Skocz do zawartości

Spada cisnienie gazu


Gevaar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Cepka Burstner 470 '98

Zakupiona w kwietniu tego roku. Nie było problemu z gazem, gasnącym palnikiem czy wyłączająca się lodówką.

Drugi wyjazd i jest chyba najprawdopodobniej z zapycha się instalacja gazowa.

Lodówka działa na gazie jak należy ale jak zapale z kuchenki więcej jak jeden palnik wszystko gaśnie.

Podniebnie jest z piecykiem gazowym, skala jest o 1-10 do 6tki normalnie grzeje ale jak zwieksze płomień albo odpale kuchenkę wszytko gaśnie.

Butla jest z przodu i tam mam na butli jeden reduktor i dwa mniejsze przykręcone na ścianie. ominąłem te reduktory ale niestety jest ta sama sytuacja.

Podpiąłem dziś nabitą butle nie ma poprawy. Zauważyłem że za każdym razem jak gaśnie płomień przekręcę kilka razy główny zawór (wlącz/wylacz) to znowu jest ciśnienie.

Główny zawór to mam na myśli taki okrągły duży od którego idą później trzy rurki (piec, kuchenka i lodówka i każda ma taki mały zaworek)

Nie wiem co dalej, rozkręcić całą instalacje i na jakiś kompresor podjechać czy zacząć od tego zaworu?

Zna ktoś podobny przypadek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, danielpoz napisał:

Wymień/podmień reduktor. 

Daniel napisałem że ominąłem te reduktory (dwa które są na stałe przykrecone i jeden który przykrecam do butli) Nie ma różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gevaar napisał:

Daniel napisałem że ominąłem te reduktory (dwa które są na stałe przykrecone i jeden który przykrecam do butli) Nie ma różnicy.

Ale na butli cały czas masz ten sam reduktor? Jego nie podmieniałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie do konca mnie chyba rozumiecie.

Wymontowałem te 3 reduktory i podłaczyłem samym gumowym przewodem butle i nadal spada ciśnienie i wszystko gaśnie czyli na pewno nie jest to wina tych reduktorów.

 

20190807_192637.jpg.02ee767f63f141cdef2a7d183cb144f9.jpg

 

Niżej zdjęcie zaworu jak spadnie ciśnienie i wszystko gaśnie po przekręceniu kilka razy tym zaworem wlacz/wylacz wraca ciśnienie do czasu gdzie z znowu nie wlacze drugiego palniczy czy dam na maksa ogrzewanie.

 

20190807_192833.jpg.3f0a63d384d8b83956322d31325cd87d.jpg

Mam nadzieje że dość jasno opisałem problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez reduktorów nie ma praw chodzić. ten reduktor nie odpowiedni (według przepisów). Mialem w tym roku problem z gazem. Nie chciała palić lodówka i ogrzewanie. Okazało się ze butla miała zły gaz. (ponoć techniczny tak twierdził sprzedawca przy złożeniu reklamacji) skończyło się czyszczeniem całej instalacji.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za kombinacja z tyloma reduktorami .

Weź jeden nowy reduktor 30mBar na butlę i podłącz się bezpośrednio na wejście tego potrójnego zaworu ( czyli zdejmij to U przy zaworach pomijając te trzy które zaznaczyłeś kółkiem i to coś przed zaworami)

 

Co to za kolejny wynalazek przy zaworach kolejny reduktor

Daj zdjęcie tego czegoś

 

Bo wygląda na to że masz reduktory połączone szeregowo i same się blokują nawzajem. Albo jeszcze za małą wydajność ma któryś

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wracam z tematem.

Podłączyłem się bezpośrednio tam gdzie jest wskazane. Kupiłem nowy roduktor 37mbar

Efekt jest taki że ogrzewanie działa już na maksa rownoczesnie jest lodówka właczona i jeden palnik z piecyka. Jeżeli odkrece drugi to wszystko gaśnie.

Kiedy nie ma ogrzewania to spokojnie dwa palniki działają i lodówka.

 

Tak czy inaczej podpiąłem z tyłu butle tam gdzie jej miejsce i z tym reduktorem i jest tak samo jak wyzej.

Już  nic nie kombinuje bo działa już ogrzewanie razem z resztą.

 

Ma lub miał ktoś podobne problemy z wydajnością gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten reduktor w szafie zdemontowales? 

Pewnie nie. Bo skoro jest to niech będzie dołoży jeszcze jeden i somsiedzi bedo zazdraszczać jest na bogato [quote post="657782" timestamp="1565780656" name="Gevaar" userid="35353".

 

nowy roduktor 37mbar

 

Ma lub miał ktoś podobne problemy z wydajnością gazu?

 

 

Reduktor ma być na 30 mbar

 

Problemy da się rozwiązać przy normalnej instalacji. To co teraz masz to parodia tego co w przyczepach bywa

 

Jakie masz wydajności i ciśnienia robocze tych wynalazków wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, danielpoz napisał:

Ten reduktor w szafie zdemontowales? 

Czśc, nie teraz jak wszystko podłączyłem to zobaczyłem że ten niby zawór to również jest jakiś reduktor.?

 

20190814_193448.thumb.jpg.748d55bdd156342aa50e7cd5e47647a6.jpg

Szlag człowieka może trafić a tym bardziej jak się nie zna. Dziś go zdemontuje i zostawie tylko jeden na butli który kupiłem.

 

15 godzin temu, chris_66 napisał:

Pewnie nie. Bo skoro jest to niech będzie emoji1787.png dołoży jeszcze jeden i somsiedzi bedo zazdraszczać emoji2957.png jest na bogato emoji2956.pngemoji2956.png[quote post="657782" timestamp="1565780656" name="Gevaar" userid="35353".

 

nowy roduktor 37mbar

 

Ma lub miał ktoś podobne problemy z wydajnością gazu?

 

 

Reduktor ma być na 30 mbar

 

Problemy da się rozwiązać przy normalnej instalacji. To co teraz masz to parodia tego co w przyczepach bywa emoji12.png

 

Jakie masz wydajności i ciśnienia robocze tych wynalazków wszystkich emoji848.png

Ja kupiłem 37mbar pewnie jest to jakaś róznica ale chyba nie taka że nie mogę korzystać z gazu.

20190814_193544.thumb.jpg.d1d691714a76093231c0c5a13595e18e.jpg

Nie wiem jakie jest cisnienie robocze. Wiem wiem zaraz padnie pytanie to po ch... się za to biore ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeśli się nie mylę to kupiłeś zwykły reduktor a nie dedykowany do przyczep.

Sprawdź naklejkę w środku lodówki- tam powinno być napisane czy masz mieć 30 czy 50...

Poza tym wydaje mi się, że dolny zawór masz zamknięty bo 2 wyżej są w innej pozycji niż ten dolny (patrz Twoja ostatnia fotka).

Powodzonka!

Edytowane przez Mandrol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.