsługę Viatoll - wykaz stacji znalazłem chyba na ich stronie.

chris_66

viatolla spokojnie kupujesz na siebie , nikogo nie interesuje czyj jest samochód

ty jeździsz i ty płacisz :ok:

pamiętaj tylko żeby płacić kaucję gotówką - szybciej i łatwiej oddaje się BOXa na stacji

ampere
Posted (edited)

I ja również brałem viatollla na siebie z DR auta na innego właściciela. Nie robią problemów. 

Edited by ampere (see edit history)

korek

Dzięki za pozytywne informacje! Czytając warunki na stronie Viatoll już zrezygnowałem z próby załatwiania viaBox, ale widzę ze warto spróbować 🙂 dam znać czy się udało pod koniec tygodnia. 

Kamil_K

Musi się udac

bez problemu przechodzi wyrobienie na auto leasingowane ;)

inaczej żadna ciężarówka nie mogła by jeździć 

dudek_t

Ich kompletnie nie interesuje kto jest właścicielem auta. Grunt że chce płacić. Smucą się jedynie jak masz euro 5, 6 czy 6d bo wtedy płacisz najniższą stawke :D

korek

Trochę to trwało, ale w końcu  mam i ja viatolla 😉 Tak jak piszecie nie było problemu.