Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepa


DaroB

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Witam wszystkich serdecznie.

Jak wynika z opisu ma być to kolejny etap w życiu (dotychczas użytkowałem wyłącznie namioty). Przyczepy znam jedynie tyle co na polu namiotowym oglądałem i dyskutowałem z właścicielami. Wiem, że to temat rzeka, więc sprecyzuję czego potrzebuję. Przede wszystkim chciałbym coś do 750 kg, dla dwojga osób, ubikacja jest zbędna, kwota około 8 000 zł. Wyjazdy na razie Polska, jak załapię bakcyla to się zobaczy. Myślałem żeby zacząć od Niewiadowa N126N albo jakiejś innej N126... Niby bezpieczna bo to skorupa itd. Tyle, że za niewiele większe pieniądze można kupić coś, jakby to napisać, bardziej cywilizowanego, nowocześniejszego, np Caravelair 330. I tu pytanie może ktoś widział, oglądał, zna: https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-caravelair-330-z-przedsionkiem-CID5-IDAOjdI.html

zawsze mogę wrócić do poszukiwania Niewiadówki może takiej (gdyby cena była niższa) https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-niewiadow-126es-CID5-IDzoGNW.html

Liczę na pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć mało co wynika. Jedynie co to można podpowiedzieć na temat danej przyczepy te przyczepy są bardzo delikatne. Wynika to z bardzo słabej konstrukcji,dodatkowo co u mnie jest na minus ogrzewanie elektryczne. W tych przyczepach niewygodne są bakisty, żeby wsadzić butle z gazem tylko na kolanach. bakisty otwierają się do góry. Według mnie jeżeli będziecie jeździć w dwójkę to Niewiadów 126 NT to najlepszy wybór ale to jest tylko moje zdanie i już tłumaczę Dlaczego. Przede wszystkim mniejszy problem z zaciekami czy przeciekaniem według mnie łatwiej sprzedać Niewiadów NT. Wada niewiadowa to słabo izolowane oraz brak ogrzewania. Ale ktoś ma zdolności manualne to można to poprawić.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tylko taki że ciężko znaleźć z tych marek Caravelair, Steckerman i Grau coś co będzie suche. To trochę tak jak z przyczepami angielskich marek. Lekka waga musi się z czegoś brać i tu niestety gdzieś ma odbicie to na jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że szukasz w Małopolsce. To Ty masz tańszą. I to w dodatku enkę.

 

https://m.olx.pl/oferta/niewiadow-n126n-przedsionek-kompletny-zestaw-kempingowy-CID5-IDAZGwE.html?isPreviewActive=1

 

To tylko link informacyjny. Ani jej nie widziałem ani nie przeglądałem się.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Aha i jeszcze taka rada nie spiesz się na spokojnie można trafić fajne okazję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie i z takimi kryteriami szukaj Niewiadówki i nawet się nie zastanawiaj nad innymi. Jak kupisz ładną i ładnie ją utzymasz to i nie stracisz na niej. Szukanie jakiejś francuskiej budy w tej cenie , może  być kłopotliwe. A eksploatacja  Niewiadówki wydaję się być bezproblemowa w stosunku do innych marek.

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wynika z profilu posiadam eNkę. Gdybym miał drugi raz dokonać wyboru to bezdyskusyjnie znów ten model. W zwykłej zapiekance z Twojego linku nie wyprostujesz się bez podniesienia dachu. Model NT polecam tylko osobom którzy muszą mieć kibelek na pokładzie, w tym modelu nie ma kasety tylko pomieszczenie łazienkowe. Kaseta jest tylko w nowych eNkach ale nie ten budżet. Jeśli nie potrzebujesz kibelka to zwykły model N126N. Akurat znam ludzi z firmy którzy przeprowadzili remont z linkowanej przez Ciebie zapieksy i na 99% zrobili go dobrze w przewidzianym zakresie. To są pasjonaci niewiadówek (jak i ja). Cena tego egzemplarza jest niewygórowana-normalna ale oczywiście trzeba to sprawdzić. Panuje przekonanie że niewiadówki to tylko laminat i tylko polskie przyczepy ale na swoim przykładzie wiem że osiągnięcie sumy pięciocyfrowej podczas remontu nie jest wcale trudne. Żeby nie było nie reklamuję ani firmy ani sprzedającego. Polecam lekturę :

https://fanklub-niewiadowek.com/forum/index.php

Pytaj to odpowiem na inne pytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.