Skocz do zawartości

Budowa kampera, co na bazę


73Waluś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Nazywam sie Tomek

W końcu ruszam z budowa kampera ,po obejrzeniu setek filmów i przeczytaniu setek artykułów wiem już o budowie kampera wszystko ?    ?                          Mam tylko do Was drobne pytania            Na bazę chce urzyć Mercedes Sprinter 316   około 2015 rok

Czy to dobry dawca czy macie jakieś lepsze propozycje                          

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o komfort jazdy to super, Ducato może się schować,  przereklamowane tez jest, psuje się jak inne auta. Jak ja bym przerabiał tez bym wybrał Sprintera, właśnie dla tego że jest wygodny w jeżdzie, jeżeli chodzi o samą przeróbkę to ci nie pomogę bo jako takiej nie robiłem i raczej nie zrobię bo wolę przyczepę, jest większa i wygodniejsza w użytkowaniu, można ją zostawić na polu i autem objechać, ale to moje spostrzeżenia każdy robi jak uważa, dobrej zabawy.

Ps Pamiętaj żeby wymieniać w tym silniku pompę oleju co 200tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, danielpoz napisał:

Jeśli to ma być kamper blaszak to oczywiste że ducato i spółka. Reszta dostawczakow jest zbyt wąska. 

No właśnie - dla mnie podstawowe kryterium to szerokość budy, przy 2m można zrobić spanie w poprzek, a to ułatwia zagospodarowanie wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trojaczki sa najszersze i tu nie ma co dyskutować Ale jak kolega chce sprintera to można układ inny zrobić lub nawet jak nie jest za wysoki to pokusić sie o wyrko w poprzek Kwestia indywidualnych oczekiwań i potrzeb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprinter gnije to prawda, ale ma mocny motor, najlepiej jeździ i wygląda. Pozostaje jednak w tyle za grupą PSA w kwestii wyposażenia i akcesoriów kempingowych dedykowanych do tychże marek. Możliwość wykonania choćby części zabudowy z istniejących na rynku części takich jak okna zbiorniki na wodę gotowe panele , obrotnice foteli czy nawet meble to 50% zwycięstwa.Drugie 50% to Twoja determinacja której musi Ci starczyć co najmniej na rok ciężkiej pracy. Przyznam się że ja poszedłem jeszcze dalej i swojego kampera zbudowałem na bazie Trafica II L2,H2 do którego nie ma na rynku kempingowym żadnego wyposażenia dedykowanego, i jakoś dałem radę. ( w krótce opis ze zdięciami) Powodzenia w budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2019 o 22:37, jacekzoo napisał:

Poza tym że szybciej gnije jak jeździ to dawca jak każdy inny. Ja wolałbym ducato

 

Jeteli cos z trojaczków to jaki silnik polecacie po 2014r. Wczesniej wiem że nie polecano 2.2 120PS a teraz ?

3 godziny temu, Peter napisał:

Sprinter gnije to prawda, ale ma mocny motor, najlepiej jeździ i wygląda. Pozostaje jednak w tyle za grupą PSA w kwestii wyposażenia i akcesoriów kempingowych dedykowanych do tychże marek. Możliwość wykonania choćby części zabudowy z istniejących na rynku części takich jak okna zbiorniki na wodę gotowe panele , obrotnice foteli czy nawet meble to 50% zwycięstwa.Drugie 50% to Twoja determinacja której musi Ci starczyć co najmniej na rok ciężkiej pracy. Przyznam się że ja poszedłem jeszcze dalej i swojego kampera zbudowałem na bazie Trafica II L2,H2 do którego nie ma na rynku kempingowym żadnego wyposażenia dedykowanego, i jakoś dałem radę. ( w krótce opis ze zdięciami) Powodzenia w budowie :)

Dzięki za podpowiedź i znów wiem wszystko... czyli nic       

Chętnie obejrzę zdjęcia i opis                     W teori mam wszystko zaplanowane ale już problemy z bazą a co dalej ??   Mam plan koło maja już ruszyć w drogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik każdy jest dobry jak sie o niego dba, więc jak trafisz tak będzie Nikt ci nie da gwarancji że jeden będzie smigał a drugi sie wysypie Jak sobie wymarzyłeś Sprintera to kupuj i sie bierz do roboty a po 3miesiacach popołudniówek możesz śmigać w świat :ok: Na trojaczkach robią wszyscy a więc to żadna sztuka, lepiej sie wykazać i stworzyć coś indywidualnego :ok:

 

Peter czy my kiedyś nie gadalismy przez tel w sprawie lodówki? :hmm: jakoś przełom listopada grudnia zeszłego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wyposażenia i jakości wykonania. Jeżeli zaplanowałeś uproszczoną wersję,np. bez łazienki, tylko łóżko, aneks kuchenny i kilka szafek, to wierzę że w maju wyjedziesz. Jeżeli ma to być full wypas( super cacko), to rok będzie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Peter napisał:

Wszystko zależy od wyposażenia i jakości wykonania. Jeżeli zaplanowałeś uproszczoną wersję,np. bez łazienki, tylko łóżko, aneks kuchenny i kilka szafek, to wierzę że w maju wyjedziesz. Jeżeli ma to być full wypas( super cacko), to rok będzie mało.

No niestety lub stety myślę o Full wypasie. Ale reszta zweryfikuje czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.